Šildomos grindys poilsio namelyje

Klausimas:
Statysime 21kv.m + 6 kv.m atvira antresolė poilsio namelį. Sienos 20 cm, stogas 25 cm, rostverkas iš abiejų pusių po 10 cm. Tikrai bus oras - oras siurblys, nes vasarą reikės vėsinti. Kokias šildomas grindis pigiau įsirengti ir eksploatuoti? Dujų nėra, nebent balionais. Krosnelės nebus. Elektriniai kilimėliai ar radiatoriai? Vandens grindys šildomos elektra ar dujų balionais? O gal vandeniniai radiatoriai? Reikės pašildyti vandenį buityje.
Komentarai:
Jūs turite nedidelės kvadratūros sodo namelį, tad nėra prasmės investuoti didelių pinigų bei montuoti įrangą, kuri užims vietos. Paprasčiausias ir lengviausias variantas - elektrinės šildomos grindys. Valdymui pasistatysite išmanų termostatą, todėl šildomas grindis galėsite įsijungti dar prieš atvažiuodami per išmanųjį telefoną. Atvykus bent jau bus malonu vaikščioti.

Toliau kitas klausimas. Kokią grindų dangą rinksitės - plyteles ar plaukiojančias grindis? Jeigu montuosite plyteles, todėl paprasčiausias variantas - grindinio šildymo kilimėlis su tinkleliu. Lengvai pats susimontuosite per pusvalandį.

Jeigu montuosite plaukiojančias grindis - infraraudonųjų spindulių plėvelė. Turėsite didelį šildomą grindų plotą, pigų įrengimą bei mažas elektros sąnaudas.

Dažniausiai, kai dirbame su eko nameliais, tai klientai pasirenka viską daryti taip: vonios kambaryje plyteles, todėl montuojame grindinio šildymo kilimėlį. Po plaukiojančiomis grindimis dėl komforto montuojame infraraudonųjų spindulių plėvelę. Sumontuojame programuojamus išmanius termostatus ir juos sujungiame į vieną telefono programėlę. Labai patogu bei paprasta. Jokių papildomų išlaidų betonavimui nei užimtos vietos dujų balionams. Pats patogiausias būdas. Paskambinkite mano pateiktais kontaktais ir galėsime pasišnekėti kiek visa tai kainuos Jums.
Saidas, Devinera
Visų pirma, jeigu tai poilsio namelis, vadinasi, jis bus naudojamas tik savaitgaliais, ar trumpų žiemos atostogų metu. Vadinasi bus šildomas nepastoviai.
Antra, būtinai reikia atsižvelgti į gamtos sąlygas, kai elektros tiekimas gali nutrūkti iki 4-5 parų.
Tokiais atvejais aš stengčiausi vengti vandeninių sistemų dėl užšalimo pavojaus.
aišku, galima sistemą užpildyti neužšąlančiu skysčiu. Tačiau tas skystis per 4-5 metus išnaudoja savo antikorozinius priedus ir sistemoje prasideda intensyvi korozija, susidaro dumblas ir užkemša šilumokaičius ir sistemą. Juk niekam nesinori keisti neužšąlančio skysčio kartą per tris metus?
Klausimas, kam iš viso reikia kažkokios papildomos šildymo sistemos. Juk kondicionierius, arba kitaip tariant šilumos siurblys oras-oras gali ir šildyti. Yra modelių - iki -25 C lauko temperatūros.
Tose patalpose, kur kondicionierius neužpūs pakankamai šilumos, galima pasikabinti kokį vieną kitą elektrinį radiatoriuką. Tai yra pigiausias sprendimas.
Aišku, galima įsirengti ir elektra šildomas grindis (kilimėliai, kabeliukai).
Tada, nebūnant savaitę, galima viską išjungti ir niekas neužšals.
Šildomos grindys yra gana inertiškos, tai kol įšils atšaldytos patalpos, gali užtrukti.
Tada reikėtų turėti termostatą, veikiantį per internetą, tada galima būtų įjungti iš anksto, prieš atvažiuojant.
