Kuo skiriasi rotaciniai ir plokšteliniai rekuperatoriai

Klausimas:
Kuo skiriasi rotaciniai ir plokšteliniai rekuperatoriai? Kokį rekuperatorių geriau rinktis 117 kv.m dviejų aukštų namui A++ klasės?
Komentarai:
Rotacinių naudingumo koeficientas yra žemesnis už plokštelinių priešpriešinių srautų šilumokaičių. Rotaciniai turi judančių dalių (varikliukas, dirželis), kurios gali sugesti. Taip pat jų sandarumas yra gana prastas - rotorių sandarinantys šepetėliai išdyla ir gerokai padidėja užsimaišantys oro kiekiai. Jie tinkami tik gyvenamojoje aplinkoje dėl srautų pasimaišymo - gali būti pernešamos bakterijos, virusai ir pan.
Plokšteliniuose oro srautai griežtai atskirti ir nei kiek nesimaišo tarpusavyje.
Rotacinis rekuperatorius ne taip smarkiai bijo užšalimo, todėl dažniausiai jam nereikalingas el. šildytuvas įsiurbiamo šalto oro pusėje. Bet jis montuojamas tiekiamo į patalpas oro pusėje. Šiek tiek grąžina drėgmę atgal - iki 30 proc. visos ištraukiamos drėgmės.
Yra plokšteliniai, taip vadinami entalpiniai, per kurių šilumokaičio popierine/plastikines porėtas sieneles taip pat grąžinama dalis drėgmės. Bet nelabai išspręstos kenksmingų mikroorganizmų ir pelėsių dauginimosi galimybės drėgnoje ir šiltoje terpėje. Be to, juos reikia keisti dėl higieninių sumetimų.
Tos drėgmės vis tiek nebūna pakankamai, tai todėl geriau rinktis tarp rotacinio ir standartinio plokštelinio. šilumokaičio.
Užtektų rekuperatoriaus iki maks. 200 ar 250 m3/h.
ŠTI skyriaus vadovas Arūnas Stikliūnas, UAB Gilius ir Ko
Plokštelinis rekuperatorius yra gerokai efektyvesnis nei rotacinis, todėl tikrai labiau tinka energetiškai efektyviam namui. Plokštelinio tipo rekuperatoriaus eksploatacija pigesnė, paprastai šie įrenginiai veikia tyliau. Energijos sąnaudos (atsižvelgiant į Lietuvos žiemos temperatūros vidutinę reikšmę) bus mažesnės. Tiesa labai svarbu pasirinkti kokybišką įrenginį, nes ekonominės klasės įrenginiai tiek plokšteliniai, tiek rotaciniai prastai dirba žiemos metu ir kelia daugiau problemų vartotojams. Taip pat labai svarbus servisas bei garantinio aptarnavimo periodas.
Marius Raulinaitis, UAB "IDV Group"
Pateikiu informaciją apie skirtingas rekuperatorių technologijų ROTACINIAI vs. PLOKŠTELINIAI ENTALPINIAI skirtumus, kad galėtumėte kokybiškai išsirinkti tinkamą įrangą:

1. Drėgmės grąžinimas
Rotaciniai yra senos technologijos rekuperatoriai, kurie sausina orą, grąžindami vos iki 25-30% kondensacinės drėgmės, jei yra sąlygų jai susidaryti. Rotaciniai higroskopiniai efektyviau grąžina drėgmę, tik jų gamintojai nesiūlo, nes jie 2x brangesni, todėl nelieka logikos juos rinktis.

Plokšteliniai naujos kartos technologijos rekuperatoriai, sausina orą, bet yra higieniški, nes oro srautai nepasimaišo.
Plokšteliniai entalpiniai pažangiausios technologijos rekuperatoriai turi specialų šilumokaitį su polimerine membrana, kuri yra pralaidi vandens molekulėms. Šios technologinės pažangos dėka dalis drėgmės yra grąžinama atgal į patalpas, namuose nejaučiamas sausas oras, neišsausėja akių, nosies ir gerklės gleivinės. Tai itin aktualu jautresniems ar alergijų turintiems žmonėms su oda ar kvėpavimo takais.

