Atskiros šildymo sistemos pajungimas daugiabutyje

Klausimas:
Ruošiamės daryti remontą naujai įsigytame bute. Namas yra 6 butų ir turi savo katilinę kūrenamą malkomis. Mes norėtume pasidaryti atskirą šildymo sistemą oras-vanduo. Ar tai įmanoma ir kokie yra reikalavimai? Ar reikalingas kitų gyventojų sutikimas?
Komentarai:
Pagal konstituciją ir šilumos ūkio įstatymą atsijungti nuo bendros šildymo sistemos ir įsirengti individualią šildymo sistemą galima. Tačiau yra vienas "bet". Šiuo savo veiksmu negalima kokiu nors būdu pakenkti kaimynams, t. y. pabloginti jų padėtį. Vadinasi, atsijungimą reikia atlikti taip, kad po atsijungimo gali tekti perbalansuoti visą namo šildymo sistemą ir izoliuoti buto ribose praeinančius vamzdynus. Jeigu atjungiamas butas yra viršutiniame aukšte, o namo šildymo sistema yra apatinio paskirstymo, tai oro išleidimą reikės organizuoti žemiau esančiame bute. Tam reikės gauti atskirą apatinio buto savininkų sutikimą. Kiekvienoje savivaldybėje gali būti patvirtinta sava atsijungimo tvarka su atskirais reikalavimais. Tačiau bendruoju atveju reikės: gauti 50 proc. +1 viso namo savininkų sutikimą Jūsų atsijungimui, paruošti atsijungimo darbų paprastąjį aprašą arba kitaip tariant, atsijungimo projektą, kuriame turėtų būti suskaičiuota namo šildymo sistemos hidraulika ir kaip ji pasikeis po atsijungimo. Tai reiškia, kaip ir kuo sistema turės būti subalansuota. Jeigu namas yra senas ir nėra išlikę šildymo sistemos projektų bei nėra jokios balansavimo armatūros, tai, savaime suprantama, atsijungiantysis tai turės padaryti už savo lėšas. Atsijungimo aprašas arba projektas turi apimti atsijungusiojo savininko naujos šildymo sistemos projektą, nes mūsų kraštuose/platumose gyvenamosios patalpos turi būti šildomos.
Toliau atsijungimo aprašas arba projektas turi būti suderintas savivaldybėje (ir su šilumos gamintoju/tiekėju). Po to likę namo gyventojai turi būti supažindinti su projekto sprendiniais. Tam paprastai reikėdavo 100 procentų gyventojų pritarimo. Atskirose savivaldybėse gali būti kitaip. Ir tik tada galima vykdyti atsijungimo darbus (ne šildymo sezono metu).
Reikia pažymėti, kad vis tiek ir atsijungęs savininkas privalės mokėti tam tikrą dalį namo bendrųjų šilumos nuostolių kainos dalį. (Laiptinių, koridorių ir kt. šildymas, šilumos nuostoliais nuo bendrųjų namo vamzdynų ir pan.).
Taigi, pirmiausia reikėtų išsiaiškinti/pasiklausti savo savivaldybėje apie atsijungimo galimybes, ir tik po to rūpintis projektavimo, organizaciniais ir atsijungimo darbais.
Labai svarbu santykiai su kaimynais, nes nuo to priklauso jų sutikimų gavimas. Daugeliu atveju surinkti 100 proc. pritarimą būdavo sudėtinga arba neįmanoma.
Atsijungus nelegaliai/savavališkai, vis tiek teks mokėti už centralizuotai tiekiamą šildymą. ir bet koks teismas tai pripažins. Taigi, atsijungimas nuo bendros pastato šildymo sistemos turi būti atliktas teisėtai.
