Kada tikslinga rinktis kokį šilumos siurblį

Klausimas:
Kada tikslinga rinktis kokį šilumos siurblį? Oras-oras; oras-vanduo; žemė-oras; geoterminis; aeroterminis ir t.t. Pasiklydome jau tarp šilumos siurblių tipų, sąvokų... Kuo jos skiriasi, kai pvz. žemė-oras ir geoterminis?
Komentarai:
Visi išvardinti tipai apibrėžia iš kokios terpės imama žemesnių parametrų šiluma ir kokiai terpei atiduodama aukštesnių parametrų šiluma.
Taigi, oras-oras arba kitaip aeroterminis. Atrodo kaip oro kondicionierius. Aušinamas vėsus lauko oras, iš jo gauta žemų parametrų šiluma kompresoriaus pagalba pakeliami parametrai ir perkeliami vidaus blokui, kur šildomas patalpos oras.
Oras-vanduo, taip pat aeroterminis. Šiluma iš lauko oro perkeliama vidaus blokui ir atiduodama šildymo sistemos vandeniui, kuris per šildymo prietaisus šildo patalpų orą. Šildymo sistemos gali būti grindinė, radiatorinė, konvektorinė ir pan.
Žemė-vanduo arba gruntas-vanduo arba kitaip geoterminis. Šiuo atveju imama žemėje (grunte) sukaupta ir pritekanti iš kitų, šiltesnių sluoksnių žemų parametrų šiluma ir perteikiama vidaus blokui ir šildymo sistemos vandeniui.
Šis atvejis reikalauja daugiau investicijų, nes išorinį vamzdžių kontūrą reikia arba užkasti tam tikrame plote (nemažame), maždaug 1,2-1,5 m gylyje arba gręžti gręžinius 80-120 m gylio.
Dar gali būti variantas vanduo-vanduo. Čia atvejis, kai šiluma imama iš lauke esančio vandens šaltinio, jį atvėsinant keliais laipsniais ir kompresoriumi pakeliant parametrus ir perteikiant į vidaus bloką šildymo sistemos vandeniui. Pas mus toks tipas nėra paplitęs, kitaip tariant, yra retas, nes reikalingas pakankamai didelis vandens srautas. Dar yra reikalavimas, kad tas tekančio vandens šaltinis turi būti negiliai nuo žemės paviršiaus (iki maks. 10-15 m gylio), nes elektros, sunaudojamos siurblio, varančio tą vandenį, yra gana didelis kiekis, todėl nebeapsimoka. be to, dar reikia kažkur tą perpumpuotą vandenį padėti, t. y. sugrąžinti atgal. jeigu tai yra upė arba ežeras, tai nesukelia problemų. Bet jeigu reikia grąžinti atgal į žemę, tai reikia dar vieno gręžinuko arba šulinio, reikia sukurti spaudimą, kad injektuoti tą vandenį atgal į žemę ir pan.
Todėl, turint kokią kūdrą, naudojama geoterminis tipas, kada uždaras vamzdžių kontūras tiesiog paskandinamas vandenyje ir tik ima šilumą iš vandens per sienelę, bet netiesiogiai iš pačio vandens (srauto).
ŠTI skyriaus vadovas Arūnas Stikliūnas, UAB Gilius ir Ko
Užsiregistravę
3378 specializuotų įmonių
za
+3706*****30
za********@***il.com
Vieta- Vilniaus rajonas. Šildomas plotas apie 120 kv/m. Namo energetinė klasė A. Kuro rūšis - suskystintos dujos balionuose, bei kietas kuras (krosnelė) - šaltuoju metų laiku. Šildymas grindinis ir radiatorinis. Prieš porą metų įrengta ir integruota saulės kolektorių sistema šildymui ir karšto vandens ruošimui su hidroakumuliacinėmis talpomis (2x1m3) pavasario-rudens sezono metu. Dėl pabrangusių suskystintų dujų balionuose (500 eur/mėn) ir tiekimo nepatogumo, svarstoma galimybė papildomai integruoti ir šilumos siurblį oras-vanduo kaip pagrindinę šildymo sistemą, o dujinį šildymą paliekant ypač žemų aplinkos temperatūrų atvejui. Esamos sistemos (šildymas skystomis dujomis ir saulės kolektoriai) ir oras/vanduo siurblys turėtų papildyti viena kitą, bei aktyvuotis efektyviausiu sau būdingu laiku, priklausomai nuo išorės temperatūros. Domina nešališkos specialistų nuomonės apie sumanymo pagrįstumą ir esminį minėtų šildymo sistemų suderinamumą. Ar gali oras-vanduo siurblys šildyti minėtas hidroakumuliacines talpyklas, iš kurių butų tiekiamas šilumonešis į namus (grindis, radiatorius ir vandens boilerį (150 litrų boileris turi ir lokalų 1.5 kW teną)? Dėkoju už pagrįstas nuomones, atsakymus ir skirtą laiką.