Kitas, ir skaudžiausias klausimas - karštas vanduo žiemą. reikia pasikabinti tūrinį k. v. elektrinį šildytuvą. Čia lieka tik elektros tiekimo nutrūkimo klausimas.
O visa kita, kas liečia vandenines šildymo sistemas - bus brangiau ir komplikuočiau.
Dr. Arūnas Stikliūnas, UAB Gilius ir Ko
Jūsų atveju pigiausiai būtų įsirengti elektrinį grindų kilimėlį. Patalpos temperatūrą galėsite reguliuotis pagal poreikį su patalpos termostatu. Kaip minėjote pas jus bus ir šilumos siurblys oras-oras. Jis taip pat gali tarnauti kaip šilumos šaltinis. Karštą vandenį pasiruošite su elektriniu vandens šildytuvu.
Saulius Blaževičius, Danfoss, UAB
Užsiregistravę
3367 specializuotų įmonių
ro
+3706*****80
ro*****@***il.com
Mūsų namuose yra įrengtas grindinis šildymas. Neseniai išsiaiškinome, jog kai ruošė visą pagrindą iki polistirolo dėjimo, neizoliavo rąstų nuo tiesioginio kontaktavimo su žvyru. Noriu paklausti, ar tokiu atveju rąstai laikui bėgant supūs? Gal dar yra kokia galimybė ištaisyti problemą?
Ry
+3706*****69
Ry***********@***il.com
Ar reikalingas siurblys prie kolektoriaus grindiniam sildymui? Siuo metu yra pajungta i kolektoriu 7 mazgai, 6 mazgai is ju yra grindinio sildymo, 1 radiatorius. Ant 6 grindinio sildymo mazgu sudeta automatika, kambariuose stovi termostatai. Sildymas dujinis. Kaip suprantu siurblys paciame peciuje stumdo vandeni. Bet man kyla klausimas ar nereikia papildomo siurblio prie kolektoriaus? Gal tai padetu sutaupyti islaidas dujoms?
ta
+370 6** ***76
ta****@***il.com
Noriu sename name įsirengti šildomas grindis per du aukštus, būtų apie 120m2 bendro ploto. Kiek man tai kainuotų su darbu ir medžiagom? Šildymas būtų gamtinėm dujom.
gi
8612***35
gi***************@***il.com
Sveiki, Kauno centre palėpiniuose butuose esame įrengę infraraudonųjų spindulių grindinį šildymą. 6 metai, tačiau paskutiniu metu labai išaugo elektros suvartojimas, nors šalčių nebuvo. Gal turite ekspertus kas galėtų įvertinti gal kažkas išsireguliavo? Ar pasiūlyti tam tikrus variantus įvertinus esamą situaciją?
li
+3706*****55
li************@***il.com
Įtariama, kad netinkamai veikia grindinis šildymas (skirtumas tarp paduodamos ir grįžtančios temperatūros oras-vanduo sistemoje nuo 3 iki 7 laipsnių). Ar galima būtų atlikti analizę, skaičiavimus ir ekspertizę jau įrengtai sistemai, taip įvertinant tikrąsias problemas ir rasti tinkamiausią sprendimą?
ra
8650***06
ra******@***il.com
Labas. Domina šildymo plėvelė. Sodo namelis B klasės {apšiltintas karkasas 22-25cm vata}. Ką galite pasiūlyti? 27kv.m. Dabar osb grindys. Ateityje bus oras-oras arba krosnelė.
as
8614***79
as**************@***il.com
Žadu daryti grindinį šildymą moduliniame name ant polių. Ką patartumėte, kad būtų šildymo sąnaudos per mėnesį mažiausios? Prašyčiau pateikti su skaičiavimu, kiek kilovatų elektros sąnaudos ir koks būdas efektyviausias.