Dr. Arūnas Stikliūnas, UAB Gilius ir Ko
Nuo jūsų esamos šildymo sistemos turėtų būti galimybė atsijungti ir prisijungti šilumos siurblį. Šį klausimą jums reikėtų aptarti ir suderinti tiek su kaimynais, tiek su pastatą administruojančiu asmeniu, kuris iki šiol prižiūri esamą šildymo sistemą. Priklausomai nuo jūsų pastato situacijos, reikėtų pasitarti su aplinkinių butų savininkais, kur planuojate montuoti išorinį šilumos siurblio bloką, kad vėliau nekiltų nesutarimų dėl atsiradusio pašalinio triukšmo. Taip pat renkantis patį šilumos siurblį reikėtų pasidomėti jo montavimo reikalavimais, tokiais kaip minimalus ir maksimalus atstumas tarp vidinio ir išorinio bloko, montavimo vietai keliami reikalavimai ir pan.
vadybininkas Andrius Vasiliauskas, Celsis
Norint pasijungti atskirą šildymo sistemą bute, reikalingas kaimyninių namų sutikimas ir kitų namo gyventojų sutikimas, bei suderinti lauko blokų pastatymo vietas. Galime paruošti dokumentus ir padaryti projektą.
Užsiregistravę
3393 specializuotų įmonių
Au
0609***42
Au********@***il.com
Sveiki, domina klausimas: kas yra geriau ir pigiau žiūrint 20metų į priekį, dujinis šildymas, kuris jau yra sumontuotas visam name ar geoterminis įrengiant naujai prie pirmo aukšto rekonstrukcijos, kuri bus daroma nežiūrint, kad keisim šildymo principą? Namas yra 500m2 ir daugiau.
ma
0623***12
ma*************@***il.com
Sveiki. Pas mane name sugedo joninis sildymo katilas. Jis vos padirba ir ismusa automata ir taip jau kelias dienas.
ta
ta**********@***il.com
Senos statybos, neapšiltintas, mūrinis sodo namas. Gyvenamas plotas - 85kv. Norime atnaujinti šildymo sistemą, bet nežinom kokią rinktis. Turime pasistatę židinio kapsulę. Norime šildomų grindų. Galvojame apie šildymą dujų balionais. Elektra, bet neturime saulės elektrinės. Geotermini. Gal turite kokį dar pasiūlymą? Taip pat kiek maždaug kainuoja geoterminių šildymų įrengimai konkrečiai naudojant savo tvenkinio vandenį?
li
0686***81
li********@***il.com
Ar galima šilumos siurblį oras vanduo ir kietojo kuro katilą jungti prie vieno karšto vandens ruošimo boilerio? Tada nereikėtų pirkti šių katilų su integruotu boileriu.
Pa
0615***56
Pa******@***il.com
Sveiki, Koki vamzdi pasiulytumete? Renkuosi tarp uponoro pax ir wavin pert, bet cia tas kur kazkos tikras pertas yra sake. Taigi mane domina konkretus argumenta, nes bus risama prie tinklo plastikiniais dirzeliais. Wavino kaina tikrai nebloga gauname. Reiketu d18, rinkčiausi uponor, bet turi tik 16 ar 20, wavin yra d18, bet jis ne pex, ir neapsisprendziu.
ma
+3706*****99
ma************@***il.com
Ar yra koks nors būdas suremontuoti horizontalaus kolektoriaus kontūrą, jei jis prarado sandarumą?
dv
+3706*****25
dv********@***oo.com
Sodybos namo (mūrinis su mansarda) šildymo sistemos pasirinkimas. Efektyvi sistema x Ekonomiška sistema. Perskaičiau daug susijusių temų ir komentarų, tačiau kiekviena situacija yra unikali, todėl kreipiuosi patarimo dėl savo atvejo. ▪︎ Ar pigiau būtų granulių katilas su grindiniu šildymu ir momentiniu vandens šildymu (dušui, kriauklėms ir t.t.)