Ar privalomas rekuperatorius A, A+ energinio naudingumo namui

Klausimas:
Ar privalomas rekuperatorius A, A+ energinio naudingumo namui? STR 2.01.02:2016 „Pastatų energinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas“ 1-oje lentelę nurodoma "Jei pastate (jo dalyje) įrengta mechaninio vėdinimo su rekuperacija sistema..." suprasčiau, kad jis nėra privalomas statytojui? Ar taip ir yra?
Komentarai:
A ir A+ klasės namuose yra privaloma priverstinė vėdinimo sistema, tai yra rekuperacinė. Galima naudoti ir kitus mechaninius priverstinio vėdinimo elementus, kaip pavyzdžiui oro tiekimo ir ištraukimo ventiliatoriai, tačiau tai netinkamas sprendimas mūsų klimatui. Elektriniai šildytuvai ventiliatoriuose sunaudotų itin daug elektros energijos, o be jų, atšaldytų patalpas. Tad vienintelis priimtinas ir ekonomiškai naudingas spendimas yra rekuperatorius ir visa sistema.
Marius Raulinaitis, UAB "IDV Group"
Vienas iš A, A+ energinio naudingumo namo rodiklių - sandarumas. Todėl gyvenimas tokiame name be papildomo vėdinimo tampa labai nekomfortiškas. Paprasta ištraukiamoji ventiliacija be oro pritekėjimo sandariame name neefektyvi, trauka nevyksta. Todėl reikalingas mechaninis priverstinis vėdinimas su oro pritekėjimu, O kad vėdinimas neatvėsintų namo reikalinga rekuperacija - šilumos gražinimas nuo išmetamo oro paduodamam orui. Jei nevėdinsite, gyventi bus nuo nekomfortiška iki problematiška (priklauso nuo namo kubatūros ir gyventojų skaičiaus). Jei vėdinsite be rekuperacijos (šilumos gražinimo) ir šilumą su oru mesite į lauką, visa energetiškai efektyvaus namo idėja nueis šuniui po uodega.
Nevarkite ir neskaitykite STR'o jei nesate specialistas, nes galite dar ką nors neteisingai suprasti.
Rekuperatorius nėra privalomas jokios energetinės klasės name. Tačiau vėdinimas yra būtinas, nes kuo aukštesnė namo energetinė klasė, tuo jis bus sandaresnis. Vėdinti galima ir be rekuperatoriaus. Vėdinimas yra neatsiejamas su energijos praradimu, nes vysta oro apykaita. Rekuperatorius yra vienas iš būdų, kaip dalinai išsaugoti šilumą būste.
Skaičiuojant pastato energetinę klasę daugiausiai naudos suteikia atsinaujinančios energijos priemonės - saulės ir vėjo energija arba šilumos siurbliai. Rekuperatoriaus parametrų indėlis į energetinio efektyvumo skaičiuoklę yra nereikšmingas.
Teoriškai galima ir be rekuperacijos, tačiau su rekuperacija žymiai lengviau pasiekti norimą klasę. Teisingiau pasakius, kai kurias atvejais (jei šilumos šaltinis- dujos arba kietas kuras) pasiekti norimą klasę be rekuperacijos praktiškai neįmanoma, nes 50% šildymo energijos turi būti skirta natūralaus vėdinimo nuostoliams kompensuoti, vadinasi, tokiu atveju reikia dvigubai pagerinti langų bei visų atitvarų šiluminę varžą, kas daug daugiau pabrangins pastato kainą nei rekuperacijos įdiegimas.
techninis konsultantas Rimantas Kaulakys, KOMFOVENT UAB
Taip pat suprantame ir mes. Vėdinimas būtinas, tačiau koks jis privalo būti nenurodoma. Vadinasi pilnai galima ir alternatyvi vėdinimo sistema, taupanti energetinius resursus.
Aiškiai apibrėžiami tik atvejai, kuomet pasirenkama rekuperacinė vėdinimo sistema (tai ką Jūs ir cituojate). Ir tik pasirinkus rekuperacinę vėdinimo sistemą, priklausomai nuo pastato klasės, atitinkami reikalavimai keliami tik pačiam vėdinimo įrenginiui.
Gintaras Petružis, UAB AVSA
Pagal įstatymą nėra privalomas. Bet reikia žinoti, kad tokie pastatai yra labai sandarūs ir vėdinimo sistema tokia pastatui yra būtina.
