Saulės kolektorių prijungimas prie ESO vs neprijungimas prie ESO

Klausimas:
1. Koks skirtumas statant kolektorius ant stogo prisijungiant prie ESO ir neprisijungiant, o kaupiant elektrą baterijose ir naudojant sukauptą elektrą savo reikmėms? Nepaisant to, kad jei nori gauti paramą, turi prisijungt prie ESO. 2. Kaip atliekama kolektorių priežiūra/aptarnavimas ir kokios metinės išlaidos? 3. Jei sugalvotume tapti gaminančiais vartotojais, tai mums bet kokiu atveju reikėtų jungtis prie ESO? Ar apsimoka perpardavinėt elektrą?
Komentarai:
1. Esmė, kad prisijungus prie ESO, savo elektros perteklių Jūs pumpuojate į el. tinklus, kitaip tariant, ten "pasidedate" ir laikote. O tada, kai jūsų elektrinė nebegeneruoja elektros (naktį, žiemą), tada imate "susigrąžinate" iš el. tinklų už pasaugojimo mokestį (dabar grubiai apie 5 ct/kWh). Jeigu Jūs turite akumuliatorius, ir visą savo elektros perteklių pasidedate juose, o naudojate tada, kada elektrinė nebegamina (naktį), tada jums nereikia mokėti už "pasaugojimą" el. tinkluose tų 5 ct/kWh. Tiktai kad tos baterijos/akumuliatoriai labai brangiai kainuoja. Ir klausimas, kaip ilgai atsipirktų akumuliatoriai.
2. Iš principo, jokių mechaninių priežiūros darbų atlikti nereikia. Gali būti tiekiamos įvairios paslaugos, kaip: aktyvus elektrinės nuotolinis monitoringas (stebėjimas), tam dažnai reikalinga papildoma įranga, nors šiaip ir pats vartotojas tą gali daryti, metinės gamybos ataskaitos paruošimas - vartotojas gali ją gauti iš savo elektros tiekėjo ar per wi-fi ryšį rezultatus kaupti ir apdoroti savo kompiuteryje, konsultacijos telefonu dėl elektrinės veikimo, gali būti suteikiami fiksuoti paslaugų įkainiai iki kelių metų, operatyvus reagavimo į elektrinės sutrikimus laikas (per 8-24 h ar pan.), gali būti vienas nemokamas specialisto vizitas per metus. Taip pat smulkių defektų šalinimas vizitų metu, varžų (įžeminimo) patikra ir pan. Kaina gali būti 5-8 Eur už kW įrengtosios galios per metus. Nemanau, kad kas labai lipa ant stogo ir tikrina elektrinius sujungimus. Ten net prieiti nelabai galima. Taigi tas aptarnavimas gali susivesti į "ramų" miegojimą/žinojimą, kad bet kada galima kam paskambinti ir gauti iškilusių klausimų/problemų sprendimą. Jeigu elektrinė yra ant stogo, tai vien ten užlipti gali prieikti keltuvo, kas kainuoja papildomai ir pan.
3. Taip, jeigu norite tapti gaminančiais vartotojais, tai reikia prisijungti prie tinklo skirstymo operatoriaus. Dėl elektros perpardavimo, ai viskas priklauso nuo įkainių. Elektros skirstymo operatorius turbūt daugiau kaip pasaugoijimo mokesčio dydžio nemokės. Tačiau viskas priklauso nuo valstybės politikų ir įkainių. Ta politika gali keistis kas pusmetį.
Pvz.: pakeitus elektros supirkimo įkainius Vokietijoje, dabar ten visi masiškai įsirenginėja akumuliatorius/baterijas
ŠTI skyriaus vadovas Arūnas Stikliūnas, UAB Gilius ir Ko
Perpardavinėt elektrą nėra galimybės - to nenumato įstatymai. Baterijos kaupimui kainuoja brangiai ir kiek matau nelabai kas jas siūlo. Gal kur nors afrikoje kur nėra tinklų. Schema veikianti europoje - saulės elektrinės su tinklais. Kada reikia pasiimi - kada gamini - paliekis saugoti. saugojimo paslauga mokama. PRiežiūros tokios kaip praktiškai nėra.
