Retrorega, UAB ekspertų komentarai

Retrorega, UAB
Kirtimų g. 2, Vilnius
Atsiliepimai 0

Patampsėjusios medienos dažymas

Pernai išdažiau pavėsinę su terasiniu aliejumi, mediena patamsėjo. Dažant Linosepu reiks antiseptiko, baliklio, bet ar įsigers?
Jeigu terasą dažėte bespalviu dažu, t.y. be pigmento, tai mediena patamsėjo. Lauko sąlygomis patariame dažyti dažais su pigmentais. Kuo tamsesnis pigmentas, tuo dažai lauko sąlygomis laikys ilgiau ir medieną apsaugos ilgesnį laiką nuo UV spindulių ir kt. atmosferos pokyčių.
Galime patarti prieš naujai dažant - medieną nubalinkite "Beržu". Jeigu ankstesnis dažas nesudarė plėvelės, tai "Beržas" įsigers ir atnaujins medieną. Jeigu ankstesnis dažas turėjo paviršinę plėvelę, tada teks paviršių mechaniškai nuskusti, nušlifuoti. Tada išbalinti. Po medienos išdžiuvimo - nudažyti.

Impregnantas Asepas ar REMMERS

Kokia ekspertų nuomonė apie impregnantą Asepas 3 + Linosepas (žadama 10-15 metų apsauga) ar geriau REMMERS HK-LASUR 3in1?
Bespalvis antiseptikas "Asepas-3" labai gerai geriasi į medieną, apsaugo medieną nuo pelėsių ir grybelių. medieną, impregnavus su "Asepas-3" lauko sąlygomis (lauko dailylentes, tvorą ir kt. elementus) rekomenduojama medieną uždažyti, nes per ilgesnį laiką, neuždažyta mediena pradės pilkėti, natūraliai senti. Uždažyti galite bet kokiais dažais, taip pat ir "Linosepas". Dažus rekomenduojame rinktis tuos, kurie nesudaro paviršinės plėvelės, o "Linosepas" kaip tik toks ir yra. Po keleto metų, norėdami atnaujinti medieną galėsite uždažyti ant viršaus, nereikės skusti atsilupusių dažų sluoksnio (priklausomai nuo dažų rūšies). Galime jums pasiūlyti dažų mėginuką pasibandyti spalvas. Tamsesnės spalvos išlieka iki 5-7 metų, šviesesnės spalvos - iki 3-4 metų. šią savybę turi beveik visi, įvairios sudėties dažai.
Rašote "žadama 10-15 metų apsauga". Mes tokios garantijos niekam nežadame :). Nebent bus idealios aplinkos sąlygos (be kritulių, be temperatūrų svyravimų, be saulės UV spindulių...) - tokiu atveju " garantiją galima pratęsti ilgai.." Mediena yra natūrali statybinė medžiaga reikalaujanti daugiau dėmesio nei mūras.

Mažiausia temperatūra dažant aliejiniais dažais

Kokia turi būti mažiausia temperatūra lauke dažant namo dailylentes aliejiniais dažais? Nes kažkaip nors ir nelijo kelias dienas, bet lentos tokios drėgnokos atrodo. Lauke 16 laipsnių rodo, nežinau ar galima dažyti?
Linų sėmenų aliejaus dažais "Linosepas" dažoma sausa mediena. Oro temperatūra pageidautina turi būti virš + 10' laipsnių.

Kokiomis priemonėmis naikinti kinivarpas rąstiniame name

Norėjau paklausti, kaip išnaikinti kirvarpas iš rąstinio namo ir lentų?
Medienos antiseptikas "Vabas" naikina medieną graužiančius vabzdžius ir jų lervas, tame tarpe ir kinivarpas. Visų pirma ištuštinkite patalpą, tuomet pažeistą medieną gausiai nutepkite neskiestu preparatu "Vabas", 1 m2 reikia 300 ml tirpalo, pagal galimybes preparato įšvirkškite į vabzdžių išgraužtas landas. Priklausomai nuo lervų buvimo gylio procedūrą gali tekti pakartoti 2-3 kartus. Jei neišnaikinsite kinivarpų ir jų lervų užkrėstoje patalpoje, jos gali išplisti į kitas patalpas, kuriose yra medienos.