el
0698***97
el**************@***il.com
Sveiki, noriu nepriklausomos nuomonės ir sertifikuoto inžinieriaus, suprantančio Ariston Nimbus S ext 3629042 oras vanduo siurblio veikimą. Jaukurai atstovai netinka, nes kažkaip nekelia pasitikėjimo. Bėda tame, kad antra žiema kažkas atsitinka šaltuoju periodu ir siurblys pradeda vėsti sulig kiekvienu minuso laipsniu lauke. Tiek pernai, tiek šiemet kviečiausi meistrą, kuris paleidinėjo sistemą, tačiau jis nieko nepakomentavo nei pernai, nei šiemet. Tiesiog po jo apsilankymo siurblys stebuklingai pradėjo veikti. Ir staiga gaunu žinutę, kad yra lauko blokas sugedęs ir kad bet kuriuo metu gali nustoti veikti, tad reikia kažką sugalvoti, gal su draudimu, gal su kažkuo ir jokių daugiau paaiškinimų. Noriu sužinoti kito eksperto nuomonę.
da
+3706*****98
da****@**********ts.lt
Laba diena Silumos siurblys Nibe VVM S 320. Siuo metu nustatytas pagal kambario temperaturos daviklio kreive ir nuokrypis nustatyti 3. Ar vis del to geriau laikyti nustacius pagal lauko temperaturos davikli taip pat kreive ir nuokrypi palikti 3? Kambariuose apie + - 22,5 laipsniai. Klausimas ?. Didesne ekonomija elektros sanaudu atzvilgiu ?
zi
0674***50
zi******@***il.com
Naudojuosi Panasonic šilumos siurbliu. Ar normalu, kad esant šaltam orui -10, -11 siurblys dirba 24 val. per parą ištisai be on/of, nors kompresorius atsišildo? Kambaryje nustatyta 22 temperatūra, bet siurblys pakelia tik iki 21. Kokia čia yra bėda?
al
0612***56
al***************@***il.com
Norėčiau sužinoti, kokio galingumo siurblio reikėtų namo apšildymui? Namas blokinis, 1997 m. statybos, tačiau sandarus. Šildomas plotas ~200 m2. Šiuo metu naudoju kieto kuro katilą, sukūrenu per sezoną apie 10 m3 malkų, briketų. Katilą ketinu pasilikti. Gal galite patarti, kas optimaliausiai tiktų, kiek kainuotų su montavimu ir nuo ko priklauso kompensacija?
mi
8698***55
mi*********@***il.com
Mano namas (200 kv.m šildomo ploto) šildomas dujiniu kondensaciniu katilu ir vien tik patalpų šildymui (radiatoriai 150 kv.m ir 50kv.m grindinis) per metus sunaudoja 1400 m3 gamtiniu dujų. Kokia turėtų būti šiluminio siurblio galia pastato šildymui ? Karšto vandens ruošimui ir toliau planuoju naudoti dujas. Ar galima pagal sunaudotą dujų kiekį nors apytikriai nustatyti mano namo šilumos nuostolius ir pastato energetinio efektyvumo klasę. Šią žiemą pastato šildymui suvartota gruodžio mėn.- 262 m3; sausio- 278 m3 gamtiniu duju
ki
+3706*****55
ki****@***il.com
Namas 170 kv.m, 24 cm mūras (Fibo) izoliuotas 30 cm vata. Statomas. 2 aukštai. Šildymas grindinis. Kokį biudžetinį patikimą šilumos siurblį su vandens ruošimo integruota talpa, internetiniu valdymu, savaitine programa rekomenduotumėte? Papildomo šilumos šaltinio nėra. Domina ir montavimas/paleidimas
kr
+3706*****43
kr******************@***il.com
Trūksta dujų šilumos sistemoje oras-vanduo. OCTOPUS šilumos siurblys
an
9715******26
an*****@qq.com
Noriu rinktis tarp Daikin ir panasonic, 140 kv per du aukstus, visur sildomos grindys, karkasinis namas. Manau reiktu apie 9kW, su vidine talpa ir tikriausia tenu (nzn ar jo reikia ar ne)
st
0615***47
st***********@***il.com
sveiki, namas 80 kv. A++ kl. Pilnas grindinis šildymas. Kokie būtų pasiūlymai šildyti su oras vanduo?
Gree šilumos siurblys Lomo Nordic 3,5/3,67kW
Gree šilumos siurblys Lomo Nordic 3,5/3,67kW
MB Building Master
3 atsiliepimai 34% rekomenduoja
570 €/vnt.
Šilumos siurblio ĮRENGIMAS
Šilumos siurblio ĮRENGIMAS
Viskas vėdinimui
5 atsiliepimai 80% rekomenduoja
1300 €/vnt.
300x300px-energera2.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 420771 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3378
Iš viso buvo užduota 178661 klausimų
Gaukite pasiūlymus
iš 128 specializuotų įmonių