Šildomų grindų įrengimo kaštai

Klausimas:
Ar teisingai suprantu, kad grindinio šildymo ekonomija atsiranda tik dėl tų jutiminių +2 laipsnių skirtumo? Name šiuo metu galima naudoti miesto šildymą arba kieto kuro katilą. Jei noriu didesnės ekonominės naudos iš šildomų grindų, turėčiau įsirengti dujinį arba geoterminį šildymą, taip? Ar teisingai suprantu, kad šildomų grindų įrengimo kaštai neatsipirks, jei šildomasi bus per miesto šilumos tinklus arba kietu kuru?
Komentarai:
Šildymo ekonomija pasiekiama kai patalpas galima sušildyti žemesnėmis temperatūromis sistemoje. Tai galima pasiekti, kai paduodama temperatūra į šildymo sistemą kontroliuojama ir ribojama pagal poreikį. Taip neperkaitinama sistema. Tokios priemonės būtinos kiekvienoje tiek radiatorinėje, tiek mišrioje sistemoje.
Šildomų grindų sistemos dirba žemesniais parametrais, todėl sąnaudos mažesnės.

Šildomų grindų sistemą galima naudoti su bet kuriuo šilumos energijos šaltiniu.
Tam reikalui nėra jokios būtinybės keisti katilo.
Šildomų grindų sistemai reikalingi tam skirti temperatūros žeminimo ir cirkuliaciją užtikrinantys mazgai. Taip jūs sėkmingai galėtumėte naudoti turimus energijos šaltinius.
Tiesa kieto kuro katilui reikalinga akumuliacinė talpa, kuri kompensuoja katilo generuojamą šilumos energiją, kurios tuo metu nereikia grindims.
Labai efektyviai ir taupiai galima naudoti šilumos tinklų energiją. Tik tuomet taip pat reikėtų naudoti tam skirtus mazgelius.
Aurimas Jančaitis, UAB „IDEATHERM“
Į visus klausimus turėčiau atsakyti labiau neigiamai.
Grindinio šildymo ekonomija lyg ir turėtų susidaryti dėl tų jutiminių laipsnių skirtumo, bet, kai palygini su radiatorine šildymo sistema, tai reikėtų įvertinti papildomus grindinio šildymo nuostolius į apačią. Jeigu tai grindinis šildymas ant grunto, tai ta ekonomija gali gerokai sumažėti arba net visai susikompensuoti, o jeigu tai yra virš kitų gyvenamųjų patalpų, tada priklauso, kaip žiūrėsi - ta ekonomija gali būti šiek tiek mažesnė.
Šilumos kiekis sunaudojamas patalpų šildymui ar radiatorine ar grindine šildymo sistema yra praktiškai vienodas ir priklauso nuo atitvarų ir kt. šilumos nuostolių. Vis tiek reikia atnešti tam tikrą skaičių kW ir kWh.
Taigi, ekonomija tiesiogiai priklauso nuo šilumos kainos.
Teoriškai ekonomiškiausias šilumos šaltinis yra malkos, kurias pats pasiruoši - susiskaldai ir susikapoji. Jeigu perki jau skaldytas malkas, tai šilumos kaina prilygsta gamtinių dujų kainai.
Vienas iš pigiausi šilumos šaltinių šiuo metu yra šilumos tinklai. Po to eina dujos, medžio briketai ir granulės ir šilumos siurbliai. Visi šie šilumos šaltiniai (kuro rūšys) pagal savo kainą sukasi labai panašiai tame pačiame lygyje.
Kitas klausimas, kiek reikės investuoti į taip vadinamą katilinės įrengimą.
Čia jau pirmauja šilumos siurbliai. Žymiai pigiau kainuotų dujinė katilinė ir šilumos mazgelis.
Taigi pačios sistemos - grindinio šildymo įrengimo kaštų negalima lyginti su katilinės įrengimo kaštais ar su šilumos energijos kaina eksploatacijoje.
Grindinio šildymo įrengimą galima lyginti tik su kita šildymo sistema (pvz. radiatorine). Aišku, jeigu įsirengsi orinį šildymą vien tik taip vadinamais kondicionieriais, tai teks tada lyginti bendrą šildymo sistemos ir katilinės įrengimo kainą. Tačiau orinis šildymas turi visokių higieninių trūkumų.
O dėl tolygaus šilumos paskirstymo grindinis šildymas yra labai arti idealaus.
Taigi įrengiant grindinį šildymą yra nušaunami du zuikiai. Vieną jau paminėjau, o antrasis yra, kad galima panaudoti gana žemą vandens temperatūrą, kas yra labai gerai šilumos siurblių ir dujinių kondensacinių katilų efektyvumui.