Kinivarpų naikinimo priemonė

O ką daryti, jei rąstinėje sienoje kirvarpų išgraužtų skylučių nėra, bet krebžda kažkur viduje rąsto? Kokias priemones galima tam naudoti?
Pagal jūsų aprašymą galima teikti, kad medieną užpuolė medgraužiai. Netrukus turėtumėte išvysti skylutes. Apsaugai rekomenduojame insekticidą "VABAS". Tas vietas, kur girdisi graužimas rekomenduojame gausiai tepti medieną. Preparatas vabzdžius veikia per kvėpavimo takus. Lervos "lendančios" į paviršių, pagraužus apdorotos medienos, žūva.

Kuo dažyti dailylentes, kad negelstų

Planuoju namo viduje iškalti obliuotas pušines ir eglines dailylentes (lubas ir sienas). Ar yra skirtumas kuo dengti pvz. lubas ar sienas? Aš iš pradžių galvoju padengti asepas3, o paskui iš Jūsų siūlomų dažyvių. Galvoju kažką tokio, kad būtų kaip bespalvis ar švelni spalva ir būtų neblogai, kad medis kvėpuotų. Ar įmanoma pasiekti, kad dailylentės negelstų, ar tiesiog su tuo reikia susitaikyti?
Norėdami išsaugoti natūralią medienos spalvą, eglines ir pušines dailylentes, naudojamas patalpų viduje, apdorokite bespalviu medienos antiseptiku "Asepas-3". "Asepas-3" apsaugo medieną nuo žalingo medienos kenkėjų (grybų ir vabzdžių) poveikio, sukeliančio pušies medienos mėlynavimą, pelijimą. Antiseptiką prieš naudojimą skieskite vandeniu 1:5 ir naudokite pagal naudojimo instrukciją.
Dailylentės gelsta dėl UV spindulių poveikio, kuo daugiau saulės pateks į patalpas, tuo greičiau dailylentės gels, tamsės. Kadangi, bespalvės dangos (alyvos ar lakai) neturi apsaugos nuo UV spindulių poveikio, dailylentės laikui bėgant natūraliai gelsta ir tamsėja, tai neišvengiama.
Šviesią spalvą medienai galite suteikti ją alyvuodami ar dažydami balkšva ar kita pasirinkta šviesia spalva.

Kaip paruošti sieną perdažymui

Medinės namo dailylentės buvo nudažytos Linosepu. Tačiau viena (šiaurinė) pusė pajuodavo ir norim visą namą perdažyti. Kaip ir su kuo reikėtų perdažyti, kaip paruošti sieną, kad nereikėtų nuimti senų dažų.
Nuo visų anksčiau dažytų paviršių nuskutami visi atsiknoję dažai. Didesni lygio tarp dažų sluoksnių skirtumai išlyginami smulkiu švitriniu popieriumi (smulkumas 120). Paskui visas paviršius nutrinamas švitriniu popieriumi ir tampa matinis. Visada šlifuojama medienos kryptimi. Švitrinio popieriaus negalima pakeisti gruntais, kuriuose yra stiprių tirpiklių. Nuo jų pagrindas bus per daug matinis ir įgeriantis. Be to, tokie sluoksniai sensta visiškai kitaip nei ankstesnieji. Seni linų sėmenų aliejumi dengti paviršiai visada nuplaunami, siekiant užtikrinti, kad senas ir naujas sluoksnis gerai sukibs. Iš pradžių paviršius nuplaunamas vandens ir "Beržo" mišiniu (skiesti 1:1). Plaukite kempine iš apačios į viršų. Paskui nuskalaukite švariu vandeniu. Stenkitės, kad ant paviršiaus, kurio neplaunate, nepatektų vandens. Galiausiai palikite paviršių išdžiūti.
Mediena, kuri anksčiau buvo dažyta aliejiniais dažais patartina perdažyti aliejiniais dažais. Dažyti galima tik medienos kryptimi.Dažant linų sėmenų dažais sluoksniai turi būti kuo plonesni. Daug plonų sluoksnių yra daug geriau nei keli stori. Nuvarvėję dažai ir jų perteklius, teptuko šereliai ir dulkės pašalinami, kol dažai dar šlapi.

