UAB "SU STATYBA" ekspertų komentarai

UAB "SU STATYBA"
Bajorų kel.4, 08412 Vilnius
Atsiliepimai 2
vi
vi***************@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Noriu apšiltinti šlaitinį namo stogą. Kokio storio reiktų ir kokia kubo ar kvadrato kaina, kad stogas atitiktų galiojanti statybos reglamentą?
gg
Kybartai, 8682***00
gg****@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Laba diena, perskaičiau ekspertai.lt apie pučiamą vatą mineralinę "LoftGuard", domina,nes laukia karkasinio namo sienų ir stogo apšildymas. Ar ten Jūs nurodę m3 kainą su PVM ir darbu? Kokia deklaruojama šios vatos šiluminė varža? Ar čia yra stiklo vata?

Pastogės šiltinimas

Statome A+ klasės namą ir norėjau paklaust jūsų nuomonės dėl perdangos šiltinimo. Iš apačios medines sijas užkalėm OSB 10mm plokštėmis ir užpūtėme 5cm sluoksniu uždarų porų poliuretanu. Sekantis etapas būtų pastogės viršus (pastogė negyvenama), stogas skardinis. Prisiklausiau daug visokių nuomonių apie ekovatas, birias vatas ir poliuretano putas. Vieni sako, kad atvirų porų poliuretano putos praleidžia ir neatstoja garso izoliacijos, vata taip pat sukrenta ir nebe atlieka savo funkcijos, kas yra deklaruojama gamintojų. Mane domintų koks pats tinkamiausias būdas (aišku ir kainos atžvilgiu) apšiltinimui? Koks ir kokios vatos sluoksnis turėtų būti, kad atitiktų visus reikalavimus bei garso izoliaciją? Kokia kaina būtų apšiltint 160kv.m pastogę?
Tinkamiausias būdas apšiltinti pastogę yra naudoti pučiamą mineralinę (stiklo ar akmens) vatą (Isover, Knauf, Paroc, Rockwool). Ekovata gaminama iš popieriaus/makulatūros, todėl į ją dedamas nuodas - boraksas, kad nedegtų. Mineralinė vata yra nedegi (A1 klasė), nesusėdanti (susėdimas - S-1 klasės, t.y. - tik 1-2 %), nedūlėjanti, neįgeriantį drėgmė, neturinti jokių cheminių priedų, klijų ar pan. Gaminama iš kvarcinio smėlio, akmens ar stiklo dūženų). Poliuretano putos yra labai degios, nuodingos (į patalpą galima įeiti po 28 parų, kad išgaruotų kenksmingos medžiagos iki lestino lygio). Putų šiluminio laidumo koeficientas yra labai panašus, kaip ir geriausių mineralinių vatų, o kaina - dvigubai didesnė. Jei jau turite 5 cm poliuretano, A+ klasei reikia dar ~ 35 cm vatos.

Rąstinio namo šiltinimas iš lauko

Norėtume apšiltinti seną rastinį namą iš lauko pusės, kuo geriausia būtų šiltinti?
Geriausiai rąstinio namo šiltinimui iš lauko tiktų pučiama mineralinė vata. Reikėtų paruošti karkasą apkalimui, uždėti vėjo izoliacinę plėvelę. Į tarpą tarp rastų ir plėvelės pripūsti vatos. Karkasą apkalti dailylentėmis. Pučiama vata gerai užpildytų rastų nelygumus, nepaliktų tuščių tarpų, turėtumėte garą šiltinamojo sluoksnio sandarumą. Su kitomis medžiagomis to nepavyktų padaryti.

Ekovatos svoris

Kiek sveria ekovatos kubas ir ar užtenka po perdanga paprastos "šiltnaminės" plėvelės, vietoj garo plėvelės?
Patarčiau rinktis ne ekovatą, o pučiamą mineralinę vatą (pvz. stiklo vata Isover InsulFit arba VV041, ar KV-041). Jos tūrio masė bus ~15kg/m3, o ekovatos - 34-36 kg/m3. Garo izoliacijai polietileno plėvelė tinka.

