Rekuperatoriaus su integruotu šilumos siurbliu tikslingumas

Klausimas:
Svarstau ar tikslinga montuoti rekuperatorių su integruotu šilumos siurbliu. Norėčiau informacijos apie tokį įrenginį ir jo kainą. Plotas 80 m2, sienos labai gerai apšiltintos.
Komentarai:
Tokiai patalpai ekonomiškiau būtų montuoti rekuperacinę ir kondicionavimo sistemas atskirai, nes vėdinimui reiktų apie 160 m3/h, o kondicionavimui tai būtų per mažas oro srautas.
Ignas Staugaitis, UAB "IDV Group"
Rekuperatorius su integruotu šilumos siurbliu atlieka tris pagrindines funkcijas - ne tik tiekia šviežią orą, bet ir jį žiemą efektyviai pašildo, o vasarą atvėsina. Naudojant tokį įrenginį vasarą, galima išsiversti be papildomų oro kondicionierių (aišku, jei nėra didžiulių langų į pietų pusę), o žiemą, juo galima šildyti patalpas net esant lauko oro temperatūrai iki -10oC. Esant didesniems šalčiams būtina turėti alternatyvų šildymo šaltinį - židinį ar elektrinius radiatorius.
techninis konsultantas Rimantas Kaulakys, KOMFOVENT UAB
Labai teisingas klausimas! Egzistuoja rekuperatoriai kaip su vidiniu šilumos siurbliu, taip ir šaldymo sekcija, dirbančia nuo išorinio kompresoriaus, tačiau klausimas - kiek tai naudinga. Mano supratimu - tai, kaip bandymas sukryžminti antilopę ir hipopotamą (ir, suprantama - sumokėti už tai dvigubą kainą).
Vėdinimo normos sako, kad pakanka tiekti labai nedidelį šviežio oro kiekį, tam kad ir žmogus išgyventų, ir namas nepelytų. O šaldymo/šildymo technika atvirkščiai - reikalauja didelio oro srauto, kad galima būtų pernešti kiek nors pastebimą šilumos kiekį. Juk 1 kubas oro sveria vos daugiau už 1 kg ir jai jį pašildyti net per 10ºC, jis tegali pernešti vos 3Wt šilumos. Net jei kompresorius sugebėtų 10 laipsnių pašildyti/atšaldyti orą, 300m3/h našumo rekuperatoriuje, tai gautųsi tik 1 kW šilumos, kuri būtų paskirstyta per visą namą... Palyginimui - net labai gerai apšiltintose namuose šilumos poreikis susidaro ne mažiau 3 kW, o šaldymo poreikis vasarą - beveik visada viršija 9kW.

Galima, aišku, sumontuoti 3 kartus didesnį rekuperatorių, ir gauti 3 didesnį šaldymo efektą. Tačiau, tai vis vien, bus per mažai. Be to - labai brangiai kainoja. Tai - kaip bandymas operuoti tonziles per užpakalį. Geriau (ir kur kas pigiau) šildymui bei kondicionavimui įrengti sistemą, kuri tam labiausiai tinka namų sąlygose - kanalinį kondicionierių. Jis be vargo pašildytų (ar atvėsintų) orą tiek, kiek reikia ir paduotų į kiekvieną kambarį. O rekuperatoriui palikti tą vaidmenį, su kurio jis susitvarko kur kas efektyviau nei kiti - ištraukti iš sanmazgų užterštą orą ir išspausti iš jo šilumą.

