Gaukite pasiulymus
iš 87 specializuotų įmonių Šildymo sistemų montavimas ir priežiūra
Šildymo sistemos įrengimas
Klausimas:
Namui šildyti galvojame įrengti šildymo sistemą su kieto kuro katilu. Šildymas bus grindinis, apie 150 kv. metrų. Iš ko turėtų susidėti šildymo sistema. Kokia akumuliacinės talpos funkcija, ar jai reikalinga speciali šilumos izoliacija? Ar būtina montuoti termostatą, cirkuliacinį siurblį? Ar galima, kad boileris būtų vieno gamintojo, akumuliacinė talpa kito, išsiplėtimo indai dar kito?
Komentarai:
Vienas pigesnių būdų įrengti namo šildymo sistemą - kieto kuro katilas. Pliusas - palyginti neaukštos eksploatacijos išlaidos. Tačiau toks šildymo būdas turi ir nemažai minusų: užima daug vietos katilinėje, reikia reguliariai rūpintis kūrenimu, pirkti ir ruošti kurą, jo sandėliavimui reikia daug vertingo ploto, kurį būtų galima panaudoti kitiems tikslams, kelia dulkes, kelia potencialų gaisro pavojų, dažnai temperatūra patalpose nėra pastovi. Kaip alternatyva šiuo metu galėtų būti sparčiai populiarėjantis geoterminis šildymas naudojant šilumos siurblius. Juolab, kad esate numatę visame name įrengti grindinį šildymą. Vadinasi, tokia sistema su geru šilumos siurbliu ir teisingai įrengtu žemės kolektoriumi turėtų aukštą naudingumo koeficientą bei pašalintų aukščiau minėtus kieto kuro katilo sistemos trūkumus. Tiesa, tokios šildymo sistemos įrengimas kainuotų kiek daugiau.
Akumuliacinės talpos yra skirtos katilams, kurių yra nedidelis vandens kiekis ir nėra papildomo valdymo. Jeigu ją jungsite prie katilo, kuris neturi apsaugos nuo per greito atšalimo - trumpės katilo tarnavimo laikas. Taip pat akumuliacinė talpa akumuliuoja energiją, kurią po to panaudoja namų šildymui. Speciali izoliacija rekomenduojama tam, kad būtų kuo mažesni šilumos nuostoliai į aplinką (kad atšalinėtu lėčiau). Cirkuliacinis siurblys - jis stumdo šiltą vandenį po Jūsų namų sistemą, jeigu jo nebus, iš katilo-akumuliacinės talpos šiluma nekeliaus į namus.
Andrius Paliukenas, UAB "Paltaja grupė"
Akumuliacinė talpa parenkama 1 kW šildymo katilo 500 W akumuliacinei talpai, Jums reikėtų apie 1200 l akumuliacinės talpos. Akumuliacinė talpa, išsiplėtimo indas ir boileris yra skirtingi gaminiai ir jų funkcijos skirtingos, todėl rinkitės pagal kainos ir kokybės principą. Nors akumuliacinė talpa nėra būtina, ji tarnauja kaip perteklinės šilumos buferis. Jei kūrensite anglimi, kur didelis šilumos kiekis, reikės gerai užkrauti talpą iki 90 laipsnių ir po to šildyti namą. Bet jei bus briketai ir degimą katilas reguliuos automatiškai, tai tas kuras tiesiog smilks. Šildomoms grindims pilnai pakanka 40 laipsnių paduodamos temperatūros. Speciali izoliacija, kaip taisyklė, būna katilo viduje, veikia termoso principu, kad šiluma neišeitų lauk. Termostatą būtina montuoti, kad į grindis nepasiduotų daugiau nei 40 laipsnių temperatūra, cirkuliacinis siurblys varinėja vandenį per šildymo sistemą. Jums katilinę reikėtų aprišti variu, tai bus tikrai patikima ir efektyvu, nepamirškite cirkuliacinės linijos t.y. karštam vandeniui ir gyvatukams, čia taip pat reikalingas cirkuliacinis siurbliukas. Kolektoriai tūrėtų būti su termo galvom, automatiniai nuorintojai, sistemą siūlyčiau užpildyti etilenglikoliu su inhibitoriais, kad neužkalkėtų, neužaktų ir neužšaltų.
Vigalijus F., Saulės kolektoriai
Akumuliacinė talpa atlieka 2 funkcijas - stabilizuoja šilumos šaltinį, nes sukaupia šilumą ilgesniam laikui, kai pasibaigia malkos ir dėl saugumo, kad dingus elektrai šiluma savitakiu turėtų krauti talpą, kuri veikia kaip buferis su šildymo sistema. Akumuliacinės talpos izoliacija būtina, kad ji neatvėstų. Akumuliacinės talpos dydis skaičiuojamas pagal pastato poreikius ir katilo galingumą. Termostatas - jei kalbate dėl katilo grįžtamos temperatūros užtikrinimo, su akumuliatoriumi jis būtinas. Siurblys - jų reikia ne vieno, o dviejų. Vienas prieš, kad krautų talpą, boilerį, kitas - po šildymo sistemai. Įvairią katilinių įrangą dažniausiai gamina skirtingi gamintojai, svarbu kad tai būtų žinomi vardai, klauskite sertifikatų.
Martynas, Šildymas