Stogo šiltinimas ekovata ar putomis

Norėčiau patarimo dėl naujos statybos namo šlaitinio stogo šiltinimo. Planuojam šiltinti perdangą ir pasiekti A klasę. Norim, kad šiltinimas būtų atliekamas purškiamu būdu, tačiau čia prasideda dilema tarp ekovatos ir įvairių putų (atvirų, uždarų porų, GAMO ir t.t.). Kiek suprantu yra skirtumai tarp savybių ir kainos. Kokie esminiai skirtumai ir kaip išsirinkti tinkamą technologiją?
Siūlau naudoti stogo šiltinimui pučiamą mineralinę (stiklo) vatą, pvz. "Isover InsulFit" arba "Isover VV-041". tai ekologiškas produktas, gaminamas iš kvarcinio smėlio, be jokių kitų priemaišų (pvz., - klijų). Ekovata gaminama iš popieriaus (makulatūros, todėl dar vadinama celiuliozine vata), turi savyje papildomų klijų ir kitų cheminių priedų (pvz. prieš graužikus). Pučiama mineralinė vata duoda puikų sandarumą, gerą varžą (A klasei reikia pūsti 40-42 cm), pučiama sausai, darbą galima atlikti esant bet kokiomis oro sąlygomis. Purškiamos putos - gryna chemija, o ir kaina didesnė. Palėpėje dažnai yra komunikacijų, pvz. ortakių, kabelių ir pan. Vatoje jas lengvai surasite, galėsite papildomai pakloti naujų, reikalui esant. Iš putų jų jau taip lengvai neištrausite, naujų nepaklosite.

Mažo nuolydžio stogo šiltinimas

Kuo patartumėte apšiltinti mažo nuolydžio dvišlaitį stogą, kurio gegnių aukštis yra 250 mm ir papildomai skersai planuoju dėti 50x50 bruselius šiltinimo sluoksnio padidinimui iki 300 mm? Jei ekovata, kiek tai gali brangiau kainuoti nei mineralinė vata? Bus du namai, kiekvienas su 170 m2 stogu.
Siūlau šiltinti pučiama mineraline (ne celiuliozine, vadinama "eko"), pvz. Isover. Tai yra speciali pučiama vata, turinti labai geras savybes (varža, sandarumas ir pan.). Kaina - 45 Eur + PVM. 170 m2 stogo pučiant 250mm kaina ~1900 Eur + PVM.

Planuoju šiltinti stogą putomis

Laba diena. Planuoju pavasarį apšiltinti dvišlaitį stogą. Vatos ir ekovatos variantai atpuola, kadangi stogo labai sudėtinga konstrukcija ir esu įsitikinęs, kad nepasiekiu norimo sandarumo ir kokybės rezultato. Nutariau šiltinti poliuretano putomis. Stogo plotas apie 250kv, todėl suma gaunasi astronominė. Noriu užpurkšti iš apačios tarp gegnių ant difuzinės plėvelės 20cm atvirom porom ir po to 10cm uždarų porų putom, kad galutinai paskandinti gegnes sukuriant garo barjierą. Atviros poros dirbtų kaip gera garso izoliacija, tikiuosi leis medžiui pašalinti drėgmę iš savęs, jeigu kažkokiu būdu atsiras. Po išpurškimo lygumas nėra svarbus, kadangi montuosiu įtempiamas lubas. Stogas ventiliuojamas iš čerpių. Labai laukiu specialistų nuomonės. Ar esat kažkur taip darę? Ar pasiteisina?
Tarpus tarp gegnių galima šiltinti pučiama mineraline vata (pvz. stiklo vata Isover VV-041 arba KV-041). Pučiama vata sandariai užpildo bet kokio sudėtingumo tarpus tarp gegnių. Kaina nebebus astronominė.

Kokio storio putų sluoksniu šiltinti palėpę

Planuoju šiltinti palėpę purškiamomis putomis, gegnių storis 7 cm, plotis 13 cm. Ar užtenka pripučiamo sluoksnio 13 cm, jei ne, tai koks turėtų būtų storis tokio sluoksnio? Kokiu sluoksniu purškiamomis putomis reiktų užpurkšti laukines palėpės sienas?
Ne, neužtenka. Reikia apšiltinti ir gegnes, kad per jas nebūtų šalčio tiltelių. Palėpes geriausia šiltinti pučiama vata (ne putomis). Reikėtų šiltinti 30 cm, tuomet turėsite gerą šiluminę varžą ir taupysite šilumą.