Ilgalaikiai dažai medinėms dailylentėms

Kuo dažyti senas medines dailylentes, kad dažai kuo ilgiau laikytųsi? Ar būtina nušveisti senus dažus? Iš pietų pusės dažai nusišveitė, iš šiaurinės vis dar yra tvirtai prikibusių tarybinių aliejinių dažų.
Pirmiausia, ką turėtumėte daryti, - nuskusti, nušveisti senų dažų likučius. Toliau rekomenduotumėme antiseptikuoti bespalviu antiseptiku "Asepas-3" (koncentratas). Išdžiūvus antiseptikui, siūlome dažyti linų sėmenų aliejumi "Linosepas". Dažai nesudaro paviršinės plėvelės, įsigeria į medieną, atstumia vandenį (įvairius kritulius). Praėjus keletui metų galėsite atnaujinti medieną papildomai jos neskutant. Norint kuo ilgesnį laiką neperdažyti, siūlome naudoti tamsesnes spalvas. Dažų "Linosepas" ilgaamžiškumas - 6-7 metai.

Juoduoja medinės grindys

Kaip panaikinti pajuodavusias medinių grindų vietas?
Jūsų vadinamas juodumas tikriausiai yra pelėsis. Pirmas patarimas - neapdorokite mechaniškai (skusti, trinti ir pan.). Mechaniškai apdirbant galite aplink pasėti pelėsių sporų, t.y. pelėsį padauginti. Pelėsio naikinimui siūlome antiseptinį baliklį "Beržas". Tai yra biocidinis preparatas naikinantis pelėsių sporas. Naudojimui skieskite su vandeniu santykiu 1:1. Rekomenduojame juo porą kartų tepti pažeistas vietas. Galutinis rezultatas matysis po 12 val. Prieš naudojimą - atidžiai perskaitykite etiketėje nurodytą instrukciją. Sutvarkius medieną, galite dažyti, lakuoti įvairių rūšių dažais.

Ar džiovinant medieną reikia naudoti antiseptiką

Ar natūraliu būdu džiovinant maumedžio rąstus reikia naudoti antiseptiką?
Įprastai maumedžio medienos antiseptikuoti nebūtina, nes ji kieta ir labai sakinga, tačiau jeigu manote, kad Jūsų mediena nėra labai kokybiška, rekomenduojama ją antiseptikuoti profilaktiškai tam skirtais medienos antiseptikais, pvz., "Asepu-1" (viduje džiovinamai medienai), "Asepu-2" (lauke laikomai medienai) ar "Asepu-3" (apdailai skirtai medienai).

Koks impregnantas gegnėms neturi chloro ir vario junginių

Koks impregnantas gegnėms neturi chloro ir vario junginių? Stogas bus iš cinkuotos skardos ir gali su šiomis medžiagomis sureaguoti.
Jūsų atveju, gegnėms impregnuoti tinka medienos antiseptikas "Asepas-1". Jis skirtas įvairioms medinėms konstrukcijoms: gegnėms, murlotams, grebėstams, statramsčiams, gontams, guliakšniams ir kt., esančioms po stogu. Šis medienos antiseptikas yra be organinių tirpiklių, bekvapis, itin skvarbus.

Grindų lagių impregnavimas

Kuo geriausia impregnuoti eglines terasos grindų lages? Lagės - ant betoninių stulpelių, grindų lentos termintos, beržo.
Lagėms impregnuoti tiks medienos antiseptikas "Asepas-2", kuris ilgam apsaugo medieną nuo grybų ir pelėsių. Tai koncentruotas gaminys, kurį reikia skiesti vandeniu 1:3, 1 litru paruoštos naudoti priemonės apdorosite 5-6 kv. m medienos. Apdorota mediena, jeigu reikia, gali būti dažoma įvairiais dažais.

