UAB TERMAS® ekspertų komentarai

UAB TERMAS®
UAB TERMAS®
Plento g. 3, 76322 Toliočiai, Šiaulių r.
67% rekomenduoja
Atsiliepimai 6
ma
Klaipėdos r., 8675***18
ma******@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Laba diena, noriu atlikti pirminį sandarumo testas. Namo naudingas plotas 85 kv. Domina kaina.
Ar
Kauno r., 8629***24
Ar*************@***oo.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Laba. Oro tarpas užpildytas keramzitu. 7 cm. Ar reikia isvalyti ar galima siltinti is isores nieko nedarius?
si
8-615-***99
si*******@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Laba diena, Norėčiau gauti daugiau informacijos apie šį Jūsų produktą (paslaugą). Namas 1961 metų statyba. Oro tarpas užpildytas šlaku. Norėčiau pašalinti šlaką ir oro tarpą užpildyti termoizoliacine medžiaga. Iš anksto dėkoju
ma
Alytus,
ma***********@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Laba diena, mano vasarnamiui reikalinga užpūsti stogą apie 100 kvadratų 20 cm storio. Arba uždarų porų plonesnį sluoksnį, kad minimaliai kainų skirtumas būtų. Alytaus raj. Ką galite pasiūlyti?
ro
Raseiniai, +3706*****47
ro****@******ra.lt
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Sveiki, noriu atlikti 2 aukstu namo termovizine nuotrauka, sienu, stogo
st
Naujoji Akmenė, 8682***45
st**********@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Mane domina tarpsienio šiltinimas, bet jis yra pripildytas keramzito grūdelių. Namas dviejų aukštų, pastatytas 1983m. 11,72-1124. Akmenės miestelyje. Ar įmanoma apšildyti? Jūsų sąlygos?

Kuo skiriasi namo sandarumo testas ir termovizija

Kreipiuosi dėl namo sandarumo testo ir termovizijos. Galbūt galite paaiškinti kuo skiriasi šie du dalykai? Ir kada jie yra atliekami? Kokiame stovyje turi būti namas? Namas 80kv.m, energingumo klasė B, šiuo metu namas dar statomas. Domina ir įmonės, kurios tai atliktų Klaipėdoje.
Sandarumo bandymas – viso pastato sandarumo išmatavimas ir visų nesandarių vietų nustatymas.
Namo sandarumo bandymo metu nustatomas bendras namo sandarumas. Atlikus bandymą, gaunamas rezultatas (oro kaita per valandą sudarius 50 Pa slėgio skirtumą tarp pastato vidaus ir išorės). Šis rezultatas palyginamas su teisės aktuose nurodytomis norminėmis reikšmėmis. Taip sužinoma namas sandarus ar ne. Bandymo metu galime surasti konkrečias nesandarias vietas stoge, perdangoje, sienose, languose, .... Suteikiame rekomendacijas kaip šias vietas sandarinti. Geriausia sandarumo bandymą atlikti kai pastatas yra be vidaus apdailos ir visi orą izoliuojantys sluoksniai (garų izoliacinės plėvelės, langų garų izoliacinės juostos, ....) yra neuždengti. Būtų geriau, jei oro temperatūrų skirtumas tarp pastato viduje ir išorės būtų bent 10 laipsnių. Tokiu atveju dalį nesandarių vietų nustatymą galima atlikti termovizoriumi. Taip pat nesandarių vietų paieška atliekame dūmų generatoriumi, anemometru ar tiesiog jaučiama ranka. B energinės klasės pastatui sandarumo bandymas nebūtinas. Paprastai daugiau naudos teikia sandarumo bandymas, nes termovizorių į bandymą visada atsivežame ir reikiamas vietas apžiūrime.