? ▪︎ Ar efektyviau būtų oras-vanduo sistema su grindiniu šildymu ir momentiniu vandens šildymu? ▪︎ Ar būtų geriau saulės panelės (kai jos gali tiek gaminti elektrą, tiek šildyti vandenį)? Sodybos namo specifika: Namas turi tris aukštus (rūsys, pagrindinis aukštas ir mansarda) ir neturi jokios įrengtos šildymo sistemos. Rūsys ( apie 100 m²) • Betoninės plokštes lubos. • Padalintas į tris lygias dalis, vidinės sienos 27 cm pločio, išskyrus garažo sienas (42 cm pločio). • Išorinės sienos 42 cm storio, aukštis apie 2,25 m (iš jų 1,6 m po žeme). • Lauko sienos izoliuojamos 3 cm Finnfoam 300 (šilumos laidumo koef. 0,033 W/(m·K)). ???? Ar verta virš žemės esančią sienų dalį papildomai izoliuoti dar 3 cm sluoksniu (iš viso 6 cm)? Ar tai padėtų? ???? • Angos: 5 langai (60×60 cm) ir garažo vartai (apie 2,5×2 m). • Manau, kad rūsyje turėtų būti palaikoma bent +18°C temperatūra. • Ką geriau rinktis – radiatorius ar grindinį šildymą? Pagrindinis aukštas (apie 100 m²) • Betoninės plokštes lubos. • Aukštis apie 2,5 m. • Vidinės sienos: kai kurios 27 cm pločio, kitos (pvz., koridoriuje) 14 cm pločio. • Išorinės sienos 42 cm storio, su apie10 cm oro tarpu. ???? Ar verta šį tarpą užpildyti putų poliuretano izoliacija? ???? • Išorėje baltas silikatinis plytų mūras, viduje raudonos molinės plytos (su skylutėmis). • Langai: 5 vnt. (1,3×1,3 m) + 2 vnt. (60×60 cm, vonioje ir tualete). • Trys miegamieji (apie 12 m² kiekvienas) ir didžiausias kambarys (apie 32 m², virtuvė + svetainė). • Manau, kad šiame aukšte reikėtų palaikyti +24°C temperatūrą. • Radiatoriai ar grindinis šildymas? Mansarda (apie 60 m²) • Medinės lubos. • Aukštis apie 2,5 m. • Trys miegamieji, koridorius ir holas (išdėstymas primena kryžių virš pagrindinio aukšto). • Vidinės sienos 14 cm storio, išorinės 42 cm storio su oro tarpu kaip pagrindiniame aukšte. • Langai: miegamuosiuose (1,3×1,3 m), hole numatyta vitrininė siena (2×2 m arba 2,4×2,4 m). • Mansarda nėra skirta nuolatiniam naudojimui, todėl planuoju palaikyti +18°C, tačiau norėčiau galimybės pakelti temperatūrą iki +24°C, jei ateityje nuspręsime naudoti dažniau. • Radiatoriai ar grindinis šildymas? Papildoma izoliacija Visus išorinius pagrindinio aukšto ir mansardos sienas planuojama apšiltinti 5 cm EPS 200 putų polistirenu (šilumos laidumo koef. 0,033 W/(m·K)). Ką galite patarti?
Da
++3706******8
Da*****@***oo.co.uk
Sveiki. Turime rąstinį sodo pastatą 100% baigtumo, bet neįrengtas vidus. 20 metų senumo. Registrų centre nurodyta, kad nėra jokio šildymo. Kadangi įsigijome namą prieš 5 mėn., tai jau pradedame jį įrenginėti. Klausimas būtų, ar galima pretenduoti į kokią nors šildymo sistemos būdo kompetenciją?
pe
pe*******@***il.com
Įrengė smartfire katilą ir visame name radiatorius, vienoje patalpoje grindinis šildymas. Pradėjo durniuoti du radiatoriai. Iš pradžių nei iš šio, nei iš to pradėjo kalti sklepe (šokom naktį iš lovos, galvojom kas vyksta). Lyg su plaktuku kaltų. Ant radiatoriaus nuo 5 pasukus iki 4 nutilo. Kitą kartą ir ant 4 kalė, nustojo kai 5 atsukom. Vakar pradėjo jau koridoriuje kalti. Kas čia gali būti?
to
8699***74
to*********@***il.com
Namas su garažu, bet nėra priėjimo iš namo į garažą. Galvoju per katilinę daryti praėjimą į garažą, o katilą iškelti į garažą. Katilinė 2.4m², su katilu neina prasilenkti. Ar galimas toks variantas? Katilinė garaže?
Daikin Altherma šilumos siurblių servisas
Daikin Altherma šilumos siurblių servisas
UAB "Exposito"
13 atsiliepimai 85% rekomenduoja
180 €/vnt.
Šildymo sistemų projektavimas
Šildymo sistemų projektavimas
UAB Termoinžinerija
6 atsiliepimai 84% rekomenduoja
300 €
300x300px-energera2.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 425507 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3393
Iš viso buvo užduota 135069 klausimų
Gaukite pasiūlymus
iš 89 specializuotų įmonių