2. Higiena
Rotacinių įrenginių didžiausias minusas yra „ne higiena“ - oro pamaišymas iki ~7% dėl to, kad rotoriaus būgne oro srautai atskiriami šepetėliais, kurie ilgainiui dyla ir pamaišo vis daugiau oro, t.y. ~7% tualeto oro patenka atgal į Jūsų šeimos vakarienės stalą.

Plokšteliniai rekuperatoriai yra priešpriešinių prasilenkiančių oro srautų, todėl oras niekada nepasimaišo. Jie yra higieniški ir saugiai tiekia šviežią orą Jūsų būstui.

3. Elektros sąnaudos ir užšalimo rizika
Rekuperatoriaus elektros sąnaudas parodos SPI parametras, kurio negali sumeluoti gamintojas. Kuo jis didesnis, tuo daugiau elektros sunaudos įrenginys.
Rotariaus elektros sąnaudos bus visada didesnės, nes jis turi daugiau elektra varomų komponentų: 2 varikliai, 1 didelis rotoriaus būgnas, 1 komforto pašildytuvas. Be to paskutiniosios šaltosios žiemos parodė, kad daug rotorių užšąla prie didesnių minusų, todėl dabar jau rekomenduoja rotoriui statyti ir pašildytuvą pirminiam oro srautui (prieš rekuperatorių), tai dar daugiau iškelia elektros sąnaudas.

Plokštelinių įrenginių SPI parametras bus žemesnis, nes jie turi tik 2 variklius ir 1 pašildytuvą, kuris apsaugo šilumokaitį nuo užšąlimo. Dėl šios priežasties ims mažiau elektros energijos ir bus taupesnis.

4. Korpusas
Rotaciniai įrenginiai yra gaminami su skardiniu korpusu, kuris yra velniškai sunkus 2-3x sunkesnis, todėl sunkiau sumontuojamas.

Plokšteliniai rekuperatoriai pagaminti iš pažangios EPP polipropileno medžiagos, kuri reikšmingai lenkia „skardines dėžes“ akustinėmis ir termodinaminėmis savybėmis ir yra lengvesnė bei paprasčiau sumontuojami.

5. Garsas
Pagal decibelus abu įrenginiai yra panašiai mažo garso lygio. Tačiau rotacinis įrenginys dėl savo nuolat besisukančio būgno ir daug judančių dalių kartais skleidžia nemalonius dažnius, kurie gali erzinti ypač jei sumontuota skardinė ortakių sistema, kuri turi telefonijos efektą. Plokšteliniai rekuperatoriai tokio dažnio neturi.