Grindinis šildymas taip pat sutaupys kelis procentus ir nuo kieto kuro ir nuo šilumos tinklų naudojimo, nes dėl žemesnių temperatūrų bus mažesni šilumos trasų ir linijų nuostoliai. Taip pat, palyginus su radiatoriniu šildymu, patalpose bus geresnis temperatūrų pasiskirstymas ir šiokia tokia ekonomija dėl jutiminių mažesnių laipsnių. tai gal bus 1 C, gal būt 2 C, priklauso nuo patalpų atitvarų varžos.
Galbūt galima galvoti apie 5 proc. sutaupymo.
Tačiau yra kitas aspektas, kad žmogus dėl savo prigimtinių savybių gali pastebėti skirtumą tik nuo 4-5 proc. Tik tada jis pajaučia kažkokį skirtumą.
Taigi, viskas svyruoja, kaip mokslininkai sako, paklaidų ribose.
Ir jeigu kas nors deklaruoja 10-15 proc. ir daugiau, vadinasi, yra lyginamos nesulyginamos sąlygos. Gal žmogus, įrengdamas grindinį šildymą, tuo pačiu metu apšiltino atitvaras, gal langus pasikeitė? Gal dar ką nors papildomai padarė, kad sutaupytų. Ir pan.
Dr. Arūnas Stikliūnas, UAB Gilius ir Ko
Užsiregistravę
3396 specializuotų įmonių
ge
0618***94
ge***********@***il.com
Prie karkasinio namo yra prijungtas medinis grindinys, būsimai terasai. Ar galima ją įstiklinus, grindis padaryti šildomas?
as
0620***45
as********@***il.com
Sveiki, nusipirkom 2 aukstu nama su rusiu, norime isirengti grindini sildyma pirmame aukste. Sudetos medines grindys,po jomis ~ apie 9cm oro tarpas ir tada rusio lubos betonines plokstes. Klausimas koks butu sprendimas tai padaryti nepakeiciant grindu esamo aukscio?
fi
fi*****@***ox.lt
Reikia grindinio sildymo specialisto
ri
0699***03
ri******@***ma.lt
Laba diena, gerb. Arūnai. Ar galėtumėte pakonsultuoti dėl grindinio šildymo vamzdyno, kolektorių, geoterminio siurblio parinkimo naujos statybos namui?
ta
ta******************@*******as.com
Laba diena, Gal galite pasiūlyti grindinį šildymą moduliniam namui (sienų apšiltinimas vata 20 cm).
br
0672***54
br***************@****ud.com
Pamato lygis 015. Koks turi būti smėlio pagrindo lygis grindiniam šildymui, jei numatytas polistirolo storis 25cm?
la
+3706*****85
la********@***il.com
Nešildo grindys, dujinis katilas, radiatoriai šildosi, vanduo irgi, bet grindys ne. Reikalingas santechnikas.
ic
8648***64
ic**********@***il.com
Laba diena. Įrenginėjamas butas per 2 aukštus. Visur išvedžiotas grindinis šildymas. Pečius bus dujinis. Norėčiau patarimo. Kokius kolektorius pasirinkti ir sistemą, jog būtų viskas kaip priklauso. Ir nebūtų jokių problemų ateityje.
ba
+3706*****74
ba************@***il.com
Sveiki, norime 80kv. name įsirengti šildomas elektrines grindis. Grindys yra visiškai neparuoštos, tik išluptos senos medinės grindys. Tad reiktų pradėti nuo lyginimo, betonavimo ir t.t. Iki tiek, kad jau galėtume susidėti patys vinilo grindis. Domina kainos ir ar yra iš vis tokių meistrų kas padaro nuo a iki z ir nereikia niekuo rūpintis ???? Taip pat domintų ir kaina ant jau išbetonuotų grindų. Atsakymus norėčiau gauti el paštu
ki
0685***42
ki********@***il.com
Planuojamas remontas 1998m. statybos namui. Dabar yra šildomas radiatoriais. Yra noras įrengti grindinį šildymą. Kokia galima kaina: demontuoti senas grindis, įrengti šildymą su izoliacija ir pakloti plyteles? Pirmas aukštas ~35m2
Termostatas grindiniam šildymui LK Systems S2 24V NC
Termostatas grindiniam šildymui LK Systems S2 24V NC
UAB Konkretus
5 atsiliepimai 100% rekomenduoja
71,34 €/vnt.
Šildymo kilimėlių termostatas Terneo sx
Šildymo kilimėlių termostatas Terneo sx
UAB "Paltaja grupė"
215 atsiliepimai 92% rekomenduoja
67 €/vnt.
300x300px-energera2.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 425964 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3396
Iš viso buvo užduota 135370 klausimų
Gaukite pasiūlymus
iš 70 specializuotų įmonių