Termovizija – paviršiaus temperatūrų atvaizdavimas nuotraukoje. Pagal šių temperatūrų pasiskirstymą daromos išvados ar tai yra termoizoliacijos defektas, ar nesandarumas, ar šiluminis tiltelis, ar drėgna pastato dalis, ar šiaip netolygiai įšilusi pastato dalis. Galį būti vien ir kita. Skirtingi specialistai gali skirtingai interpretuoti tai ką mato ir sunku daryti išvadą ar tai yra defektas.
Atliekant termoviziją pastato sandarumo neišmatuosime. Nesandarias vietas galima aptikti, bet labai ribotai, nes daug kas priklauso nuo vėjo greičio ir krypties. Pageidautina, kad pastate būtų ištraukiamoji ventiliacija. Ją įjungus tyrimas tampa informatyvesnis. Atliekant termoviziją negali saulė šviesti į pastatą (jei buvo apšviestas, tai turi praeiti tam tikras laiko tarpas, kad būtų galima atlikti tyrimą), temperatūrų skirtumas tarp vidaus ir laiko turi būti mažiausiai 20 laipsnių ir šis skirtumas turi būti kuo pastovesnis tam tikrą laiką.

Kada turi būti daromas sandarumo testas

Statausi nauja namą A klasės. Norėčiau sužinoti dėl sandarumo testo, kada jis turi būti daromas t.y po kokių atliktų darbų ar turi būti nutinkuotos sienos ar ne, el. lizdai turi būti jau išvedžioti ir t.t.? Ir kaina jo? Namo plotas būtų 133m2.
Sienos turi būti nutinkuotos taip, kad neliktų neužteptų mūro siūlių. El. lizdai turi būti sumontuoti naudojant gipsinį skiedinį, garų izoliacinė plėvelė (perdangos ar stogo) turi būti neuždengta, kad patikrintume jos sandarumą. Kaminas nutinkuotas. Langų garo izoliacinės juostos turi būti suklijuotos, bet neuždengtos. Kaina 230 Eur su PVM.

Termovizijos kaina ir atlikimą įrodantys dokumentai

Kokia yra termovizijos kaina? Kokius termovizijos atlikimą įrodančius dokumentus gauna užsakovas?
Laba diena, termovizijos kaina priklauso nuo pastato matuojamo grindų ploto ir pageidaujamos ataskaitos (tik su nuotraukomis ar pilnai aprašytos su rekomendacijomis ir išvadomis), tikslesnė kaina derinama susisiekus. Termovizijos atlikimą įrodantys dokumentai yra šie: sutartis, darbų aktas bei PVM sąskaita - faktūrą. Taip pat yra pateikiamos termovizinės nuotraukos ar pilna ataskaita.

Medinio namo šiltinimas

Kuo geriausia šiltinti medinį namą? Išskyrus mineralinę vatą.
Šiuo metu turbūt pats populiariausias ir daugiausiai naudojamas medinių namų apšiltinimo būdas būtų purškiama ekovata. Ekovata galima šiltinti šlapiu ir sausu būdų. Kokiu būdų šiltinti apsprendžia šiltinimo sluoksnio storis. Tam, kad būtų galima apšiltinti ekovata reikalingas karkasas. Kaip pasiruošti karkasą mes konsultuojame objekte, tada ir paskaičiuojama preliminari šiltinimo darbų kaina.

Palėpės šiltinimo ekovata "sumuštinis"

Noriu šiltinti palėpę ekovata, bet ten jau buvo kažkada šiltinta. Yra dėta ant lentų popierius ir stiklo vata 5 cm. Ar ant jos reikia dėti kokią nors plėvelę prieš dedant ekovatą? Ar ant ekovatos dėti kokią nors plėvelę? Palėpė bus negyvenama.
Palėpės perdangos sumuštinis turėtų būti toks: perdanga - garo izoliacinis sluoksnis (ten kur dabar popierius) - šiltinimo sluoksnis. Virš ekovatos plėvelės nereikia, nes palėpė nešildoma. Rekomenduojama pasidaryti takelius tokiame aukštyje, kuriame bus vaikštoma po apšiltinimo.

Ar galima ant stiklo vatos dėti ekovatą

Noriu pasiteirauti, karkasinio namo palėpėje perdanga buvo šiltinta stiklo vata kažkada 5cm. Ar galima ant viršaus dėti ekovatą ar seną stiklo vatą pirmiausia reikia nuimti?
Efektyvesnis variantas būtų pašalinti seną šiltinimo medžiagą ir ekovatą, kuri perdangoms tinka puikiai pūsti tiesiai ant pagrindo. Jeigu dėl kažkokių priežaščių nenorite nuimti stiklo vatos, galima ekovatą pūsti ir ant jos. Mes siūlome šiltinimą sertifikuota ekovata Ekowool.