Rąstų apsauga nuo grybelio

Renovuoju seną rąstinį namą. Kai kurie rąstai - sutrūniję, rudos spalvos, mediena trapi. Ją pašalinus matomi maži rudi taškeliai. Ar tai grybelis? Kaip jį panaikinti? Kokias priemones naudoti?
Medienos irimas, puvimas vyksta veikiant biologiniams (grybams, vabzdžiams, pelėsiams) ir fiziniams ( temperatūrai ir drėgmei) veiksniams. Fiziniai veiksniai, besikeičianti aplinkos drėgmė ir temperatūra mažina medienos patvarumą, nes medienoje atsiranda daugybė plyšių, pažeidžiančių jos vientisumą ir palengvinančių jos užsikrėtimą grybų sporomis ir tolesnį jų vystymasį. Grybai vystosi, jei medienos drėgnis yra didesnis kaip 20% ir temparatūra nuo +2 iki +35 C. Puvimas prasideda nuo išorinio paviršiaus, apimdamas jį visą arba jo dalį ir nuosekliai skverbdamasis gilyn. Pradžioje mediena įgauna šviesiai rusvą spalvą, jos mechaninės savybės gerokai pablogėja. Toliau pūdama mediena tamsėja, tampa ruda arba tamsiai ruda, joje atsiranda plyšių, einančių tiek išilgai, tiek skersai pluošto. Mediena pradeda lengvai skaidytis į prizminius gabalėlius, trupa, susitrina į miltus. Pūvančios medienos paviršiuje beveik visada pastebima grybiena ir grybų vaiskūniai. Kad mediena neirtų ir nepūtų, reikia sudaryti tokias sąlygas, kurios būtų nepalankios grybui vystytis: 1. Visų pirma reikia pasirūpinti, kad mediena būtų sausa ir nedrėktų. Tinkamai įrenkitę hidroizoliaciją ir vėdinimą, kad drėgmė iš žemės nesigertu į medieną, ar ant medinių konstrukcijų nesikauptu kondensacinė drėgmė. 2. Sutrūnijusią, praradusią mechaninį tvirtumą medieną pakeiskite nauja. 3. Seną, mechaniškai tvirtą medieną ir naują medieną impregnuokite medienos antiseptiku "Asepas-2". Medienos impregnantas - antiseptikas "Asepas-2" saugo medieną nuo kenksmingų mikroorganizmų (grybų ir vabzdžių) poveikio ir naikina juos. Medienos antiseptike esančios veikliosios medžiagos: didecildimetilamonio chloridas ir vario(II)karbonato-vario(II)hidroksido mišinys efektyviai apsaugo medieną nuo medieną ardančių grybų: Penicillium expansum, Alternaria alternate, Aspergillus niger, Serpula lacrymans ir kt. mikrogrybų. Senai medienai antiseptikuoti preparatą naudokite neskiestą, naujai medienai antiseptikuoti preparatą skieskite vandeniu santykiu 1:2. Medieną gausiai nutepkite antiseptiku ir palikite, kad įsigertu, po poros valandų nutepkite antrą kartą. Išeiga: 4-5 m2/L tirpalo. "Asepas-2" tinka medienai naudojamai drėgnomis sąlygomis, sąlytyje su žeme tiek pastatų viduje, tiek išorėje. 4. Apdailinę medieną, naudojamą apkalimui antiseptikuokite bespalviu medienos antiseptiku "Asepas-3" pagal naudojimo instrukciją, išdžiovinkite ir nudažykite, dažais mažinačiais vandens įgeriamumą ir saugančiais nuo atmosferos poveikio.

Medienos alyvavimas

Ar į nudažytą medieną įsigers alyva?
Medieną nudažius, nulakavus, medienos paviršiuje susidaro dažų, lako plėvelė, per kurią alyva neįsigeria į medį arba geriasi labai nežymiai. Todėl alyvuodami dažytą paviršių jus neimpregnuosite medienos, bet tik paryškinsite dažų spalvą. Jei vis tik nuspręsitę dažytą medinį paviršiu alyvuoti, aliejų tepkite labai plonai, gerai išvedžiokite, palikite keletai minučių įsigerti, po to nuvalykite perteklių, nes storas aliejaus sluoksnis ilgai neišdžiūna ir buna lipnus.

Grindų lentų impregnavimas

Ar būtina impregnuoti lentas, kurios bus naudojamos kaip grindų danga sporto salėje pastato viduje?
Jeigu grindys bus dažomos ar lakuojamos, o patalpa - šildoma, impregnuoti antiseptiku nebūtina. Svarbu, kad būtų impregnuotos grindis laikančios konstrukcijos, esančios po grindimis.

Ar galima dažyti dailylentes nenuvalius impregnato

Ar galima dažyti medines lauko dailylentes, nenuvalius "Pinotex" impregnato?
Visų pirma, norint, kad mediena atrodytų gražiai ir ilgiau tarnautų, lenteles reikia nušveisti taip pašalinant senus dažus ir impregnuoti medienos antiseptiku (pvz. "Asepas-2"), skirtu lauko medienai. Vėliau, kai mediena išdžius, galima ją dažyti įvairiais dažais.

