Gaukite pasiūlymus
iš 89 specializuotų įmonių Šildymo sistemų montavimas ir priežiūra
Optimaliausia šildymo sistema
Klausimas:
Paveldėjau sodą (6 arai) su namu, bendras namo plotas 80 kv. metrų. Namas mūrinis, dviejų aukštų, apšiltintas 15 cm polesteroliu, stogas apšiltintas. Po namu rūsys, po žiemos būna drėgnas. Prieškambaryje ir vonios kambaryje - įvestas grindinis elektrinis šildymas (tai sudaro apie 10 kv metrų). Pirmas aukštas šildomas pečium, antras - nešildomas. Norėtume ateityje name nuolat gyventi, įrengti šildomas grindis (pradžiai pirmajame aukšte). Mane domina, kokia optimaliausia šildymo sistema būtų geriausia. Kokia būtų šildymo sistemos įrengimo kaina ir bendros metinės šildymo sąnaudos laikant patalpose 20-24 laipsnių temperatūrą. Penkių metrų atstumu nuo namo eina dujotiekis. Namas 1980 m. statybos.
Komentarai:
Kiek suprantu neturite vandeninės šildymo sistemos. Pirmiausia reikia apsispręsti ar turėsite vandeninę šildymo sistemą. Kokio lygio rekonstrukciją aplamai norite daryti pastate. Tai susiję su nemažomis investicijomis. Grindų šildymo įrengimą verta svarstyti manau tik tada, kada numatyta rekonstruoti grindis dėl kitų priežasčių. Dažnai tokiu atveju pasirenkamas variantas ORAS/ORAS ruošiant karštą vandenį su elektra arba su tuo pačiu oras /oras šilumos siurbliu. Tada būtų šildymas vėsinimas ir karšto vandens ruošimas su kondicionieriumi. Minusas tokioje sistemoje yra pūtimas ir garsas. Tačiau tai ne pastoviam gyvenimui skirta vieta? Jei planuojate pastatą kapitaliai rekonstruoti - tada būtų verta įsirengti šildomas /vėsinamas grindis/ sienas ar lubas priklausomai nuo situacijos ir norų ir pirkti oras/vanduo arba geoterminį šilumos siurblį. Dujinį variantą taip pat reikia pasvarstyti pirmiausiai turint aiškų supratimą kiek kainuos investuoti dujinis variantas. Čia reikia vadovautis ne nuogirdomis, o kreiptis į Gile dėl pasijungimo sąlygų ir gauti konkrečius pasiūlymus kiek kainuos dujotiekis, pasijungimo mokestis, dujinis katilas. Dažnai būna kad dujų neverta vestis nes kaina panaši kaip su šilumos siurbliu, o siurblys turi daugiau pranašumų. Turėkit galvoje kad sąnaudų dalį kompensuos LAAIF jeigu įsirengsite šilumos siurblį.
Robertas Kleštornas, UAB Ekoklima
Man geriausia yra radiatorinė šildymo sistema. Ji ekonomiška ir efektyvi. Grindinio šildymo neįrenginėju. Rūsio drėgmę panaikins ventiliacija. Kaip ją įrengti, reikia matyti esamą situaciją. Namas yra nedidelis ir pakankamai šiltas. Kuo šildyti? Reikia skaičiuoti ir investicijas ir sąnaudas ir eksploatacines išlaidas. Į šiltus mažus namus dažniausiai montuoju joninį katilą. Mažiausios investicijos ir priežiūros mažiausiai. Su juo sąnaudos apie 700€ per sezoną.
Pranas A., Joniniai katilai