Kokie yra pasyvių namų trūkumai

Klausimas:
Straipsniuose apie pasyvius namus tik teigiami atsiliepimai. O kokie yra pasyvių namų trūkumai? Kodėl pasyvūs namai sudaro šiuolaikinių statybų mažumą?
Komentarai:
„Trūkumas“ tik vienas - apie 22 % išaugusi galutinė statybos kaina. Vis tik trūkumu tai pavadinti sudėtinga, turint omenyje būsimus kataklizmus energetikoje. Kaip tik šis faktorius, paskatino ES apsispręsti, kad nuo 2016 m. pasyvaus namo standartai taps privalomais besistatantiems. Labiausiai kritikuotinais tapo bandymai pasyvų namą paversti „konvekciniu katilu“. Kaip tik poreikis išvengti kompromisų dėl komforto, padėjo atsirasti masei pasyvaus namo variacijų. Tobulėjančios (tuo pačių pingančios) saulės bei vėjo energijos sistemos, leido atsirasti ir populiarėti kitoms pasyvaus namo koncepcijoms: 0 Energy (Zero Energy, Free Energy) ir Plus Energy (Passive Plus, Positive Energy). Dėl sąlyginai mažų įrengimo kaštų, mūsų kraštuose geriausias perspektyvas greičiausiai turi saulės namo koncepcija. Paminėsiu vieną argumentą, kodėl mano manymu neverta laukti, kol būsime priversti statytis pagal pasyvaus namo reikalavimus - tokią galimybę verta rimtai apsvarstyti jau šiandien. Po 2016 m. (kai taupus namas taps standartu, o energijos resursų kainos stabiliai augs), iki tol statytas ir didesnius eksploatacinius kaštus turintis būstas, NT rinkoje galės konkuruoti tik vienu būdu - mažesne kaina.
Arvydas
Užsiregistravę
3389 specializuotų įmonių
ko
8630***35
ko***********@***il.com
Ar montuojant ventiliuojamą fasadą ant neoporu šiltintų sienų reikalinga kažkaip apdirbti neoporą? Klijavimo - armavimo mišiniu? Priešvėjine plėvele? Ant ventiliuojamo fasado tvirtinsis skalūnas.
va
+370 6** ***03
va************@***il.com
Noriu paprašyti, kad paaiškintumėte privalumus gyvenamojo medinio panelinio namo palyginus su gelžbetoninių konstrukcijų namu.
va
+370 6** ***03
va************@***il.com
Statant A++ klasės pasyvų namą, ar būtina įrengti atsinaujinančios energijos įrenginį: saulės elektrinę, šilumos siurblį (oras-vanduo ar žemė-vanduo), vėjo jėgainę. A++ klasės namui šiluma pajungta iš miesto centralizuoto šilumos tinklo, o šilumą tiekianti įmonė šilumos gamybai naudoja biokurą. Ar tokiu atveju dar būtinai turi būti sumontuotas atsinaujinančios energijos įrenginys?
an
8657***03
an***************@***il.com
Domina namo projektas apie 150m2. Dvislaitis stogas, A+ klase, su garazu gali buti ir pastoge dviem auto, be apdailos tik sienos ir stogas.
ro
8652***78
ro*****@***il.com
Sveiki, neseniai pradėjau domėtis pasyvaus namo statyba. Kol kas daugiausia gerų atsiliepimų girdėjau apie Greensbon pasyvius namus. Kas Jūsų nuomone patikimiausias projektuotojas pasyvių namų Lietuvoje? Kuo dar turėčiau pasidomėti prieš pradedant pasyvaus namo statybą?
ri
+370 6** ***35
ri*********@***il.com
Domina virtuvės gartraukio panaudojimas pasyviame name. Kadangi pasyviame name pasiekiamas didelis sandarumas, o šviežio oro turi būti paduodama ne daugiau 30 m3/val žmogui, tai 4 žmonių gyv. name gali būti paduodamas iki 120 m3/val. šviežio oro. Efektyvus gartraukis ištraukia 600-900 m3/val. Iš kur paimti šviežią orą gartraukio išmetamo oro kompensacijai, nepažeidžiant pasyvaus namo efektyvumo? Naudoti recirkuliacinį gartraukį su riebalų, anglies ir elektrostatiniais filtrais?
al
8699-**-*74
al*******@***il.com
statant pasyvu nama, kokios turi buti lauko sienu, grindu ( salytyje su gruntu), stogo silumines varzos R, kad pastatas atitiktu pasyvaus namo reikalavimus Lietuvos klimatineje zonoje. Apie sandaruma atskira tema. Antra, koks grindu ir langu ploto santykis rekomenduojamas pasyviems namams.....
b.
8645***74
b.************@***il.com
Laba diena, Norėčiau paklausti kokios preliminarios pasyvaus namo statymo pradinės investicijos turėtų būti? Ar skiriasi kaina nuo įprasto namo? Gal galėtumėte nurodyti kainą maždaug? Per kiek laiko atsipirkinėtų? Norėčiau detalesnių aprašymų. Dėkui iš anksto už atsakymą. Pagarbiai, Birutė Dzidolikaitė
ti
8620***85
ti********@***ox.lt
Kokius statybinius blokelius naudoti pasyvaus namo statybai? Koks turi būti blokelio storis? Kuo šiltinti sieną?
ma
8613***41
ma******@***ra.lt
Ar įmanoma apšiltinti seną rąstinį namą taip, kad jo savybės atitiktų nulinės energijos namą? Kokias izoliacines medžiagas naudoti?
namuinspektorius_300x300px.gif
wienerberger_300x300px.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 423869 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3389
Iš viso buvo užduota 134072 klausimų