Ar šiltinant perdangą ekovata reikia dėti plėvelę

Kadangi statau namą, kurio stogas iš dviejų šlaitų (palėpė nebus naudojama), tai nutariau šildyti perdangą ekovata. Perdanga padaryta iš gegnių, o po gegnėmis padas iš OSB plokščių (planuojamas apie 35 cm ekovatos sluoksnis, ketinu atsisakyti plėvelių). Klausimas būtų toks: ar teisingi mano apmąstymai dėl perdangos konstrukcijos, ekovatos storio ir plėvelės nepanaudojimo?
Garo izoliacijos plėvelė yra būtina. Ji sulaiko garą, kuris atsiranda vidaus patalpose, kad nepatektų į vatą ir jos nedrėkintų. Siūlyčiau šiltinimui naudoti specialiai tam skirtą pučiamą stiklo vatą Isover KV -041 arba akmens vatą Paroc BLT-9. Tai yra geresni produktai ir su geresnėmis savybėmis, nei ekovata (vakaruose vadinama celiuliozine vata), gaminama iš popieriaus makulatūros.

Kokį perdangos apšiltinimo būdą pasirinkti

Noriu paklausti, kokį pasirinkti perdangos apšiltinimo būdą? Perdanga medinė, palėpė negyvenama. Tarp gegnių tarpai nevienodi 65-68 cm pjaustyti, sudūrinėti akmens vata. Ar rinktis ekovatą, kokie jos pliusai ar minusai?
Tam geriausiai tinka speciali, mašina išpučiama vata (stiklo arba akmens). Jokiu būdu netinka ekovata (nes ji - celiuliozinė, gaminama iš popieriaus atliekų - makulatūros). Pučiant ant palėpės, kaina 40 Eur/m3.

Šiltinimo medžiagos skydiniams karkasiniams namams

Kokios šiltinimo medžiagos (ekovata ir pan.) dažniausiai šiuo metu naudojamos karkasinių namų statyboje. Kokie jų privalumai, trūkumai bei kainos.
Siūlome naudoti pučiamą mineralinę - stiklo vatą ("LoftGuard" JAV, "Isover" ir pan). Tai absoliučiai ekologiškas produktas, gaminamas iš kvarcinio smėlio. Vata pučiama sausai specialia putimo mašina. Išpūstos vatos tūrio masė yra 10-20 kg/m3 (tradicinės vatos ~30 kg/m3), todėl jos reikia mažesnio sluoksnio, kad pasiekti norimą šiluminę varžą. Pvz. 30 cm pučiamos vatos duoda šiluminę varžą R=7 m2/KW, tuo tarpu tradicinės vatos reikėtų 50-60cm. Pučiamos vatos kaina yra 35-45 Eur/m3 su darbu.

Kuo geriau šiltinti grindis

Kuo geriau šiltinti grindis: akmens vata ar grindiniu polistirolu?
Pučiama stiklo vata, turėsite du kartus didesnę šiluminę varžą.