Aliejiniais dažais dažyto namo perdažymas

Senas medinis namas buvo dažytas aliejiniais dažais. Kaip paruošti tokį namą perdažymui? Darbą reikia atlikti iš lauko pusės.
Iš pradžių reikia pašalinti senų dažų likučius: nušvitrinti ar specialiu aparatu. Tada galima namo sienas iš išorės impregnuoti antiseptiku nuo medienos kenkėjų. Rekomenduojame antiseptiką "Asepas-2" lauko darbams. Kai antiseptikas išdžiūna, sienas rekomenduojama perdažyti. Galite naudoti natūralius linų sėmenų aliejaus dažus "Linosepas".

Ar galima atnaujinti ir išbalinti dailylentes

Ar įmanoma atnaujinti ir išbalinti pajuodavusias maumedžio dailylentes, išsaugojus natūralią jų spalvą?
Medieną išbalina antiseptinis medienos baliklis "Beržas". Jis išbalina ir atšviežina seną, atmosferos paveiktą medieną, naikina pelėsius ir grybus, šalina tamsias dėmes.

Rąstinio namo apsauga nuo ugnies, pelėsių, UV spindulių

Pradedu statyti rąstinį namą. Pasiūlykite man, kuo dažyti namą iš išorės ir kuo iš vidaus, kad būtų apsaugotas ir nuo pelėsiu, ir UV spindulių, ir nuo ugnies.
Iš pradžių Jums reikia impregnuoti medieną antiseptikais "Asepas-2" (iš išorės), "Asepas-2" (iš vidaus, medienos konstrukcijoms), jie apsaugo nuo įvairių medienos kenkėjų. Medines stogo konstrukcijas būtina impregnuoti priešgaisrine danga "Flamasepas-2", jis užtikrina Bs2d0 degumo klasę pagal LST EN 13501-1. Kai antiseptikas išdžiūva, sienas ir kita galima dažyti dažais, kurie apsaugo nuo atmosferos poveikio. Rekomenduojama natūralius linų sėmenų aliejaus dažus "Linosepas", kurie dvigubai sumažina vandens įgėrį, nesudaro plėvelės, nes patys giliai įsigeria, be organinių tirpiklių.

Medinio namo dažymas ir impregnavimas

Kaip reiktų tinkamai nudažyti ir impregnuoti medinį namą, kad efektas būtų ilgalaikis?
Kad efektas būtų ilgalaikis, iš pradžių namą reikia impregnuoti medienos antiseptiku nuo įvairių medienos kenkėjų, o tik tada, kai antiseptikas visiškai išdžius, nudažyti spalvotais dažais, kurie apsaugo nuo tolesnio atmosferos poveikio. Rekomenduojame naudoti lauko medienai skirtą antiseptiką "Asepas-2" ir linų sėmenų aliejaus dažus "Linosepas".

Eglinių dailylenčių apsauga nuo UV spindulių

Kuo nudažyti labai saulėtame ir įstiklintame balkone naujas eglines dailylentes ir apsaugoti jas nuo UV spindulių? Reikia ąžuolo spalvos. Kuo dažyti ir kiek sluoksnių dengti?
Medieną dažykite spalvotais medžio dažais, nes bespalvis neapsaugo nuo UV spindulių, mediena pradeda pamažu tamsėti. Mes galime pasiūlyti linų sėmenų aliejaus dažus „Linosepas", kuriuos reikia tepti labai plonai, tepti du sluoksnius.

