Kokį namo šildymo būdą rekomenduotumėte šiai dienai

Klausimas:
Norėčiau Jūsų pasiteirauti kokį namo šildymo būdą rekomenduotumėte šiai dienai? Namo plotas yra 300 kv. m (is kuriu 100 kv.m yra rūsys, kuris irgi yra šildomas), namas mūrinis, senos statybos. Šiuo metu yra radiatorinė šildymo sistema, kurią užmaitiną kieto kuro katilas. Prie namo yra atvestos dujos. Pirminė mintis buvo jungtis dujas, bet gal kitas kūrenimo būdas šiai dienai yra palankesnis finansine prasme (pvz. oras-vanduo)? Bandau įvertinti ne tik kūrenimo ir sistemos aptarnavimo kaštų, bet ir naujos sistemos integravimo kaštus (ar dėl jos tektų keisti radiatorius ir vamzdyną, arba įvesti grindinį šildymą ir t.t.).
Komentarai:
Tai va, būtent šilumos siurbliai oras-vanduo, o beje ir gruntas-vanduo turi vieną trūkumą. Tai yra jų galima maksimali vandens temperatūra.
Jeigu yra senas neapšiltintas namas su radiatorine šildymo sistema, tai, tikėtina, kad ji bus aukštatemperatūrė. T. y. per šalčius -15-20 C, reikės vandens temperatūros 60-70-80 C. O šilumos siurbliai oras-vanduo prie -15 C lauko gali duoti maksimaliai iki 50-55 C. Vadinasi, paprasčiausiai gali pritrūkti ne tiek šildymo galios, kiek maksimalios vandens temperatūros.
Aišku, yra dviejų kompresorių šilumos siurbliai, kurie gali padaryti vandens temperatūrą iki 80 C per šalčius. Tačiau du kompresoriai - ir kaina beveik dvigubai didesnė.
Be to, reikia turėti galvoje, kad kuo didesnis skirtumas tarp lauko ir vandens temperatūrų, tuo mažesnis efektyvumo koeficientas COP, kuris gali būti ir žemiau 2. Tai reiškia, kad per šalčius šiluminės galios ir šilumos bus tik iki 2 kartų daugiau, nei bus sunaudojama elektros.
Nereikia tikėtis, kad tokiam namui šilumos siurbliais šildytis bus pigu. Viskas priklauso nuo šilumos nuostolių. O jie, panašu, yra didoki. Paprastai oras-vanduo šilumos siurblių šiluminė galia būna iki 20-24 kW (kai lauke +7 C). Tada jų maks. galia susitraukia iki 13-15 kW, kai lauke būna -15-20 C. Namui reikėtų maždaug apie 21-24 kW galios, tai reikėtų bent dviejų siurblių.
Tai nemaži pinigai ir elektros bus sunaudojama gana daug (palyginus su malkų kaina, tai galėtų nemaloniai nustebinti). Dar klausimas, ar namo elektros įvadas turės pakankamai galios (reikėtų bent > 20 kW.
Norint pasinaudoti šilumos siurbliais, reikėtų apsišiltinti namą, kad būtų mažesni šilumos nuostoliai ir šildymo sistemą paversti žematemperatūrine. O tai reiškia - arba išdidinti radiatorius bent 2,5-3 kartus, arba įsirengti grindinį šildymą.
Panašu, kad žymiai mažesnės investicijos būtų įsirengti dujinį šildymą, kurį galima prijungti prie esamos šildymo sistemos be didesnių problemų, jos nepertvarkant. Dujinis katilas, nepriklausomai nuo lauko temperatūros gali tiekti 80 C (ir daugiau) laipsnių vandens temperatūrą ir ruošti karštą vandenį.
Prioritetas dabar visoje Europoje ir Lietuvoje yra atsinaujinantys energijos šaltiniai (šilumos siurbliai, saulės elektrinės). Tokie pasirinkimai visokeriopai remiami finansavimu iį įvairių fondų. Dujų niekada nepasigaminsite. Jei turėsite saulės elektrinę ir šilumos siurblį - tada galimai nebus jokių sąnaudą - nes elektrą reikalingą siurbliui pasigaminsite. Nepateikėte malkų sąnaudų per metus laiko - tada negalime pateikti konkrečius skaičius ar pasiūlymus.
Robertas, UAB Ekoklima
Electrolux Avalanche šilumos siurblys 3,51/3,81kW
Electrolux Avalanche šilumos siurblys 3,51/3,81kW
MB Building Master
2 atsiliepimai 50% rekomenduoja
665 €/vnt.
Nibe Split HBS20+AMS20+VVM S320 šilumos siurblys 6kW
Nibe Split HBS20+AMS20+VVM S320 šilumos siurblys 6kW
MB Building Master
2 atsiliepimai 50% rekomenduoja
7450 €/vnt.
300x300px-energera2.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 413647 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3350
Iš viso buvo užduota 174598 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 127 specializuotų įmonių