Ar termovizinės nuotraukos parodo grindininio šildymo įrengimo klaidas

Noriu paklausti, ar termovizinės nuotraukos parodytų grindininio šildymo įrengimo klaidas?
Taip, dažniausiai parodo. Į šildymo sistemą paleidus šiltą vandenį su termovizoriumi būtų galima nustatyti atstumus tarp vamzdelių, taip pat vandens išsiliejimo vietas.

Medinės perdangos apšiltinimas

Statome namą keramikiniais blokeliais HELUZ, perdanga medinė 200 kv. m, namas vienaukštis. Kuo patartumėte apšiltinti perdangą?
Galimas toks sumuštinis:
*Ant perdangos sijų tvirtinama 6mm OSB plokštė. Ši plokštė bus tvirtas mechaniškai statybų metu nepažeidžiama medžiaga (kas dažnai nutinka su plėvelėmis). Taip pat ant jos galima tvirtinti pvz ortakius ar lubas.
*Purškiamas uždarų porų poliuretano sluoksnis 4-5 cm. Svarbiausia, kad šis sluoksnis suteiks sandarumo. Šiaip pati OSB plokštė pakankamai sandari, bet plokščių sandūros, o taip pat sienų ir plokščių sandūros būna probleminės. Uždarų porų poliuretaninės putos sulimpa gerai su OSB plokšte, todėl 6mm plokštė neišlinks.
*Pučiama ekovata (storis apie 40cm).
Taigi toks būtų sumuštinis kai išnaudojamos paminėtų medžiagų gerosios savybės.

Šiltinti stogo gegnes ar perdengimą

Namas yra karkasinis, nedidelis, sienos šiltintos 15 cm vatos. Vieno aukšto, palėpė negyvenama, tik daiktams susidėti. Kaip geriau šiltinti stogo gegnes ar medinį perdengimą? Galvoju perdengimą šiltinti putų polistirolu ar tai gerai? Ar geriau akmens vata ?
Geriau šiltinti mineraline vata ar ekovata. Jei norima pastogę išnaudoti sandėliavimui šiltinimo eiga būtų tokia:
Medinių lagių įrengimas.
Termoizoliacijos klojimas.
Lentų ar plokščių tvirtinimas.
Šiltinti ekovata yra efektyviau, nes ekovata yra biri medžiaga, todėl užpildo tarpus tarp lagių ir kitų konstrukcijų. Be to ekovata veikia kaip antiseptikas, dėl to apsaugo medieną nuo graužikų, pelėsio. Taip pat impregnuota antipirenais, dėl ko stabdo ugnies plitimą.
Šiltinimas ant perdangos kainuotų 50 Eur/kub.m.

Kokiomis putomis šiltinti oro tarpą

Ar yra skirtumas kokiomis termo putomis šiltinti oro tarpą? Pavyzdžiui, Aminotherm ir Amino Shaum? Abi vokiškos, tačiau kaina gerokai skiriasi.
Dauguma Aminoplasto putų skirtų oro tarpų šiltinimui yra baltos spalvos. Dėl to klientams sunku atskirti ir iširinkti. Skiriasi komponentų kokybė, įranga su kuria šiltinama ir surišamos medžiagos, darbuotojų patirtis ir dar bėgalė kitų faktorių.
Visų pirma renkantis šiltintoją reikia žinoti, ar jos naudojamos medžiagos ir joms duoti "pavadinimai" iš viso egzistuoja. Po to žiūrėti konkrečias specifikacijas ir t. t.

Armavimo tinklelis dedamas vertikaliai ar horizontaliai

Naujos statybos namas apšiltintas polistiroliu. Dabar statybininkai armuoja, bet tinklelį deda ne vertikaliai, bet horizontaliai. Ar galima taip jį dėti?
Pagal statybos taisykles ST 121895674.205.20.01:2012 "FASADŲ ĮRENGIMO DARBAI. Išorinių tinkuojamų sudėtinių termoizoliacinių sistemų įrengimas" armavimo tinklelis klojamas nuo viršaus į apačią, gretimos juostos užleidžiamos viena ant kitos ne mažiau kaip 100 mm.

