Rąstinių namų projektai
Reikalavimai gyvenamojo namo statybai
Klausimas:
Kuo skiriasi reikalavimai, skirti gyvenamojo namo statybai nuo reikalavimų vasarnamio statyboms? Tik ploto ribojimu, šilumine varža? Noriu nedidelio rąstinio namo. Gal neapsimoka jį daryt gyvenamuoju? Kokie čia minusai ir pliusai?
Komentarai:
Tiek vasarnamis tiek gyvenamasis gali būti iki 80 kv.m. Tvarka paprastesnė, kai bendras plotas iki 80 m2. Jei plotas virš 80m2 – rengiamas pilnas projektas su visomis dalimis.
Jeigu planuojate tame rąstiniame name gyventi, tada reikia, kad jis ir būtų kaip gyvenamas. Reikia išspręsti sienų varžos klausimą projekte (kaip darysit tikrovėje, jūsų reikalas). Taip pat visus lauko inžinerinius tinklus. Jeigu planuojate naudoti pastatą kaip vasarnamį, tai nebūtina spręsti nei varžos klausimų, nei tinklų. Vasarnamis negali būti didesnis kaip 80 m2 bendro ploto. Jeigu tokio ploto pakanka, tai gali būti projektuojams kaip vasarnamis. O kokios paskirties jūsų žemė? Nes jeigu tai namų valda, tai vasarnamio negalite daryti – tai būtų arba gyvenamasis, arba pagalbinis pastatas. Vasarnamį galite projektuoti tik sodo paskirties sklype. Žemės ūkio paskirties žemėje turi formuoti ūkininko sodybą ir būtina projektuoti gyvenamąjį namą bei pagalbinius pastatus.
Lina P., Namų projektavimas
Jei neplanuojate tame rąstiniame name gyventi, nėra prasmės investuoti papildomus pinigus į projektavimą. Tarkim, jei jūsų namas bus iki 80 m2 , galėtume suprojektuoti jį ir suderinti, kaip II grupės statinį , supaprastinta tvarka. Tačiau jei būsimas statinys bus didesnis nei 80 m2, jis gautų gyvenamojo namo statusą, tad jam jau būtų reikalingas statybos leidimas ir tuo pačiu: vandentiekio, nuotekų bei elektros (minimum 5 kw) privalomieji projektai, tai gerokai padidintų Jūsų projektavimo bei projekto įgyvendinimo išlaidas.
Nerijus A., Namų projektavimas
Vasarnamiui (iki 50m2) rengiamas supaprastintas projektas, nereikalingas statybos leidimas.
Dalius, Namų projektavimas