dr
8685***99
dr*@*ru.lt
Sveiki, Name, vienoje patalpoje (apie 15 kv.), kur siuo metu sudetos plyteles, norim pasikeisti sildymo buda is radiatoriu i grindini. Teko matyti internete, kad su tam tikra iranga, yra isfrezuojami kanalai betono grindyse, kad nereiketu dauzyti ir ismontuoti visos "steshkes". Ar kas nors galetu tai atlikti?
dr
+3706*****99
dr*@*ru.lt
Namas 3 aukstu, cokoliniam aukste, tambure su koridorium norim pasidaryti grindini sildyma. Siuo metu ten sumontuoti 2 radiatoriai. Sildymas dujinis, stovi kondensacinis katilas. Ar galima pakeisti sildymo buda? Ar nebus taip kad del kazkokiu priezasciu siluma nedaeis visu plotu per isvezdiotus vamzdelius?
li
+3706*****55
li************@***il.com
Norėjau paklausti ekspertų / konstruktorių / projektuotojų, ar yra skirtumas ką naudoti įrenginėjant pirmo aukšto šildomas grindis: "paprastą baltą" polistirolą ar ekstrūdinį XPS 200 FinFoam? Pagal šiluminę varžą lyg ir atrodo niekuo nesiskiriantys produktai. Gal yra kokių niuansų (kitų šių medžiagų savybių) būtent dėl šildomų grindų? Situacija tokia, kad yra sudėtas FinFoam XPS 200 (frezuotas) polistirolas - 3 sluoksniai po 5cm, šildomoms grindims. Grindys neįšyla kaip turėtų būti. Katilas dirba tinkamai. Esmė, kad dideli šilumos skirtumai tarp katilo paduodamos šilumos ir grįžtančios. Net pasitelkus kaitinimo tenus ir nuolat siurbliui dirbant aukštu pajėgumu (siurblys 8kw), per parą suvartojant apie 150-180 kilovatvalandžių elektros energijos nepavyksta pakelti įšildyti namo taip, kaip turėtų būti. Išbandyti patys įvairiausi šilumos siurblio (oras-vanduo) parametrai. Katilas dirba tinkamai, sistema viskas tvarkinga. Atjungus pirmą aukštą nuo antrojo, pastarasis per parą minimaliom sąnaudom (iki 36 kilovatvalandžių ) puikiai įšyla ir jaučiasi kad tikrai šilta. Tikrintos patalpos su termovizoriumi. Iš visų įmanomų priežasčių prieita išvada, kad arba FInFoam XPS 200 (ekstrudinis) polistirolas netinka šildomoms grindims arba nepakankamas jo sluoksnis. Perkant minėtą XPS200 polistirolą buvome patikinti, kad tinka šildomoms grindims. Dabar jau tekę girdėti ir kai kurių meistrų, kad XPS ekstrudinis polistirolas grindims netinka, nes "šalčio nepraleidžia, bet šilumos nesulaiko". Skamba dviprasmiškai. Ar galėtumėte patarti, pakonsultuoti ir atsakyti į pateiktus klausimus? Gal ir padrikas tekstas gavosi, bet sprendžiu ką daryti. Ruošiamės "mušti" lauk betonuotas grindis ir keisti polistirolą. Tik dar abejonės ar tikrai padės jei xps pakeisime įprastiniu nestorinant pačio sluoksnio. Svarstome ir galimybę nusiardžius šiltinimo sluoksni padidinti iki 25 cm (vietoj buvusiu 15cm).
Termostatas grindiniam šildymui LK Systems S2 24V NC
Termostatas grindiniam šildymui LK Systems S2 24V NC
UAB Konkretus
5 atsiliepimai 100% rekomenduoja
71,34 €/vnt.
Šildymo kilimėlių termostatas Terneo sx
Šildymo kilimėlių termostatas Terneo sx
UAB "Paltaja grupė"
213 atsiliepimai 92% rekomenduoja
67 €/vnt.
300x300px-energera2.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 419202 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3367
Iš viso buvo užduota 177800 klausimų
Gaukite pasiūlymus
iš 69 specializuotų įmonių