Šildymo sistema rąstiniam namui

Klausimas:
Reikalinga šildymo sistema namui. 60m2 rąstinio namo šildymui, kokią sistemą galėtumėt pasiūlyti?
Komentarai:
Viskas priklauso nuo lėšų kiekio, kurį galima skirti šildymo sistemos įrengimui.
Pats komfortiškiausias, bet brangiausias variantas Jūsų rąstiniam nameliui - šilumos siurblys oras-vanduo 5-7 kW galios su rezerviniais 6 kW galios elektriniais šildymo elementais ir grindiniu šildymu.
Šiek tiek pigesnis variantas - vietoj grindinio šildymo įsirengti radiatorinio šildymo sistemą. Tik reikia atkreipti dėmesį, kad sistema būtų kaip galima labiau žematemperatūrė. Todėl radiatorių dydis (galia) turėtų būti iki 4 kartų didesnis už standartiškai parenkamų, esant vandens temperatūroms 80/60 laipsnių. reikia siekti, kad vandens temperatūra neviršytų 55/45 laipsnių.
Sekantis variantas iš komfortiškesnių - granulinis katilas. Su juo galima derinti tiek grindinio šildymo, tiek radiatorinio šildymo sistemas. Šiuo atveju, radiatoriai gali būti mažesni (80/60 laipsnių).
Tolimesni variantai gerokai pablogina komfortą, bet yra pigesni - tai malkomis arba granulėmis kūrenama krosnelė (gal būt su karšto oro paskirstymo ventiliatorine/ortakine sistema). Taip pat šilumos siurblys oras/oras (kitaip tariant kondicionieriai su šildymo funkcija) su vidiniu blokų skaičiumi, priklausomai nuo norimų patogiai šildyti patalpų skaičiaus. Tačiau šie variantai šildo gana netolygiai (ne tik temperatūros pasiskirstymas patalpų ribose, bet ir nemaži temperatūrų svyravimai), taip pat išsausina orą, kas sukelia kvėpavimo ligas.
Dr. Arūnas Stikliūnas, UAB Gilius ir Ko
Jūsų namui yra nemažai galimų šildymo sistemos variantų. Jeigu jūsų namo patalpos yra vienos erdvės, galima rinktis šilumos siurblį oras - oras. Su tokio tipo šilumos siurbliu galima ir šildyti ir vėsinti patalas, nereikia įrenginėti pačios šildymo sistemos (radiatorių, šildomų grindų). Kitas variantas šilumos siurblys oras - vanduo. Su šia sistema jums reikėtų radiatorių arba šildomų grindų. Su šiuo šilumos siurbliu galite ruošti ir karštą vandenį prijungus prie jo išorinį vandens šildytuvą.
vadybininkas Andrius Vasiliauskas, Celsis
Jūsų atveju siūlytume rąstiniam geoterminį šilumos siurblį ESKA 45. Jo šiluminė galia 4,3 kW. Kaina su boileriu, gręžiniais, montavimo ir paleidimo darbais - 6600 EUR. Jei turite vietos horizontaliam kontūrui, kainą galėtume suderinti mažesnę priklausomai nuo turimo grunto. Geriau būtų grindinis šildymas, bet tiktų ir padidintos galios radiatoriai.
Pirmiausia reikėtų žinoti ar namas jau pastatytas ir įrengtas ar dar tik statomas. jeigu namas dar statomas tai geriausia šildymo sistema būtų grindinio šildymo su šilumos siurbliu oras-vanduo, jeigu namas įrengtas tai optimaliausias variantas šilumos siurblys oras-oras (kondicionierius).
Tomas, Vėdinimas
Užsiregistravę
3367 specializuotų įmonių
st
0615***47
st***********@***il.com
sveiki, namas 80 kv. A++ kl. Pilnas grindinis šildymas. Kokie būtų pasiūlymai šildyti su oras vanduo?
ed
8687***50
ed**************@***il.com
Kokio modelio patikimiausi siurbliai oras-vanduo su integruotu boileriu? Ir kokį modelį rekomenduotumėte rinktis? Kotedžas, grindinis šildymas, A++, 107m2
ar
8653**81
ar*******@***il.com
Iškilo toks įdomus klausimas dėl šilumos siurblių. Kuo skiriasi monoblokas nuo split? Abu siurbliai su šaltnešiu. Kokie privalumai pliusai, minusai?
el
8641***49
el*******@***il.com
Domina 7 kW oras vanduo monobloko kaina ir darbų kaina be medžiagų. 70 kv., grindinis šildymas, išvesta į lauką. Palanga.
ne
8605***93
ne****************@***il.com
Kokio galingumo šilumos siurblį rinktis, jeigu namas vieno aukšto ir 120kv. m?
Li
8610***08
Li*************@***il.com
Laba diena. Kokį šilumos siurblį montuoti? Namas 120 kv. dviejų aukštų grindinis visur. Arko blokelių, šiltinimas 20, stogas 35. Gyvena 2 žmonės. Gyvenamas nepastoviai. Norėtųsi su integruotu boileriu.
vd
8696***97
vd******@***il.com
Namas apie 300 kv. senos statybos. Radiatoriai vienpusiai, apšildytas 20cm putaplastu, langai plastikiniai seni. Mums siūlo oras vanduo siurblį MARS MIDE 35 kW, ar tiktu mūsų atveju? Patarkite prašau, ar nebus per didelė galia, ar bus efektas?
Ju
8653***03
Ju********@***il.com
Sveiki, namas A++, vienas aukštas, grindinis šildymas, kokį galingumą pasirinkti oras vanduo šilumos siurbliui?
jo
8675***04
jo********@***il.com
120 m2 statomas A++ namas, visur grindinis šildymas, 180l. Vandens talpa, kiekviename kambaryje nebus temperatūros daviklio. Patarkite kokį šilumos siurblį rinktis, prašau.
ed
0698***10
ed****@***il.com
Namas 80 m2 ploto. Klase A++. Koks sprendimas optimaliausias sildymui ir karstam vandeniui? Plano gyventi pastoviai nera. Labiau vasaros periodui, retkarciais rudeni ar ziema praleist kelias dienas. Namas bus sertifikuojamas A++ privalomai. Rekuperacija privaloma. Oras-vanduo? Elektrinis tenas - kilimas? Elektrinis katilas? Ar dujinis su isoriniais balionais (galima isirengti po pridavimo).
Gree šilumos siurblys Lomo Nordic 3,5/3,67kW
Gree šilumos siurblys Lomo Nordic 3,5/3,67kW
MB Building Master
3 atsiliepimai 34% rekomenduoja
570 €/vnt.
Šilumos siurblio ĮRENGIMAS
Šilumos siurblio ĮRENGIMAS
Viskas vėdinimui
5 atsiliepimai 80% rekomenduoja
1300 €/vnt.
300x300px-energera2.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 419207 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3367
Iš viso buvo užduota 177802 klausimų
Gaukite pasiūlymus
iš 127 specializuotų įmonių