Šildymo sistema pokylių salei

Klausimas:
Rekonstruojamas pastatas, kuriame bus pokylių salė apie 140 kv., atskiros dvi patalpos 17 kv. ir 30 kv. Taip pat atskira virtuvė 40 kv. Šiuo metu nėra jokios šildymo sistemos. Pastatas dar nėra, bet bus apšiltintas. Pokylių salė su dideliais vitrininiais langais. Grindys - plytelės. Nežinome kokia šildymo sistema geriausiai tiktų, kad būtų vėsiu sezonu šildymas, o vasarą vėdinimas. Reikalingas ir karštas vanduo. Gal reikalingos kelios sistemos? Kokia sistema būtų efektyviausia, nes ir pokylių salė ir kitos dvi patalpos-administracinė patalpa ir mažas kambarėlis taip pat vienodai turėtų ir šildytis ir vėdintis.
Komentarai:
Reikia ruošti vėdinimo/šildymo projektą. Yra netgi keli variantai. Vienas naudoti šilumos siurbliu oras oras, kitaip vadinamus kondicionierius. Jei galima ekonomiškai šildytis žiemos metu ir vėsintis vasarą. Tačiau šilumos siurbliai nevėdina. Vėdinimui reikalingas rekuperatorius, ortakių sistema. Tokios paskirties patalpoms yra taikomi STR standartai, kurių reikia laikytis. Rekomenduotume naudoti šias dvi sistemos, tuomet turėtumėte šildymą, šaldymą ir vėdinimą. Dėl karšto vandens ruošimo, paprasčiausias būdas talpa su elektriniu šildytuvu. Reikia daug duomenų, paprastai tokioms patalpoms prieš tai daromas projektas ŠVOK sistemos ir tuomet kalbama apie rangą ir įrangą.
Jūsų atveju yra keletą sprendimo būdų. Tai priklauso nuo to, ar darysite ir ar vandeninę šildymo sistemą ar ne. Yra variantas neįrengiant šildymo sistemos, kur galite įsirengti oras/oras sistemą, kuri šildys ir vėsins patalpas. Ši sistema taip pat geba šildyti karštą vandenį. Ypač efektyvu vasarą, kada reikia vėsinti, tas pats karštis panaudojamas vandeniui šildyti. Ventiliacijai galima įrengti rekuperacinę sistemą. Komfortiškesnė sistema būtų įsirengus grindų šildymą. Tada galėtume pasiūlyti oras/vanduo sistemą su rekuperacija vėdinimui.
Robertas Kleštornas, UAB Ekoklima
Virtuvėje, jei ten ketinama kažką gaminti turėtų būti rimta ištraukimo sistema, bus ištraukiama daug oro ir, suprantama, reikia organizuoti, kad toks pats oro kiekis galėtų patekti į pastatą iš lauko. Tad į salė prašosi oro tiekimo sistema. Ji tuo pačiu patenkins ir esančių salėje žmonių šviežio oro poreikį. Be tuo, padavimas į salė ir ištraukimas iš virtuvės užtikrins, kad oras judėtų iš salės link virtuvės, o ne atvirkščiai ir kvapai iš virtuvės neeis į salę.
Oro tiekimui geriausia naudoti kanalinį kondicionierių, dirbantį šilumos siurblio principu. Tokiu būdu gausite labai pigią šilumą. (O vasara galėsite atvėsinti patalpas, jei reikės).
Tinkamai suprojektavus sistemą, galima ją naudoti ir patalpų šildymui. Be tuo privalumo, kad šilumos siurblys oras-oras gamina pigiausia šilumos energiją, orinio šildymo sistema dar pasižymi tuo, kad neturi inercijos ir gali labai greitai sušildyti patalpos orą. Tai yra itin aktualu, jei salė bus eksploatuojama ne nuolat, o pvz. - tik savaitgaliais.
Eduardas, Vėdinimas
Įdomi užduotis. Koks darbo grafikas salės? Jei pastoviai reikia šilumos - grindinis šildymas. Jei karta į savaitę: orinis siurblys.
Ar jūs apie šilumos šaltinį klausėte? Čia reikia žiūrėti kokių resursų turite, kokio norite komforto.
Pranas A., Joniniai katilai
Geriausiai tiktų pokylių salėje grindinis šildymas, per jį galima vėsintis.
Ramutis, Vėdinimas
Electrolux Avalanche šilumos siurblys 3,51/3,81kW
Electrolux Avalanche šilumos siurblys 3,51/3,81kW
MB Building Master
2 atsiliepimai 50% rekomenduoja
665 €/vnt.
Nibe Split HBS20+AMS20+VVM S320 šilumos siurblys 6kW
Nibe Split HBS20+AMS20+VVM S320 šilumos siurblys 6kW
MB Building Master
2 atsiliepimai 50% rekomenduoja
7450 €/vnt.
300x300px-energera2.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 413684 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3350
Iš viso buvo užduota 174621 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 127 specializuotų įmonių