Dujinio katilo šildymo sistemos nuorinimas ir išsiplėtimo indo padėtis

Klausimas:
Turiu ne vieną klausimą dėl teisingo dujinio katilo šildymo sistemos nuorinimo, išsiplėtimo indo padėties, išsiplėtimo indo slėgių. Namas 125m2, dviejų aukštų. Katilas Ferroli Domina F24. Išsiplėtimo indas neoriginalus, 12l varem. (originalus pagedo, pirkt nėra) Originalas buvo - 7litru. 1. Nuorinimas. Noriu, kad po sistemos nuorinimo šaltoje sistemoje turėčiau - 1,5bar. Ar bus teisingai jeigu padarysiu taip: Atjungtą nuo sistemos išsiplėtimo indą pripūsiu oru 1,9bar. (Ar daryti 0,3 bar mažesnį?) Prijungsiu atgal indą, sistemą užpildysiu vandeniu iki 1,9bar. Tada nuorinsiu visus radiatorius, ir po nuorinimo, jei dar reikės nuleisiu iki 1,5bar. Ar geriau padaryti pradžioje 1,5bar ir po nuorinimo papildomai pakelti vandens slėgį iki 1,5 bar? (ar 1,5bar priešslėgis inde, tada galiu užsikelti iki 1,9 bar vandeniu į sistemą ir praorinus sistema nusileisti iki 1,5bar). 2. Ar yra skirtumas kaip sumontuotas išsiplėtimo indas. Indas pagal instrukciją montuojasi vertikaliai, bet ar yra skirtumas ar viršuje vandens prisukimas ar apačioje? Pas mane, viršuje. 3. Jei išsiplėtimo indas pagal tech. duomenis yra max 6 bar. Tai tas maksimalus slėgis skaičiuojasi oro kamera + vandens kamera? Pvz., jei oro kameroje 1,5 bar ir vandens kameroje irgi 1,5bar = 3bar? Ar skaitosi tik tas, kuris yra oro kameroje / sistemoje?
Komentarai:
Esmė yra tokia.
Išsiplėtimo indo padėtis didelės reikšmės neturi. Gali būti bet kokia.
Indo maksimalus slėgis, t. y., kokį jis gali atlaikyti.
Slėgiai oro ir vandens pusėje (abipus vidinės skiriančios membranos) nesisumuoja. Jie tik išsilygina, kad abiejose pusėse būtų vienodai.
Išankstinio oro įpūtimo slėgis turi būti maždaug 0,3-0,5 bar mažesnis už norimą palaikyti darbo slėgį. Tai reikalinga tam, kad didesnis vandens slėgis paspaustų per membraną kitoje pusėje esantį oro slėgį iki tokio pačio. Tas paspaustas oras ir paspausta membrana reikalingi tam, kad, kai vanduo atšals ir susitrauks, turėtų iš ko kompoensuoti vandens slėgio sumažėjimą. jeigu oro slėgis bus didesnis, nei vandens darbinis slėgis, vadinasi, membrana ir oro pagalvė nebus paspausta ir kai vanduo atvės ir susitrauks, nebus iš ko kompensuoti slėgio kritimo. Tokiais atvejais vandens slėgis krenta labai stipriai (net iki 0).
Vadinasi, jeigu jūs norite, kad darbo slėgis būtų 1,5 bar, turėtumėte į atjungtą nuo vandens sistemos indo oro dalį įpūsti maždaug apie 1,0 - 1,2 bar.
Po to, galite spausti vandens slėgį , kiek tik norite (sveiko proto ribose iki apsauginio suveikimo - 3 bar). Ir tada galite nuorinti, kiek reikia. aišku, vandens slėgis mažės. reikia po nuorinimo palikti tiek, kiek reikia ir norisi - jūsų atveju apie 1,5 bar. mano nuomone, aš laikyčiau kiek daugiau - apie 1,8, iki 2,0 bar.
Tokiu atveju išankstinis oro įpūtimo slėgis turėtų būti apie 1,4 -1,5 bar, ne daugiau.
Jeigu bandysite įpūsti į indą, neatjungęs jo nuo sistemos, tai nežinosite, kiek reikia įpūsti, nes slėgiai abiejose membranos pusėse bus visą laiką lygūs. Jie gali skirti tik tada, kai membranos vienoje pusėje nieko nebėra. O tai gali būti tik dviem atvejais - kai indas atjungtas nuo vandens, tada žinote tikrąjį išankstinio oro įpūtimo slėgį. Ir kai oro slėgis yra didesnis, nei vandens slėgis ir vanduo nebegali paspausti membranos - ji yra prisiplojusi prie kitos indo sienelės.
Daikin Altherma šilumos siurblių servisas
Daikin Altherma šilumos siurblių servisas
UAB "Exposito"
13 atsiliepimai 85% rekomenduoja
180 €/vnt.
Šildymo sistemų projektavimas iki 220m2
Šildymo sistemų projektavimas iki 220m2
UAB Termoinžinerija
6 atsiliepimai 84% rekomenduoja
300 €
300x300px-energera2.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 413668 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3350
Iš viso buvo užduota 174610 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 87 specializuotų įmonių