Gaukite pasiulymus
iš 70 specializuotų įmonių Grindinis šildymas (šildomos grindys)
Grindinio ir radiatorinio šildymo palyginimas
Klausimas:
Kokie yra grindinio ir radiatorinio šildymo privalumai ir trūkumai? Ar šiuos šildymo būdus galima kombinuoti?
Komentarai:
Grindinio šildymo pagrindinis privalumas - iki 12% mažesnės šilumos sąnaudos negu radiatorinio šildymo, bent jau taip tvirtina gamintojai. Tačiau nevisur rekomenduojamas įrenginėti. Dažniausiai įrengiamas ten kur akmeninė/keramikinė danga - dėl komforto. Reikėtų vengti tokio sprendimo kambariuose, kur numatoma kiliminė danga, nes tada susidaro labai geros sąlygos visokiems parazitams. Bet iš esmės Lietuvoje niekas griežtai nereglamentuoja grindinio šildymo ir kiekvienas įsirengia pagal norą ir galimybes.
Radiatorinis šildymo būdas vis labiau užleidžia vietą grindininiam šildymui. Priežastys labai paprastos: 1. žymiai didesnis komfortas, šiluma paskirstoma tolygiai visose patalpose ir neužimama vieta šildymo prietaisu; 2. naujos kartos kurą taupantys katilai (kondensaciniai) duoda laukiamą efektą, kuomet dirba žemose temperatūrose; 3. vis plačiau plintančios alternatyvios energijos panaudojimas efektyvus tik esant grindininiam šildymui: tai saulės energijos ,oro ar žemės energijos panaudojimas; 4. grindinio šildymo sistema mažiau impulsyvi, šilumos atidavimas pastovesnis. Pasirinkus dvi sistemas susidursite su antra tiek problemų ir antra tiek pinigų įrengiant katilinę, o energijos sąnaudos bus didesnės jau dėl antro cirkuliacinio siurblio. Jeigu investuosite į didesnius radiatorius, jų kaina išaugs 2,5 karto, tiek reikia padidinti jų galią, kuomet šilumnešis - tos pačios temperatūros kaip šildomų grindų. Per 10 metų radiatoriaus spalva pasikeičia, o dažnas netgi pradeda rūdyti. Šildomų grindų trūkumų galbūt tik vienas - labai gerai įrengiant tokią sistemą, ji brangesnė už radiatorinę.
Grindinis šildymas patalpose tolygiau paskirsto temperatūras, todėl jaučiamas didesnis komfortas. Pati sistema reikalauja žemų temperatūrų, aukščiausia vandens temperatūra sistemoje yra 50 laipsnių, todėl ji puikiai tinka geoterminiam šilumos gavimo būdui ir kitiems panašiems, kurie negali pasiekti aukštų temperatūrų. Radiatorinė šildymo sistema yra paprastesnė, nes į ją gali būti paduodamos ir aukštos ir žemos temperatūros vanduo, patogiau sumontuoti, jeigu tai yra renovuojamos gyvenamosios patalpos. Dauguma miegamuosiuose rajonuose montuoja radiatorius dėl to, kad šilumos paskirstymas vyksta prie išorinių atitvarų (langų, sienų laukinių). Taip pat dėl kylančios šilumos nuo grindų iki lubų ne tiek stipriai yra keliamos dulkės nuo grindų.
Grindinio šildymo pagrindiniai privalumai lyginant su radiatoriniu šildymu yra sveikesnis mikroklimatas patalpoje (kyla mažiau dulkių, nes oro konvekcija mažesnė), komfortas (kojoms šilčiau nei galvai), laisvas baldų planavimas (radiatorių negalima užstatyti) ir mažesnės išlaidos šildymui (tą pačią šilumą patalpoje jaučiame esant 2-ų laipsnių žemesnei temperatūrai). Kiek mažiau priklauso nuo šilumos šaltinio: jei tai žemų parametrų, kurie veikia efektyviai, kuo žemesnė šilumnešio T, tai gali būti net iki 30-40% (radiatoriams reikia aukštesnių T šilumnešio). Miegamuosiuose irgi galimas grindų šildymas - reikia tik kvalifikuotai įrengti, nes kainos atžvilgiu paprastai kombinuota sistema yra brangesnė už visur esančią grindų šildymo sistemą.
Martynas, Šildymas
Šiuo metu visi privalumai yra už grindinį šildymą:
žemi temperatūriniai režimai, vienodas šilumos pasiskirstymas, priėjimas prie langų vitrinų, reguliuojamos temperatūros, ir t. t.
radiatoriai tinkami buitinėms patalpoms ar kur reikia greitai sukelti temperatūrą per trumpą laiką, tai tinka.
žemi temperatūriniai režimai, vienodas šilumos pasiskirstymas, priėjimas prie langų vitrinų, reguliuojamos temperatūros, ir t. t.
radiatoriai tinkami buitinėms patalpoms ar kur reikia greitai sukelti temperatūrą per trumpą laiką, tai tinka.
Vigalijus F., Saulės kolektoriai