Be to, šilumos siurbliai pasiekia didžiausio efektyvumo, kai nereikia dėti daug pastangų, tam kad išspausti šilumą. Taip, kondicionieriaus lauko blokas praleidžia per save milžinišką oro kiekį (kelis tūkstančius m3/h). Tada jam pakanka atvėsinti tą orą vos per vieną-kitą laipsnį, tam kad surinkti reikiamą namui šilumos kiekį. Jei pasirinkti mažesnį oro srautą, tada, tam kad išspausti tokį pat šilumos kiekį, prireiks vėsinti praleidžiamą per siurblį lauko orą kur kas labiau. Atitinkamai - kompresorius "suvalgys" kur kas daugiau elektros, nes turi sudaryti kur kas didesnį spaudimą, tam kad užtikrinti didesnį temperatūrų skirtumą. Tad, turint lauke neribotą kiekį oro, labai juokingai atrodo bandymas sukišti šilumos siurblį į rekuperatorių, kur srautas yra vos keli šimtai kubų.
Maža tuo - ten kritinis kondensacijos pavojus. Jei lauko orą galima atvėsinti bent per kelius laipsnius, kol jis pasieks 100% drėgnumo ir ant šilumokaičio pradės kondensuotis bei užšąlinėti drėgmę, tai drėgnas kambario oras jau seniai rekuperatoriuje yra atvėsintas žemiau rasos taško ir esanti jame drėgmė iškrenta ant visų pasitaikiusių paviršių, virstant į ledą ant šaldančio elemento...
Gal rekuperatorius su integruotu šilumos siurbliu ir yra įdomus iš mokslinės pusės, kaip bandymas pademonstruoti neįprastus reiškinius, tačiau praktinės naudos iš tuo nėra jokios. Tik - žala.
Eduardas, Vėdinimas
Užsiregistravę
3377 specializuotų įmonių
va
3706*****24
va**********@***oo.com
sveiki, domintu rekuperacija su saldymo galimybe, namas 120 kv
an
0686***22
an********@***il.com
Sveiki, Reikia rekuperatoriaus. Ar yra nemokama paslauga atvažiuoti į sodybą kaime (50km nuo Kauno) ir įvertinti kokio jo reikia ?
do
8610***11
do******@******il.com
Ar padėtų sieninis rekuperatorius sumažinti per didelę drėgmę patalpoje? Konkrečiai kalbu apie dviejų srautų Blauberg Freshpoint rekuperatorių, kuris bent jau veikia kaip rekuperatorius, t.y. pučia ir traukia vienu metu.
po
+3706*****92
po*****@********ce.com
Sveiki, Remontuoju namą, noriu išspręsti klausimą dėl vėdinimo. Ar galėtumėte paruošti vėdinimo projektą ir pasiūlyti reikiamas medžiagas, įskaitant vėdinimo įrenginį. Pridedu du pdf failus. vėdinimas reikalingas brėžiniuose esančio apatinio "korpuso" pirmame aukšte ir mansardoje. Namas tikrai nedidelis, pirmo aukšto plotas 64 m2, mansardoje grindų plotas 50m2, o naudingas (nuo 1,6m aukščio) tik 35m2.
vy
8630***21
vy*******@***il.com
Sveiki domintų rekuperacinė sistema bei jos projektas
ar
8612***79
ar*******@***il.com
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą).Namui apie 80kvadratu.
an
0698***48
an************@***il.com
Mano prieš metus pastatytame 108m2 A++ name sumontuotas rekuperatorius RDCD40SK. Rekuperatorių naudojant minimaliu režimu (ant pirmos padėties iš esamų trijų) žiemos metu oras patalpose išsausėja iki 20-30%, nors beveik pastoviai veikia Garintuvas, kuris išgarina apie 5 ltr. vandens per parą. Koks būtų galimas sprendimas pagerinti esamą situaciją?
da
+3706*****50
da************@***il.com
Sveiki. Statausi namą. Namas su rūsiu ir garažu maždaug 300 kv. A klasės. Gavau pasiūlymą įsirengti plokštelinį rekuperatorių Flair 600 4/EUENTHALPY. Architekto brėžiniuose pavaizduota ištraukimo ir padavimo ortakiai į patalpas. Meistrai siūlo montuoti tik ištraukimo funkciją, o padavimas (oro maišymasis) vyks savaime pro kambario durų 2 cm ertmę. Klausimas, ar bus efektyvu ir protinga montuoti tik ištraukimą, nemontuojant oro padavimo į patalpas? Ar netruks gryno oro pritekėjimo?
Vy
8605***07
Vy*****************@***il.com
Nesenai nusipirkome seną sodo namą, mūrinį su mansarda. Noriu daryti daug ką pats dėl finansinių sumetimų. Noriu apšiltinti iš vidaus, nes kadangi šiltinti iš išorės kol kas nėra galimybių. Planuoju dėti kvėpuojančią difuzinę plėvelę ant mūro + vata + PE plėvelė arba priešvėjinė + gipsas, perdanga į antrą aukštą medinė, apšiltinti vata, stogas šiltintas yra jau 10cm, šiferis + vėjo plėvelė + vata+ PE plėvelė, bet nesandarinta. Kambarys antrame aukšte sukaltas iš ir 3cm storio dailylenčių, ką patartumėte daryti? Ir ar sieninis rekuperatorius antrame ir pirmame aukšte padėtų išvengti rasojimo šiltinimo konstrukcijose?
nv
0605***24
nv********@***il.com
Turime Brofer RDCD 4,0sk rekuperatorių ir jame jau du kartus sudegė pagrindinė valdymo plokštė, priežastis panašu yra tai, kad ant plokštės patenka drėgmės. Rekuperatorius sumontuotas lubose, prie jo prijungtas vamzdelis kondensato nubėgimui, išardžius viduje sausa. Pirmą kartą sudegė žiemą, esant lauke minusinei temperatūrai, antrą kartą rudenį, kai buvo pliusinė temperatūra lauke. Tenos prijungtos. Rekuperatorius yra šildomoje sausoje patalpoje (miegamojo rūbinėje). Kodėl taip nutinka ir kaip galima išvengti trečio plokštės keitimo?
Originalių M5+M5 filtrų komplektas Paul CLIMOS 200 rekuperatoriams
Originalių M5+M5 filtrų komplektas Paul CLIMOS 200 rekuperatoriams
UAB Konkretus
5 atsiliepimai 100% rekomenduoja
39,49 €/vnt.
Rekuperacinės sistemos montavimas
Rekuperacinės sistemos montavimas
MB Building Master
3 atsiliepimai 34% rekomenduoja
430 €/vnt.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 420771 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3377
Iš viso buvo užduota 178617 klausimų
Gaukite pasiūlymus
iš 95 specializuotų įmonių