Užsiregistravę
3377 specializuotų įmonių
va
3706*****24
va**********@***oo.com
sveiki, domintu rekuperacija su saldymo galimybe, namas 120 kv
an
0686***22
an********@***il.com
Sveiki, Reikia rekuperatoriaus. Ar yra nemokama paslauga atvažiuoti į sodybą kaime (50km nuo Kauno) ir įvertinti kokio jo reikia ?
do
8610***11
do******@******il.com
Ar padėtų sieninis rekuperatorius sumažinti per didelę drėgmę patalpoje? Konkrečiai kalbu apie dviejų srautų Blauberg Freshpoint rekuperatorių, kuris bent jau veikia kaip rekuperatorius, t.y. pučia ir traukia vienu metu.
po
+3706*****92
po*****@********ce.com
Sveiki, Remontuoju namą, noriu išspręsti klausimą dėl vėdinimo. Ar galėtumėte paruošti vėdinimo projektą ir pasiūlyti reikiamas medžiagas, įskaitant vėdinimo įrenginį. Pridedu du pdf failus. vėdinimas reikalingas brėžiniuose esančio apatinio "korpuso" pirmame aukšte ir mansardoje. Namas tikrai nedidelis, pirmo aukšto plotas 64 m2, mansardoje grindų plotas 50m2, o naudingas (nuo 1,6m aukščio) tik 35m2.
vy
8630***21
vy*******@***il.com
Sveiki domintų rekuperacinė sistema bei jos projektas
ar
8612***79
ar*******@***il.com
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą).Namui apie 80kvadratu.
an
0698***48
an************@***il.com
Mano prieš metus pastatytame 108m2 A++ name sumontuotas rekuperatorius RDCD40SK. Rekuperatorių naudojant minimaliu režimu (ant pirmos padėties iš esamų trijų) žiemos metu oras patalpose išsausėja iki 20-30%, nors beveik pastoviai veikia Garintuvas, kuris išgarina apie 5 ltr. vandens per parą. Koks būtų galimas sprendimas pagerinti esamą situaciją?
da
+3706*****50
da************@***il.com
Sveiki. Statausi namą. Namas su rūsiu ir garažu maždaug 300 kv. A klasės. Gavau pasiūlymą įsirengti plokštelinį rekuperatorių Flair 600 4/EUENTHALPY. Architekto brėžiniuose pavaizduota ištraukimo ir padavimo ortakiai į patalpas. Meistrai siūlo montuoti tik ištraukimo funkciją, o padavimas (oro maišymasis) vyks savaime pro kambario durų 2 cm ertmę. Klausimas, ar bus efektyvu ir protinga montuoti tik ištraukimą, nemontuojant oro padavimo į patalpas? Ar netruks gryno oro pritekėjimo?
Vy
8605***07
Vy*****************@***il.com
Nesenai nusipirkome seną sodo namą, mūrinį su mansarda. Noriu daryti daug ką pats dėl finansinių sumetimų. Noriu apšiltinti iš vidaus, nes kadangi šiltinti iš išorės kol kas nėra galimybių. Planuoju dėti kvėpuojančią difuzinę plėvelę ant mūro + vata + PE plėvelė arba priešvėjinė + gipsas, perdanga į antrą aukštą medinė, apšiltinti vata, stogas šiltintas yra jau 10cm, šiferis + vėjo plėvelė + vata+ PE plėvelė, bet nesandarinta. Kambarys antrame aukšte sukaltas iš ir 3cm storio dailylenčių, ką patartumėte daryti? Ir ar sieninis rekuperatorius antrame ir pirmame aukšte padėtų išvengti rasojimo šiltinimo konstrukcijose?
nv
0605***24
nv********@***il.com
Turime Brofer RDCD 4,0sk rekuperatorių ir jame jau du kartus sudegė pagrindinė valdymo plokštė, priežastis panašu yra tai, kad ant plokštės patenka drėgmės. Rekuperatorius sumontuotas lubose, prie jo prijungtas vamzdelis kondensato nubėgimui, išardžius viduje sausa. Pirmą kartą sudegė žiemą, esant lauke minusinei temperatūrai, antrą kartą rudenį, kai buvo pliusinė temperatūra lauke. Tenos prijungtos. Rekuperatorius yra šildomoje sausoje patalpoje (miegamojo rūbinėje). Kodėl taip nutinka ir kaip galima išvengti trečio plokštės keitimo?
Originalių M5+M5 filtrų komplektas Paul CLIMOS 200 rekuperatoriams
Originalių M5+M5 filtrų komplektas Paul CLIMOS 200 rekuperatoriams
UAB Konkretus
5 atsiliepimai 100% rekomenduoja
39,49 €/vnt.
Rekuperacinės sistemos montavimas
Rekuperacinės sistemos montavimas
MB Building Master
3 atsiliepimai 34% rekomenduoja
430 €/vnt.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 420771 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3377
Iš viso buvo užduota 178617 klausimų
Gaukite pasiūlymus
iš 95 specializuotų įmonių