Perdangos šiltinimas poliuretano putomis

Ant perdangos bus uždėta garo plėvelė, planuoju šiltinti poliuretano putomis. Ar taip gerai? Ir kokie būtų kiti sprendimai?
Jūsų atveju nieko blogo neatsitiks. Bet kokiu atveju, kad į perdangą nepatektų drėgmė iš patalpų, garo izoliacinė plėvelė turi būti sandariai sujungta tarpusavyje ir su kitomis besiribojančiomis konstrukcijomis, el. instaliacija, vėdinimo sistema ir pan.
Galimas geresnis šiltinimo sumuštinis:
OSB plokštė min 8 mm, ant OSB plokštės ~5 cm uždarų porų poliuretano putos, ekovata (storis pagal norimą varžą).
Tokiu atveju gaunama sandari konstrukcija su sąlyga, jei poliuretano putos jungiasi su sienų sandariu sluoksniu (pvz tinko). Be to išvengiama plėvelės, kuri yra lengvai pažeidžiama.

Sandarumo testo kaina

Statomas gyvenamasis namas apie 150 kv.m. Norėjau pasiteirauti, ką reiktų pasidaryti prieš atliekant sandarumo testą ir kiek sandarumo testas kainuotų?
Su laiku tobulėjant technologijoms ir statybos reikalavimai tampa vis griežtesni. Todėl reikalinga vis tikslesnė pastatų diagnostika. Kadangi vis didesnis dėmesys kreipiamas į pastatų atitvarų sandarumo didinimą, termovizinio tyrimo nebepakanka atlikti pilnavertei pastato diagnostikai. Kad diagnostika būtų tiksli, reikalinga, kad aplinkos sąlygos būtų kontroliuojamos ir pastovios.


Paprastas pavyzdys: jeigu atliekame termovizinį tyrimą be patalpose sukelto neigiamo slėgio galime nepastebėti nesandarių langų ar nesandarios stogo konstrukcijos. Taip atsitikti gali dėl kelių priežasčių:
1. Langas ar stogas yra pastato pavėjinėje pusėje.
2. Viršutinėje pastato dalyje patalpose esantis šiltas oras savo sukeliamu slėgiu neleidžia išorės orui skverbtis į patalpas.
Kartą pastatui atlikome sandarumo testą. Nesandarių vietų paieškai naudojome termovizorių. Prieš mūsų atliktą bandymą namo savininkas iš mums nežinomo termovizinio tyrimo specialisto buvo užsisakęs termovizinį tyrimą. Šio termovizinio tyrimo išvadose pažymėta, kad pastato izoliacija labai gera. Deja po mūsų bandymo namo savininkui teko nusivilti, nes sandarumo testo įrangos sukeltas neigiamas slėgis pastate parodė visas problemines vietas, kurių buvo tikrai daug. Ką jau kalbėti apie atvejus kai pastato gyventojai patys išsinuomoja termovizorių ir bando atlikti tokį „tyrimą“.
Todėl patartina atlikti termovizinį tyrimą ir sandarumo testą kartu. Sandarumo testo įrangos pagalba sudaromas dirbtinis, kontroliuojamas slėgis pastate. Taip galima pamatyti visus defektus, net ir tuos kurie atliekant vien termovizinį tyrimą yra nematomi. Tai puikiai matosi žemiau pateiktose termonuotraukose.
Taigi abu testai vienas kitą papildo. Termovizoriaus pagalba galima puikiai surasti nesandarias vietas ir įvertinti jų reikšmingumą.

Du ar trys sluoksniai akmens vatos yra geriau

Kaip geriau šiltinti šlaitinį vieno aukšto namo stogą? Ar naudoti du sluoksnius akmens vatos 20 cm + 10 cm, ar naudoti tris sluoksnius akmens vatos 10 cm + 10 cm + 10 cm su persidengimu?
Teoriškai nėra skirtumo, kaip šiltinti šlaitinį vieno aukšto namo stogą.

