Karšto vandens cirkuliacija

Klausimas:
Ar karšto vandens recirkuliacija rankšluoščių džiovintuvu kondensaciniame dujiniame katile su mažu integruotu boileriu (20-50 L) labai išdidina energijos suvartojimo kaštus lyginant su kombinuoto gyvatuko (žiemą - termofikatas, vasara - elektra) energijos kaštais? Jeigu maišytuvas yra 10 m atstumu nuo katilo, gal labiau apsimoka recirkuliuoti karštą vandenį tik apšiltintame vamzdyne, o gyvatuką daryti kombinuotą nuo termofikato? Gal recirkuliacijos išvis neverta daryti 10 m atstumui? Ar katilo ilgaamžiškumui recirkuliacija daro neigiamą įtaką?
Komentarai:
Didžiausia techninė klaida cirkuliacinę liniją jungti kartu per gyvatukus, ar vonios radiatorius. Cirkuliacinę liniją komfortui užtikrinti galite įsirengti tik svarbu gerai izoliuoti vamzdžius. O vonios radiatorių jungti tik prie šildymo sistemos su vasaros kombinacija elektra. Pastovi karšto vandens recirkuliacija visada sužadina katilo įsijungimą, nes nedideliame boileryje pakrenta temperatūra. Todėl cirkuliacinį siurbliuką reikia valdyti su "taimeriu".
Aurimas Jančaitis, UAB „IDEATHERM“
Recirkuliaciją jungti prie mažos talpos 20-50 l karšto vandens šildytuvo nerekomenduojama.
Karšto vandens šildytuvas labai greitai ataušinamas, todėl katilas turi dažnai persijungti į karšto vandens ruošimo režimą ir pašildyti atvėsusį karšto vandens šildytuvą.
Tai nėra gerai pačiam katilui, degikliui dėl ilgaamžiškumo sumažėjimo, be to ženkliai padidina kuro sąnaudas. Kiek, konkrečiai, priklauso nuo konkrečios sistemos.
Žymiai geriau ir ekonomiškiau cirkuliuoti šildymo sistemos vandenį (termofikatą) per vonios radiatorių, nes tada gaunasi žemesnė vandens temperatūra ir, atitinkamai, mažiau nuostolių ir mažiau kuro sąnaudų. Šioks toks nepatogumas atsiranda nešildymo sezono metu. tada reikia šildyti elektriniu šildymo elementu. Tai šiek tiek brangoka. Jeigu kaip nors galima apsieiti šiltuoju metų laiku be vonios radiatoriaus šilumos, tada šis variantas yra idealus. Aiškų, galima varijuoti džiovintuvo temperatūrą ir šildyti tik tada, kai reikia, o kitą laiką nešildyti. Tada elektros sąnaudos tampa priimtinomis. Be to, katilo darbui tai nedaro jokios neigiamos įtakos. Aišku, išskyrus, kai vasarą užsukama visa šildymo sistema ir katilas šildo vien tik vonios radiatorių.
Paprastai, kritinis atstumas, kada verta galvoti apie karšto vandens cirkuliaciją yra apie 8 m nuo karšto vandens šildytuvo. Teoriškai, jau 10 m reikėtų karšto vandens cirkuliacijos linijos. Be to karšto vandens cirkuliacijos linija labai padidina kuro sąnaudas, nes gerokai vėsina karšto vandens šildytuvą, ypač nedidelio tūrio. Tokiais atvejais minimalus tūri turėtų prasidėti nuo 75-100 l.
Reikia kaip nors išsisukti nuo karšto vandens cirkuliacijos linijos arba susitaikyti su ilgesniu karšto vandens iš čiaupo laukimu. Jeigu nėra galimybės susitaikyti su tuo, tai galima tik įsirengti cirkuliacinį vamzdyną (trečią vamzdį karšto vandens cirkuliacijai) ir jo neprijungti prie karšto vandens šildytuvo. Pagyventi, pabandyti. Ir jeigu neįmanoma apsieiti be karšto vandens cirkuliacijos linijos, tai ją galima prisijungti jau po viso įrengimo, įrengiant karšto vandens cirkuliacijos siurbliuką. Taip galima sumažinti įrengimo kaštus.