Robertas, UAB Ekoklima
1. Norint kaupti elektrą baterijose, pirmiausia reikia baterijų, na ir kiek kitokio inverterio. Jeigu inverterio kaina sąlyginai panaši, 5 kWh baterija gali kainuoti apie 3-5 tūkst. Namams 5 kWh gali neužtekti, tad reikėtų daugiau. Atitinkamai daugiau ir pinigų. Žiemą saulės elektrinės užpildyti akumuliatoriams neužteks. Bet nereikės derintis su ESO nieko.
2. Realiai niekas neatlieka jokio saulės elektrinių aptarnavimo, bet ir problemų būna retai. Tiesiog kartas nuo karto pažiūrėti į programėlę, kartą metuose patikrinti laidus, sujungimus. Kaip ir bet kokiam kitam elektros prietaisui. Tą galite atlikti pats. Jeigu samdyti įmonę - būtų apie 1-2 val inžinieriaus valandinio įkainio su transporto išlaidomis.
3. Тaip, tai būtina sąlyga
4. Lietuvoje tai dar nėra reglamentuota. Teoriškai - negalima, bet nepriklausomi elektros tiekėjai būna siūlo savo klientams supirkti saulės elektrinėse pagamintą elektrą, bet sąlygos ir kainos mums nėra žinomos. Ar apsimoka? Vis į namus, ne iš namų
Užsiregistravę
3367 specializuotų įmonių
vp
+3706*****19
vp*********@***il.com
Reikia atlikti auditą esančios saulės kolektorinės sistemos bei pateikti rekomendacijas tolimesniam sistemos efektyviam naudojimui.
ar
0676***23
ar**********@***il.com
Boileriniam saules kolektoriui reiketu silikoniniu ivoriu. Iš boilerio bega vanduo per kolbu sujungimo vieta.
gy
+3706*****11
gy**********@***il.com
Laba diena, Ieškome plokščio vakuuminio saulės kolektoriaus, ką galite pasiūlyti?
j.
+4917* ******20
j.*******@***il.com
Sveiki, mes turime atskirą žemės sklypą ir norėtume jame pastatyti saulės baterijas. Kiek maždaug reiktų jų statyti, kad atsipirktų pardavimas valstybei?
eo
8699***71
eo**********@***il.com
Dviejų gofruotų vamzdžių plienas, 14mm UV atspari sustiprinta termoizoliacija. Saulės kolektorių pajungimui. Veržlės žalvaris ¾. Laidas davikliui. Gal turite 29 m, kiek kainuotų?
s.
8600***84
s.*****@***il.com
Laba diena, Domina plokštieji saulės kolektoriai Sunex
vi
8626***21
vi********@***il.com
Labas noriu suzinoti kaina vandens sildytuvo, gamintojas ir kaina, sleginio 150l..
pa
8655***60
pa*******************@***oo.com
Sveiki, kokia kaina būtų su montavimu saulės šildytuvo ? Ir ar yra pajungimas į gyvatuka ?
dj
+3706*****77
dj************@***il.com
Laba diena, Norėčiau gauti vakuuminių saulės kolektorių pasiūlymų
va
8656***91
va******@***il.com
Labas rytas Reikia 5 kolbų slėginiam saulės kolektoriui Ilgis apie 180 /daugiau standartas. Gal galima išsiųsti per kurjerį ? Kokia būtų kaina ?
Plokščiasis saulės kolektorius
Plokščiasis saulės kolektorius
UAB „IDEATHERM“
157 atsiliepimai 90% rekomenduoja
347 €/vnt.
300x300px-energera2.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 419186 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3367
Iš viso buvo užduota 177767 klausimų
Gaukite pasiūlymus
iš 66 specializuotų įmonių