Polietileno izoliacinės plėvelės storis stogui

Kokio storio polietileno izoliacinę plėvelę naudoti įsirengiant mansardą? Rinktis 200-150 mikronų ar dar mažiau, šiferis, 10+10+5 vata.
Reikėtų žinoti sluoksnio tarp termoizoliacijos ir stogo dangos sd vertę. Jūsų atveju galima taikyti šį reikalavimą: "vėdinamuose stoguose, įrengtuose virš 12 ºC–30 ºC temperatūros patalpų su mažesniu kaip 85 % santykiniu oro drėgniu, kai vėdinamame oro sluoksnyje virš termoizoliacinio sluoksnio įrengto vėjui nelaidaus sluoksnio sd ≤ 0,2 m, iš vidinės termoizoliacinio sluoksnio pusės esančio garus izoliuojančio sluoksnio sd vertė turi būti ne mažesnė kaip 20 m". 0,15 mm polietileno plėvelės sd vertė yra 50 m.

Šlaitinio stogo šiltinimas

Norėčiau informacijos dėl šlaitinio stogo apšiltinimo. Po šiferiu yra difuzinė plėvelė, po plėvele dėjau 20cm. akmens vatos, tada garo izoliacinę plėvelę ir dar 5 cm. akmens vatos. Kadangi lubos gaunasi aukštai, todėl lubas žeminau karkaso ir OSB plokštės pagalba, ant osb plokštės dar uždėjau 15 cm. akmens vatos. Palėpė neventiliuojama. Ar reikia ant OSB prieš klojant vatą dėti garo izoliaciją, ant OSB plokštės bus pritvirtintos medžio plaušo dailylentės, ar palėpė nedrėgs? Ar geras toks apšiltinimo būdas?
Šildymo sezonu metu vyksta vandens garų difuzija iš patalpų į išorę. Vykstant šiai difuzijai vandens garai gali kondensuotis atitvaros viduje (Jūsų atveju ties garus izoliuojančia plėvele). Kad kondensacija neįvyktų, atitvaros vidinėje pusėje turi būti įrengiamas vandens garus izoliuojantis sluoksnis.
Jei ne mažiau kaip du trečdaliai stogo šilumos izoliacijos bus išorinėje vandens garus izoliuojančio sluoksnio pusėje, kondensacija nevyks.
Taigi Jūsų atveju ši taisyklė pažeidžiama, todėl prie OSB plokštės būtina įrengti dar vieną sandarų garus izoliuojantį sluoksnį.

Karkasinio namo šiltinimas putų polistirolu

Ar galima karkasinio namo fasadą apšiltinti putų polistirolu? Procesas būtų toks: ant karkaso iš lauko pusės užsidėtų usb plokštė, po jos sektų putų polistirolu ir po to jau struktūra ar klinkerinė plytelė. Ar nepradės pūti karkaso konstrukcijos, jei bus uždarytos be vėdinimo?
Tokiu atveju polistireninio putplasčio plokštės prie OSB plokštės klijuojamos poliuretaniniais klijais ir būtinai tvirtinamos mechaniškai smeigėmis. Poliuretaniniai klijai užpurškiami ant vidinio termoizoliacinės plokštės paviršiaus nepertraukiama, ne mažiau kaip 30 mm pločio juosta ties kraštais visu jos perimetru ir W raidės formos arba horizontalia linija ties viduriu. Klijuojamo prie pagrindo paviršius turi sudaryti ne mažiau kaip 30 % plokštės ploto. Naudojamos specialios smeigės su varžtu, kuris įsisukamas į OSB plokštę. Taigi, naudojama mechaniškai tvirtinama sistema. Tokioje sistemoje klijavimo stipris sistemos tvirtinimo skaičiavimuose neįvertinamas. Smeigių kiekis ir išdėstymo schemos privalo būti pateikiamos projekte. Projektas parengiamas pagal STR 2.01.10:2007 „Išorinės tinkuojamos sudėtinės termoizoliacinės sistemos“. Smeigių kiekis priklausys nuo veikiamos vėjo apkrovos ir smeigės atplėšimo atspario, kuris gali būti nustatomas ištraukimo bandymu statybos aikštelėje.
Ar susidarys rasos taškas atitvaroje galima sužinoti atlikus temperatūrinius-drėgminius skaičiavimus žinant visų atitvaros sluoksnių techninius duomenis ir storius.

