Gaukite pasiūlymus
iš 95 specializuotų įmonių Rekuperatoriai
Rekuperatoriaus oro srauto pašildymas žiemą
Klausimas:
Ar tikslinga rekuperacinei vėdinimo sistemai, įtekančiam orui pašildyti (žiemą), panaudoti geoterminį šildymą. Vėdinamas tūris apie 300 kub.m. Iš ko susideda geoterminio šildymo sistema.
Komentarai:
Tiesiogiai gauti šilumą iš grunto ir ją perduoti rekuperacinei sistemai visiškai neekonomiška. Paprastai geoterminio šildymo sistemą sudaro mažiausiai du elementai: į žemę užkastas kontūras ir šilumos siurblys, kuris pakelia vandens temperatūrą maždaug iki 45-50 ''C. Tokios temperatūros vandenį jau galima paduoti į rekuperacinę sistemą, kad kompensuoti jos šiluminius nuostolius.
Rimantas Kaulakys, KOMFOVENT UAB
Vėdinant namą rotorinis rekuperatorius, nenaudodamas jokios papildomos energijos (tik išmetamo oro šilumą), pašildo tiekiamą orą vidutiniškai iki 17.5"C. Toks, beveik kambario temperatūros oro srautas dažniausiai paduodamas į radiatorius arba į palubę. Ir vienu ir kitu atveju jis susimaišo su karštu oru ir tokiu būdu sušyla. Nėra jokios prasmės įrenginėti papildomą oro pašildymą prieš paduodant orą į patalpas. Tačiau būtina sąlyga, kad pagrindinė patalpų šildymo sistema būtų įjungta ir gerai atliktų savo funkciją, palaikant patalpose nustatytą temperatūrą. Geoterminė šildymo sistema, tai ne tik po žemę užkastas kontūras, pagrindinė dalis - kompresorius. Jis atlieka šilumos siurblio funkciją, "išspausdamas" šilumą iš +4"C, požeminiame kontūre cirkuliuojančio skysčio ir panaudojant tą šilumą pašildo iki ~40"C vandenį, kuris naudojamas namo grindiniam šildymui bei karšto vandens paruošimui. Sistema yra pakankamai sudėtinga, siūlyčiau jos įrengimą patikėti kvalifikuotiems specialistams. Kas liečia geoterminio šildymo sistemos panaudojimą vėdinimo reikmėms: yra variantas, kai vasarą požeminis kontūras gali būti naudojamas ne tik vandens pašildymui, bet ir lygiagrečiai - oro vėsinimui.
Eduardas, Vėdinimas
Labai abejotinas sprendimas, nes tai atskiros sistemos su savomis funkcijomis. Rekuperacija išvalo orą, užtikrina pastovų drėgnumą, pašalina oro kiekį ir pakeičia šviežiu oru. Jei rekuperatorius plokštelinis, tai lauko orą pašildo el. tenas, jei rotacinis rekuperatorius - oras pamaišomas su kambario šiltu oru. Ši sistema brangesnė - 300 m3 rekuperacija apie 2000-2600 Eur.
Vigalijus F., Saulės kolektoriai