Rekuperatorius su pašildymu ar be

Klausimas:
Norėčiau paklausti kokį rekuperatorių geriau montuoti su pašildymu ar be?
Komentarai:
Klausimas, kokį pašildymą turite galvoje?
Jų yra įvairių, priklausomai nuo šilumokaičio tipo ir kt. konstruktyvinių sprendimų.
Rekuperatoriams su plokšteliniu rekuperatoriumi yra būtinas imamo iš lauko šalto oro pašildymo rekuperatoirius, jeigu šilumokaitis yra paprastas neentalpinis (negrąžinantis drėgmės). Jiems lauko orą reikia šildyti > 0 C. Su entalpiniais šilumokaičiais (grąžinančiais drėgmę), ta lauko oro temperatūra yra žemesnė (apie -8 C, ar šiek tiek žemiau). Tačiau vis tiek, nenorint prarasti tiekiamo oro ir kad šilumokaitis neužšaltų kritinėmis sąlygomis, vis tiek pageidautina turėti lauko oro šildymą.
Rekuperatoriams su rotaciniaias šilumokaičiais lauko oro pašildymas kaip ir nereikalaujamas (ir paprastai neįrengiamas), bet paprastai yra įrengiams tiekiamo oro į patalpas už šilumokaičio papildomas šildymas. Juo galima pašildyti tiekiamą orą į patalpas, kiek pageidaujama, nes dėl šilumokaičio naudingumo koeficiento, vis tiek be papildomų šildytuvų tiekiamo oro tempoeratūra gali būti iki 10 C žemesnė už ištrukiamo iš patalpos (kitaip sakant patalpos) temperatūrą. Kadangi rotacinių rekuperatorių naudingumo koeficientas yra šiek tiek žemesnis už plokštelinių, tai tas antrinis pašildymas yra pageidautinas.
Nors kita vertus, vėdinimo sistemos oro kiekis yra santykinai nedidelis ir jo tiekiamo oro žemesnę temperatūrą pašildo pastato šildymo sistema. Bet atskirais atvejais, kai oro kiekiai yra didesni, ar nepatogiai išdėstytos oro tiekimo angos, tada žmogus gali pajausti tą vėsesnį oro dvelksmą.
Rotaciniai rekuperatoriai (šilumokaičiai) turi trūkumų, kad šiek tiek dalinai primaišoma ištraukiamo oro į tiekiamą (tai nepriimtina gydymo ir pan. įstaigose dėl užkratų pernešimo galimybės). Be to, tai yra judančios dalys, sandarinamos šepetėliais, kurie išdyla ir rekuperatoriaus nesandarumas tampa didokas. Dėl to krenta naudingumo koeficientas ir didėja susimaišančio oro kiekis.
Tokių trūkumų neturi plokšteliniai šilumokaičiai. Kadangi jų naudingumo koeficientas gaunasi didesnis, tai antrinio oro (tiekiamo į vidų už šilumokaičio) temperatūra nuo patalpos oro temperatūros skiriasi ne tiek daug, kaip su rotaciniais šilumokaičiais, todėl paprastai nemontuojami antriniai oro šildytuvai. Nors nėra jokių apribojimų tai padaryti. Galima tiesiog įdėti kanalinį oro šildytuvą su atskiru temperatūros valdymu, jeigu rekuperatoriaus automatika nenumato tokio valdymo galimybės.
Dėl tokio papildomo oro šildytuvo įsirengimo būtinybės galima apsispręsti tik žinant aukščiau išvardintus specifinius požymius.
Jeigu tai plokštelinis rekuperatorius, tai jam būtinai reikalingas šildytuvas, nes be jo, lauko oro temperatūrai nukritus žemiau -4°C rekuperatorius apledės ir nustos veikti. Jeigu vėdinimo įrenginys su rotaciniu rekuperatoriumi, tai jis gali veikti be šildytuvo net kai lauke -25°C.
Rimantas Kaulakys, KOMFOVENT UAB
Paul CLIMOS 200 174X168X45mm ORIGINALIŲ M5+M5 filtrų komplektas
Paul CLIMOS 200 174X168X45mm ORIGINALIŲ M5+M5 filtrų komplektas
UAB Konkretus
5 atsiliepimai 100% rekomenduoja
39,49 €/vnt.
Rekuperacinės sistemos montavimas
Rekuperacinės sistemos montavimas
MB Building Master
2 atsiliepimai 50% rekomenduoja
430 €/vnt.
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 413684 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3350
Iš viso buvo užduota 174621 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 94 specializuotų įmonių