Išorės sienų šiltinimo sprendimai

Namas yra vieno aukšto su dvišlaičiu stogu, trečdalis namo rąstinis, o kiti du trečdaliai iš keramzitinių blokelių, kokius išorės sienų šiltinimo sprendimus galima naudoti?
Apšiltinimo medžiagos pasirinkimas priklauso nuo būsimos sienų apdailos. Medinei namo sienai rekomenduojamas geras "kvėpavimas", todėl būtų gerai įrengti vėdinamą sieną (su vėdinamu oro tarpeliu), pasirenkant pakankamai gerai "kvėpuojančią" termoizoliaciją. Rąstinius namus rekomenduojame šiltinti ekovata šlapiu ar sausu būdu. Ekovata pagal savo savybes labai gerai dera su rąstinėmis sienomis.
Keramzitbetonio blokeliai yra labai laidūs orui, todėl tokį mūrą geriau šiltinti putplasčiais. Pagal kainos ir šiluminių savybių santykį galima rinktis neoporą. Pasirinkus putplastį, apdailai rekomenduojama naudoti tinką. Bet kokiu atveju išorines keramztbetonio blokelių sienas iš vidaus rekomenduojama tinkuoti.
Abu sienų šiltinimo variantai pasiūlyti iš techninės pusės. Kitokias termoizoliacines medžiagas gali padiktuoti norima išorės apdaila.

Kaip apšiltinti akmeninį pastatą iš vidaus

Kaip apšiltinti akmeninį pastatą iš vidaus. Sienų plotis 1 m. Girdėjau, kad yra kažkokia tepama medžiaga, kuri atstoja šiltos sienos varžą.
Dėl paviršiaus nelygumo galima būtų šiltinti uždarų porų purškiamosiomis poliuretano putomis. Tokiu atveju nereikalinga garų izoliacija. Atvirų porų poliuretanas pakankamai gerai praleidžia vandens gerus, todėl šiltinant atvirų porų poliuretanu būtinas sandarus garus izoliuojantis sluoksnis.

Kokį putų polistirolą naudoti apšiltinant namą

Kokios varžos geriausia naudoti putų polistirolą apšiltinant namą? Kodėl? Ar tinka apšiltinti namą Styroduras? Kodėl? Ir ar apšiltintos namo sienos turi kvėpuoti?
Pagal šilumos izoliacines savybes geriau naudoti neoporą. Svarbu, kad polistireninis putplastis būtų tinkamas naudoti pagal paskirtį. Pasirenkant termoizoliacines medžiagas svarbu atkreipti į teisingą sienos kvėpavimą. Ekstruzinis putplastis gerai tinka pamatų šiltinimui ir kitų atitvarų, veikiamų didesnės drėgmės, šiltinimui.

Kokiame gylyje reikia šiltinti pamatus

Namo pamatai juostiniai. Dvi eilės po žeme. Viena eilė ir lyginamasis žiedas virš žemės lygio. Viena pamatų bloko eilė ir lyginamasis žiedas vir žemės išlindęs apie 80 cm. Kokiame gylyje reikia šiltinti pamatus iš išorės ir iš vidaus?
Pamatų šiluminė izoliacija turėtų būti įgilinta nuo žemės paviršiaus ne mažiau kaip 60 cm.

Polistirolo storis optimaliai varžai

Kokio storio sluoksnio pilkojo arba baltojo polistirolo reikėtų apšiltinti gyvenamo namo sieną iš palemono keramikos 20cm storio blokelių, norint gauti optimalių sienos varžą?
Optimalu būtų 25cm pilkojo putplasčio. Tokiu atveju sienos varža būtų apie 7,5. Esant tokiai ir aukštesnei šiluminei varžai ypatingai svarbu atkreipti dėmesį į šiluminius tiltelius ir stengtis juos minimizuoti. Pvz., langus ir išorines duris montuoti termoizoliacijos sluoksnyje, apgalvoti stogo termoizoliacijos jungtį su sienų termoizoliacija.

Kuo šiltinti mūrinio namo pamatus

Mūriniam namui (1969 m.) reikalingas pamatų apšiltinimas. Kuo patartumėte šiltinti?
Rekomenduojama pagrindą paruošti ir apšiltinti polistireniniu putplasčiu pagal šias statybos taisykles:
ST 2124555837.01:2013 "Atitvarų šiltinimas polistireniniu putplasčiu"
ST 121895674.205.20.01:2012 "Fasadų įrengimo darbai. Išorinių tinkuojamų sudėtinių termoizoliacinių sistemų įrengimas".