Rąstų impregnavimas prieš žiemą

Ar reikia impregnuoti statomo namo rąstus prieš žiemą, kad jie nepajuoduotų?
Mediena juoduoja dėl kelių priežasčių: dėl kenksmingų mikroorganizmų (grybų, pelėsio, vabzdžių) poveikio ir dėl atmosferos (drėgmės, ultravioletinių spindulių) poveikio. Medieną profilaktiškai impregnuoti nuo medienos kenkėjų (grybų ir vabzdžių) patartina jau iškart po išpjovimo apdorojant medieną iš visų pusių. Nors Jūsų namas jau surinktas, jo medieną vistiek patartina impregnuoti antiseptiku "Asepas-2" iš lauko pusės ir "Asepas-3" iš vidaus. Antiseptikas "Asepas-2" nebijo išplovimo, todėl tinka naudoti lauke. "Asepu-2" impregnuota mediena dėl cheminių medžiagų saveikos su medienoje esančiu ligninu ir celiulioze nusidažo žalsva spalva. "Asepas-3" yra bespalvis ir skirtas naudoti viduje. Antiseptikus naudokite pagal naudojimo instrukcijas, impregnuotą medieną gerai išdžiovinkitę prieš dažymą. Medieną nuo spalvos pasikeitimo - pilkėjimo - dėl atmosferos poveikio saugo dažai. Renkantis dažus atkreipkite dėmesį, kokiomis konkrečiai savybėmis jie pasižymi: atstumią vandenį, saugo nuo UV, savaime nusiplaunantys ar kt. Taip pat svarbu dažų naudojimo sąlygos: temperatūra, paviršiaus drėgmė ir kt. Jei galvojate lakuoti, lakas būtinai turi būti skirtas lauko darbams ir savo sudėtyje turėti apsaugą nuo UV. Jūsų atveju, prieš žiemą rąstinį namą patarčiau antiseptikuoti ir palikti natūraliai išdžiūti, o pavasarį nudažyti, kadangi dažyti ant drėgno paviršiaus negalima, be to ir aplinkos temperatūra dažymui gali būti per žema.

Maumedžio terasos dažymas

Maumedžio terasa turėtų būti riešuto spalvos. Kuo ją alyvuoti ar dažyti, kad nenusiluptų po poros metų?
Terasa yra ypač veikiama trinties, todėl suprantama, kad ir dažai greičiau nusitrina ar nusilupa. Ypač svarbu pasirinkti tinkamus produktus, kad terasa ilgiau tarnautų ir atrodytų puikiai. Visų pirma, kad terasai skirtą medieną reikia impregnuoti lauko medienai skirtu antiseptiku, pvz., „Asepas-2". Tada lentas (arba jau sukaltą terasą) galite dažyti lietuviškais linų sėmenų aliejaus dažais „Linosepas" (riešuto rusva spalva yra šių dažų paletėje), kurie susigeria ir nesudaro paviršiaus plėvelės (rekomenduojama dviem sluoksniais). Šie natūralūs dažai iš linų sėmenų aliejaus ir žemės pigmentų apsaugo medieną nuo žalingo aplinkos poveikio (UV spindulių, drėgmės), net dvigubai sumažina vandens įgėrimą. Spalvų paletę sudaro aštuonios natūralios gamtos spalvos.

Patamsėjusių dailylenčių spalvos atnaujinimas

Kaip atnaujinti patamsėjusių pušinių dailylenčių spalvą jų nešlifuojant? Kokias priemones naudoti?
Jeigu dailylentės buvo dažytos, šlifuoti reikia. Taip pašalinamas viršutinis dažų sluoksnis ir atnaujinama mediena. Jeigu lentos buvo nedažytos, nutepkite jas antiseptiniu medienos balikliu „Beržas" (skieskite vandeniu 1:1), kuris naikina žmogui kenksmingus medienos pelėsius ir grybus, šalina tamsias dėmes. Priemonė išbalina pamėlynavusią pušies medieną, atšviežina ir išbalina seną, atmosferos paveiktą medieną. Vėliau balikliu apdorotą medieną galima dažyti, lakuoti, alyvuoti.

Pelėsio naikinimas medinėse grindyse

Medinėse grindyse įsiveisė pelėsinis grybas. Kaip būtų galima pelėsį išnaikinti?
Kad medienoje nesiveistų pelėsis, pelėsinis grybas ir kiti kenkėjai, ją būtina iš pradžių impregnuoti antiseptikais (pvz., lietuvišku produktu „Asepas"). Jeigu ant medinių grindų jau pradėjo augti pelėsinis grybas, jums reikia antiseptinio medienos baliklio „Beržas", kuris naikina žmogui kenksmingus medienos pelėsius ir grybus, šalina tamsias dėmes. „Beržu" apdorotą medieną galima dažyti, lakuoti, alyvuoti.
Retrorega, UAB
Kirtimų g. 2, Vilnius