Dr. Arūnas Stikliūnas, UAB Gilius ir Ko
Užsiregistravę
3377 specializuotų įmonių
dv
+3706*****25
dv********@***oo.com
Sodybos namo (mūrinis su mansarda) šildymo sistemos pasirinkimas. Efektyvi sistema x Ekonomiška sistema. Perskaičiau daug susijusių temų ir komentarų, tačiau kiekviena situacija yra unikali, todėl kreipiuosi patarimo dėl savo atvejo. ▪︎ Ar pigiau būtų granulių katilas su grindiniu šildymu ir momentiniu vandens šildymu (dušui, kriauklėms ir t.t.)? ▪︎ Ar efektyviau būtų oras-vanduo sistema su grindiniu šildymu ir momentiniu vandens šildymu? ▪︎ Ar būtų geriau saulės panelės (kai jos gali tiek gaminti elektrą, tiek šildyti vandenį)? Sodybos namo specifika: Namas turi tris aukštus (rūsys, pagrindinis aukštas ir mansarda) ir neturi jokios įrengtos šildymo sistemos. Rūsys ( apie 100 m²) • Betoninės plokštes lubos. • Padalintas į tris lygias dalis, vidinės sienos 27 cm pločio, išskyrus garažo sienas (42 cm pločio). • Išorinės sienos 42 cm storio, aukštis apie 2,25 m (iš jų 1,6 m po žeme). • Lauko sienos izoliuojamos 3 cm Finnfoam 300 (šilumos laidumo koef. 0,033 W/(m·K)). ???? Ar verta virš žemės esančią sienų dalį papildomai izoliuoti dar 3 cm sluoksniu (iš viso 6 cm)? Ar tai padėtų? ???? • Angos: 5 langai (60×60 cm) ir garažo vartai (apie 2,5×2 m). • Manau, kad rūsyje turėtų būti palaikoma bent +18°C temperatūra. • Ką geriau rinktis – radiatorius ar grindinį šildymą? Pagrindinis aukštas (apie 100 m²) • Betoninės plokštes lubos. • Aukštis apie 2,5 m. • Vidinės sienos: kai kurios 27 cm pločio, kitos (pvz., koridoriuje) 14 cm pločio. • Išorinės sienos 42 cm storio, su apie10 cm oro tarpu. ???? Ar verta šį tarpą užpildyti putų poliuretano izoliacija? ???? • Išorėje baltas silikatinis plytų mūras, viduje raudonos molinės plytos (su skylutėmis). • Langai: 5 vnt. (1,3×1,3 m) + 2 vnt. (60×60 cm, vonioje ir tualete). • Trys miegamieji (apie 12 m² kiekvienas) ir didžiausias kambarys (apie 32 m², virtuvė + svetainė). • Manau, kad šiame aukšte reikėtų palaikyti +24°C temperatūrą. • Radiatoriai ar grindinis šildymas? Mansarda (apie 60 m²) • Medinės lubos. • Aukštis apie 2,5 m. • Trys miegamieji, koridorius ir holas (išdėstymas primena kryžių virš pagrindinio aukšto). • Vidinės sienos 14 cm storio, išorinės 42 cm storio su oro tarpu kaip pagrindiniame aukšte. • Langai: miegamuosiuose (1,3×1,3 m), hole numatyta vitrininė siena (2×2 m arba 2,4×2,4 m). • Mansarda nėra skirta nuolatiniam naudojimui, todėl planuoju palaikyti +18°C, tačiau norėčiau galimybės pakelti temperatūrą iki +24°C, jei ateityje nuspręsime naudoti dažniau. • Radiatoriai ar grindinis šildymas? Papildoma izoliacija Visus išorinius pagrindinio aukšto ir mansardos sienas planuojama apšiltinti 5 cm EPS 200 putų polistirenu (šilumos laidumo koef. 0,033 W/(m·K)). Ką galite patarti?
Da
++3706******8
Da*****@***oo.co.uk
Sveiki. Turime rąstinį sodo pastatą 100% baigtumo, bet neįrengtas vidus. 20 metų senumo. Registrų centre nurodyta, kad nėra jokio šildymo. Kadangi įsigijome namą prieš 5 mėn., tai jau pradedame jį įrenginėti. Klausimas būtų, ar galima pretenduoti į kokią nors šildymo sistemos būdo kompetenciją?
pe
pe*******@***il.com
Įrengė smartfire katilą ir visame name radiatorius, vienoje patalpoje grindinis šildymas. Pradėjo durniuoti du radiatoriai. Iš pradžių nei iš šio, nei iš to pradėjo kalti sklepe (šokom naktį iš lovos, galvojom kas vyksta). Lyg su plaktuku kaltų. Ant radiatoriaus nuo 5 pasukus iki 4 nutilo. Kitą kartą ir ant 4 kalė, nustojo kai 5 atsukom. Vakar pradėjo jau koridoriuje kalti. Kas čia gali būti?
to
8699***74
to*********@***il.com
Namas su garažu, bet nėra priėjimo iš namo į garažą. Galvoju per katilinę daryti praėjimą į garažą, o katilą iškelti į garažą. Katilinė 2.4m², su katilu neina prasilenkti. Ar galimas toks variantas? Katilinė garaže?
an
0176******42
an****************@***il.com
Planuojame įsirengti grindinio šildymo sistemą pirmame aukšte 80m2, dabar visur stovi radiatoriai šildomi dyzeliniu katilu (Buderus). Antrame aukšte norime palikti radiatorius. Kaip suderinti radiatorius kartu su grindiniu šildymu? Kiek domėjausi bus reikalingas kolektorius su pamaišymu? Gal galite plačiau išdėstyti kaip kas būtų jungiama ?
an
+3706*****82
an******@***il.com
Kokia šildymo sistema geriausiai tiktų A++ klasės 130m2 2 aukštų namui? Prie namo privestas dujų įvadas (liko po nugriauto seno namo). Ar verta statyti ir dujinį katilą kaip antrą šildymo alternatyvą?
ra
+3706*****06
ra******@***il.com
Kokia optimaliausia temperatūra karkasiniam pastatui (gyvenama ir negyvenama patalpos)?
vy
+3706*****02
vy******@*****us.lt
Kokį šildymo sprendimą rekomenduotumėte bute 45 m2? Prieš tai buvo įrengti du pečiai, kurie prieš tai buvusių savininkų išgriauti. Elektros galingumas 4 kW.
So
8600***17
So*******@***il.com
Kaip reiktų išleisti vandenį iš uždaros šildymo sistemos?
ve
0760****07
ve*********@***il.com
Ar reaguoja grindinio šildymo termostatas į atvirą langą? Pvz. žiemą aš noriu miegamajame vėdinti patalpą ir atveriu langą.....vyras sako, kad darau blogai.
Daikin Altherma šilumos siurblių servisas
Daikin Altherma šilumos siurblių servisas
UAB "Exposito"
13 atsiliepimai 85% rekomenduoja
180 €/vnt.
Šildymo sistemų projektavimas
Šildymo sistemų projektavimas
UAB Termoinžinerija
6 atsiliepimai 84% rekomenduoja
300 €
300x300px-energera2.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 420771 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3377
Iš viso buvo užduota 178611 klausimų
Gaukite pasiūlymus
iš 88 specializuotų įmonių