Gaukite pasiulymus
iš 79 specializuotų įmonių Geoterminis šildymas
Kas svarbu įsirengiant geoterminį namo šildymą
Klausimas:
Noriu įsirengti geoterminį namo šildymą, ką galėtumėt patarti, į ką atkreipti dėmesį, į kokias įmones kreiptis į kokias ne. Kur rasti daugiau informacijos apie šį šildymo būdą?
Komentarai:
Geoterminis šildymas šiuo metu yra laikomas vienu iš ekonomiškiausių šildymo būdų. Pradinė investicija paprastai būna nemaža, tačiau sistemos eksploatacija - patogi, beveik nereikalaujanti priežiūros. Įrengiant geoterminį šildymą svarbu ne tik koks šilumos siurblys, bet ir kaip atliekami darbai. Sistemos darbo patikimumas (bei COP - naudingumo koeficientas) tiesiogiai priklauso tiek nuo šilumos siurblio kokybės, tiek nuo žemės kolektoriaus. Sumontavus per mažą žemės kolektorių arba netinkamai paklojus vamzdžius, sistema praras ekonomiškumą arba net iš viso nedirbs. Be to klojant horizontalų kolektorių būtina atsižvelgti į sklypo gruntą. Patys šilumos siurbliai taip pat yra skirtingi. Pavyzdžiui, vieniems pasiekti reikiamą vandens temperatūrą kartais padeda elektros tenai, kiti reikiamą temperatūrą pasiekia dirbdami vien geoterminiu principu.
Įsirengiant geoterminį namo šildymą, reikia žinoti kelis esminius dalykus: tai žemų parametrų šildymo sistema, t.y. efektyviausias grindinis šildymas temperatūra (+30/+45), pastato varža (pamatas, stogas, langų vitrinos) ir namo santykinis drėgnumas, geriausias variantas rekuperacija, elektros maitinimas trifazis ir galingumas 10-16A, karšto vandens kiekis, kokie poreikiai, jei kalba apie žemė-vanduo sistemą, tai koks gruntas, kokiame lygyje gruntinis vanduo, nepamiršti, kad turėsite amžiną įšalą sklype.
Vigalijus F., Saulės kolektoriai