Kaip reikėtų apšiltinti perdangą

Namo gelžbetoninė perdanga, palėpė nebus gyvenama ir nebus apšildoma. Kaip reikėtų apšiltinti perdangą? Ar tiktų Paroc Extra vata, jei tiktų, tai kokio storio sluoksnis duotų gerą rezultatą?
Siūlome patį naujausią būdą šiltinti neeksploatuojamas palėpes-pučiamą vatą. Tai mineralinė (stiklo) vata, gaminama iš kvarcinio smėlio, nenaudojant jokių cheminių rišamųjų medžiagų, todėl yra absoliučiai ekologiška. Mes naudojame amerikietišką vatą "Loft Guard", kuri išpučiame darbo vietoje specialia putimo mašina 'Fibermaster 350" (Anglija). Išpustos vatos tūrio masė yra 10 kg/m3 ( palyginimui - bet kurios Jums žinomos neišpustos vatos tūrio masė yra ~30 kg/m3, t. y. 3 kartus sunkesnė), todėl jos šiluminė varža yra gerokai didesnė. Pvz. apšiltinus palėpe 30 cm išpustos vatos turėsite šiluminę varžą R=7 m2K/W, o tradicinės vatos tam tektų pakloti ~60 cm.
Pučiamos vato kaina (su darbu, transportu Vilniaus raj., ribose) yra 35 Eur/m3. Pvz. 100m2 palėpę šiltinant 30 cm pučiama vata kainuotų 1100 Eur, o naudojant tradicinę vatą ir klojant 60cm, tik medžiaga (be darbo) kainuotų 1600-2000 Eur.

Kuri akmens vata geresnė

Yra namas 2 aukštų, mūrinis, prie jo statysiu priestatą. Projekte parašyta, kad seną namą reikia šiltinti akmens vata 15 cm, o priestatą 20 cm, angokraščius taip pat (2 cm atrodo). Taip pat reikia apšiltinti seno namo palėpę (perdanga). Noriu pasiekti kuo geresnius šilumos izoliacinius rezultatus. Kuo skiriasi gamintojai, kuri vata geriau? Vieni rašo Paroc, kiti Isover ir t. t.
Palėpę geriausia šiltinti pučiama vata, pvz."LoftGuard" (JAV). Kadangi ji yra išpučiama iki 10-12kg/m3 tūrio masės, jos šiluminė varža yra 2 kartus geresnė, nei bet kurios kitos neišpustos vatos. Išpūstos vatos kaina yra 36 Eur/m3, o jos pirkti reikia 1,5-2 kartus mažesnį kiekį nei bet kurios kitos. Efektas-didelis, ekonomija-taip pat.

Kokiomis medžiagomis šiltinti palėpę

Kuo ir kaip šiltinti palėpę? Dabartinė situacija: perdengimas 10-12 cm betonas + 4cm pjuvenos + 20 cm keramzitas + 4 cm betonas. Palėpės plotas: 83 m2. Palėpėje laikomi ne pirmos būtinybės daiktai, džiovinami skalbiniai.
Palėpės apšiltinimui pats pigiausias ir greičiausias būdas yra pučiama vata. Tai amerikietiška mineralinė vata "LoftGuard", išpučiama darbo vietoje specialia mašina. Išpūstos vatos šiluminė varža yra beveik 2 kartus geresnė, nei tradicinės (neišpūstos) vatos, todėl jos izoliacijos sluoksnis (storis) yra mažesnis iki 2 kartų. Jums siūlyčiau palėpę izoliuoti 30 cm pučiamos vatos (turėsite varžą, kuri atitiks ~50 cm bet kurios kitos izoliacinės medžiagos). Jums reikėtų užpūsti (83 m2 x 0,3 m) 25 m3 vatos.

Kokia vata šiltinti rulonine ar plokštine?

Kokia vata šiltinti rąstinio namo stogą - rulonine ar plokštine
Naujausias ir pažangiausias būdas apšiltinti šlaitinį stogą yra pučiama mineralinė vata. Tam naudojame JAV gamybos stiklo vatą "Loft Guard" (be formaldechidų, pagaminta is kvarcinio smėlio), kurią išpučiame anglišką mašina "Fibremaster 350". Išpūstos vatos tūrio masė yra 20 kg/m3, t.y. 1,5 karto mažesnė, nei plokščių ar ruloninės vatos (~30 kg/m3), todėl konstrukcijos šiluminė varža yra 1,5 karto geresnė. Pvz.: jei žadate į stogą dėti 30 cm vatos, tai išpustos vatos pakanka 20cm. jei 60cm, užtenka 40cm ir t.t. Pučiama vata gerai užpildo visus tarpus ir "kišenes" tarp gegnių, ką sunku padaryti kamšant rankomis tradicinius rulonus ar pjaustan plokštes. Kainų skirtumas gaunasi ženklus.
UAB "SU STATYBA"
Bajorų kel.4, 08412 Vilnius