Jūsų naujiems namams rekomenduoju A++ klasę atitinkantį naujos kartos išmanųjį X-Air V400E su entalpija drėgmės grąžinimu, kuris neišsausins Jūsų būsimų namų klimato ir užtikrins šviežią orą.
Rokas Čepanonis, OXYGEN
Lietuvos klimato sąlygomis geriausiai tinka rotacinis rekuperatorius, kuris veikia neužšaldamas net iki -25°C, tuo tarpu plokštelinis rekuperatorius pradeda užšaldinėti jau nukritus lauko oro temperatūrai iki -4°C, todėl jam būtinai reikalingas pirminis oro šildytuvas, kuris žiemą sunaudoja daug elektros energijos. Apie rekuperatorių tipus ir veikimo principą galima pažiūrėti čia: https://www.youtube.com/watch?v=sIhgTETCJDk&t=201s
Rimantas Kaulakys, KOMFOVENT UAB
Rekomenduoju rotacinį rekuperatorių. Jūsų atveju, pirminiais skaičiavimais, tiktų pvz. Komfovent Domekt R-300V modelis.
Vadybininkas Linas Šilkūnas, Celsis
Užsiregistravę
3359 specializuotų įmonių
8612***79
ar*******@***il.com
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą).Namui apie 80kvadratu.
0698***48
an************@***il.com
Mano prieš metus pastatytame 108m2 A++ name sumontuotas rekuperatorius RDCD40SK. Rekuperatorių naudojant minimaliu režimu (ant pirmos padėties iš esamų trijų) žiemos metu oras patalpose išsausėja iki 20-30%, nors beveik pastoviai veikia Garintuvas, kuris išgarina apie 5 ltr. vandens per parą. Koks būtų galimas sprendimas pagerinti esamą situaciją?
+3706*****50
da************@***il.com
Sveiki. Statausi namą. Namas su rūsiu ir garažu maždaug 300 kv. A klasės. Gavau pasiūlymą įsirengti plokštelinį rekuperatorių Flair 600 4/EUENTHALPY. Architekto brėžiniuose pavaizduota ištraukimo ir padavimo ortakiai į patalpas. Meistrai siūlo montuoti tik ištraukimo funkciją, o padavimas (oro maišymasis) vyks savaime pro kambario durų 2 cm ertmę. Klausimas, ar bus efektyvu ir protinga montuoti tik ištraukimą, nemontuojant oro padavimo į patalpas? Ar netruks gryno oro pritekėjimo?
8605***07
Vy*****************@***il.com
Nesenai nusipirkome seną sodo namą, mūrinį su mansarda. Noriu daryti daug ką pats dėl finansinių sumetimų. Noriu apšiltinti iš vidaus, nes kadangi šiltinti iš išorės kol kas nėra galimybių. Planuoju dėti kvėpuojančią difuzinę plėvelę ant mūro + vata + PE plėvelė arba priešvėjinė + gipsas, perdanga į antrą aukštą medinė, apšiltinti vata, stogas šiltintas yra jau 10cm, šiferis + vėjo plėvelė + vata+ PE plėvelė, bet nesandarinta. Kambarys antrame aukšte sukaltas iš ir 3cm storio dailylenčių, ką patartumėte daryti? Ir ar sieninis rekuperatorius antrame ir pirmame aukšte padėtų išvengti rasojimo šiltinimo konstrukcijose?
0605***24
nv********@***il.com
Turime Brofer RDCD 4,0sk rekuperatorių ir jame jau du kartus sudegė pagrindinė valdymo plokštė, priežastis panašu yra tai, kad ant plokštės patenka drėgmės. Rekuperatorius sumontuotas lubose, prie jo prijungtas vamzdelis kondensato nubėgimui, išardžius viduje sausa. Pirmą kartą sudegė žiemą, esant lauke minusinei temperatūrai, antrą kartą rudenį, kai buvo pliusinė temperatūra lauke. Tenos prijungtos. Rekuperatorius yra šildomoje sausoje patalpoje (miegamojo rūbinėje). Kodėl taip nutinka ir kaip galima išvengti trečio plokštės keitimo?
8671***73
Se******@***oo.com
130m2 A++ reikalingas rekuperatorius + montavimo darbai.
+3706*****02
ai**************@***il.com
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Ar labai sunku butu ji pakabinti lubose? O lubas padaryti su armstrongu
at****@***oo.com
Salda 2R VE rekuperatorius 40kv.m bute, dirba labai garsiai. Kokį rekomenduotumėte valdymą/režimą palaikyti? Gal yra auto funkcija, kad įsijungtų tam tikrais laikais? Kaip rekomenduotumėte?
8614***48
da***********@***il.com
Ar namo rekuperaciją tikslinga jungti kartu su nešildomu rūsiu, kuriame žiemą laikosi apie 13 laipsnių temperatūra, vasarą pakyla iki 18 laipsnių? Mano supratimu, kad rūsio temperatūra mažins paduodamo į kambarius oro temperatūrą, tačiau kaip ir privalumas būtų, kad perduotų ir rūsio drėgmę, kurios gyvenamosioms patalpoms žiemą trūksta. Rūsio vėdinimui būtų galima nustatyti minimalų oro srautą. Rūsiui bet kuriuo atveju vėdinimo reikia, tik klausimas ar jį daryti atskirą su ventiliatoriumi (be šilumogrąžos), ar rūsio vėdinimą jungti prie namo rekuperacinės sistemos?
8651***96
mo****************@***il.com
Laba diena, Domina išmanusis Salda rekuperatorius
Originalių M5+M5 filtrų komplektas Paul CLIMOS 200 rekuperatoriams
Originalių M5+M5 filtrų komplektas Paul CLIMOS 200 rekuperatoriams
UAB Konkretus
5 atsiliepimai 100% rekomenduoja
39,49 €/vnt.
Rekuperacinės sistemos montavimas
Rekuperacinės sistemos montavimas
MB Building Master
3 atsiliepimai 34% rekomenduoja
430 €/vnt.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 417779 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3359
Iš viso buvo užduota 177061 klausimų
Gaukite pasiūlymus
iš 95 specializuotų įmonių