Koks namo šiltinimo būdas geriausias

Statomas namas Klaipėdos rajone, kur vyrauja vėjai. Patarkite šiltinimo būdą. Per daug netaupant finansų. Statytojas sako: dujų silikato blokelis 30 cm, putų polistirolas 10 cm ir klinkeris 8 cm. Užsiminus apie medžiagas nuo vėjo, dar +3 cm akmens vata nuo vėjo. Architektė parašė: dujų silikato bl. 30 cm, polisterolas 20 cm ir klinkeris 11.5 cm. Dabar kuo tikėti ir ką daryti? Tikrai reikia kažko nuo vėjo. Girdėjau, jei tinkuoti polistirolą spec. tinku nuo vėjo, tai tinkas ir polist. turi būti specialus. Patarkite, kaip suvesti galus, kaip skaičiuoti, kuo pasitikėti, kad namas būtų šiltas gyventi?
Pagal STR 2.01.03:2009 „STATYBINIŲ MEDŽIAGŲ IR GAMINIŲ ŠILUMINIŲ TECHNINIŲ DYDŽIŲ PROJEKTINĖS VERTĖS“:
Jei tarp putplasčio ir apdailos plytų nebus oro tarpo, arba bus nevėdinamas oro tarpas, arba bus vėdinamas tarpas su vėdinimo angomis kurių plotas iki 300 cm2/m, tada vėjo izoliacijos nebuvimas nesuprastins putplasčio šiluminės varžos. Labai svarbu tarp putplasčio plokščių nepalikti plyšių.
Šiltinant putplasčiu reikia laikytis statybos taisyklių ST 2124555837.01:2013 "ATITVARŲ ŠILTINIMAS POLISTIRENINIU
PUTPLASČIU".
Kad namas būtų sandarus svarbu tinkamai įrengti stogo garų izoliacinį sluoksnį, atitinkamai montuoti langus ir išorines duris, tinkuoti išorines mūrines sienas iš vidaus, įrengti sandarias konstrukcines ir kitas jungtis išorinėse atitvarose.

Kuo šiltinti butą iš išorės

Turiu klausimą dėl šiltinimo. Mano daugiabutis šeškinėje "PST" statytas 2004 m. Su sienų šiluma būtų lyg ir gerai, bet kur yra mano buto miegamasis ir virtuvė, labai pučia vėjas iš apačios, nes po šiomis patalpomis (miegamuoju ir virtuve) apačioje nieko nėra (t. y. nėra kitų patalpų), nors ir gyvename antrame aukšte, o kur yra svetainė tai apačioje ofisas, tad kojoms nėra šalta. Taigi, dalis buto (miegamasis ir virtuvė) "kabo ore" (t. y. ta dalis, kuri yra skirta įėjimui į laiptinę). Ten apšiltinta prastai, su putplasčiu (nors kitas identiškas namas su mineraline vata, bet ir ten yra bėdų dėl šilumos), ten visokių tarpų tarp putplasčio palikta, o ir pats putplastis sudėtas nevienodas ir visokiais skirtingais gabalais. Kaip patartumėte apsišiltinti iš išorės, kad nešaltų kojos, ar mineraline vata, ar kokiu putplasčiu, taip pat gal žinote kokios panašiai tokių darbų su medžiagomis kainos būtų. Bendras plotas, kuris "kabantis" yra 25 m2. Putplastis pakabintas ant kažkokių kabliukų, o viskas uždengta metalinėmis žaliuzių tipo grotelėmis.
Pagal Jūsų aprašymą grindys, besiribojančios su išore (perdanga virš praėjimo), turi problemų su sandarumu ir apšiltinimu.
Nesandarioms vietoms aptikti naudojamas sandarumo testas.
Šiltinant tarpų tarp putplasčio palikti negalima. Taip pat šiltinimo plokštės ant paviršiaus turi būti išdėstomos atitinkama tvarka.
Reikėtų sandarinti atitvarinę grindų konstrukciją ir apšiltinti grindis iš išorės pagal reikalavimus.
Reiktų pasidomėti apie atitvaros su nepadengtu polistireniniu putplasčiu degumo klase. Labai tikėtina, kad tokia konstrukcija neatitinka degumo klasės šiam pastatui.
UAB TERMAS®
UAB TERMAS®
Plento g. 3, 76322 Toliočiai, Šiaulių r.