UAB "IDV Group".Vėdinimo Ekspertai ekspertų komentarai
Šilumos siurblį rinktis pagal rekomenduojamą plotą ar galima ir silpnesnį
Norime pasistatyti šilumos siurblį oras-oras. Patalpa 50kv/m. Šiuo metu šildoma ketaus krosnele. Ją norime palikti kaip papildomą šilumos šaltinį. Ar įrenginį rinktis pagal gamintojo rekomenduojamą plotą ar galima ir silpnesnį? pvz 25kv/m?
Jei galvoti apie kondicionavimą, galima rinktis ir silpnesnį modelį, tai būtų 3,5kW šalčio galios įrenginys. Tačiau šildymui galia labai svarbu ir būtinai reikia vadovautis gamintojo rekomendacijomis, tai yra tokiu atveju Jums reikia 5kW galios įrenginio. Gero ir kokybiško įrenginio kaina su montavimo paslaugomis siektų apie 1500 Eur su PVM.
Kondicionierius be vidinio bloko ant sienos
Įsirenginėju naujos statybos 2k. butą (43m2). Noriu ir kondicionieriaus (išoriniam blokui numatyta vieta balkone, taip pat yra rekuperatorius vonioje), bet labai norėčiau išvengti kabinti griozdiško vidinio bloko ant sienos. Internete radau, kad parduodami ortakiniai kondicionieriai, kurie turėtų pasislėpti virš lubų ir vėdinti per išvedžiotus ortakius abiejuose kambariuose. Ar tai įmanoma? Kokie pliusai ir minusai?
Tikrai įmanoma, tik reiktų akcentuoti, jog oro kondicionavimui negalima naudoti mažo diametro ortakių, kurie naudojami vėdinimui. Kondicionavimo sistemos ortakiai turi būti izoliuoti ir jų išorinis diametras bus mažiausiai 155mm. Jei lubos leidžiasi pagal šiuos parametrus, galima sumontuoti ortakinio tipo įrenginį. Jei pageidaujate gauti detalesnį pasiūlymą, parašykite mums elektroniniu paštu
Rekuperatoriaus veikimas
Meistrai teigia, kad viskas yra gerai, nors pats tokios informacijos nerandu. Paleidus rekuperatorių dirbti, oras yra paduodamas tualetuose (2 kambariai), virtuvės zonoje, sandėliuke. Visur kitur oras traukiamas. Ar tai yra normalu? Ar neturėtų veikti atvirkščiai?
Jei teisingai supratome, tuomet tikrai turi būti atvirkščiai. Oras turi būti tiekiamas į gyvenamas erdves, miegamus kambarius, svetainės zoną, šalinamas oras iš vonios patalpų, WC, drabužinių, kitų pagalbinių patalpų, virtuvės zonos. Matomai sumaišyti pajungimai ant rekuperatoriaus.
Rekuperacinės sistema bute vs mini rekuperatorius
Mediniam name turiu butą 80kv. Renovuoju šiuo metu. Ar mini rekuperatorius verta būtų montuoti? Ar geriau būtų pasiplanuot ir vedžiot visą sistemą? Kiek maždaug galėtų kainuoti išvedžioti sistemą?
Jei planuojate apdailos darbus, tikrai rekomenduotume rinktis lanksčių ortakių sistemą bei centralizuotą įrenginį. Tokia sistema daug tylesnė ir efektyvesnė už mini rekuperatorius.
Gartraukis A++ klasės name
Laba, statom namą A++ klasės, sako, kad negali būt gartraukio su išėjimu į lauką. O ką pasakysite apie gartraukį įmontuotą į viryklę?
A++ klasės namuose, norint išsaugoti sandarumą, galima naudoti Jūsų minėtą variantą arba bet kokį kitą uždaros cirkuliacijos gartraukį su anglies filtru. Taip pat galima gartraukį jungti prie rekuperacinės sistemos, jei pasirinkto rekuperatoriaus gamintojas leidžia tai daryti ir yra numatęs tokią galimybę.
Šilumos siurblio oras-vanduo įrengimas bute
Sveiki norėjau pasiteirauti. Butas 55 kv. ir norime įsirengti šilumos siurblį oras-vanduo, ar tam reikalingos šildomos grindys? Kokie patarimai būtų?
Nebūtinas grindinis šildymas, gali būti radiatoriai. Tačiau investicija į oras vanduo sistemą sieks nuo 5000 Eur su PVM. Siūlyčiau pagalvoti apie oras oras sistemą tokiam plotui. Sąmata bus apie 30-40 procentų mažesnė ir turėsite kondicionavimą vasaros metu. Tik tokiu atveju teks naudoti elektrinį boilerį karšto vandens ruošimui.
Rekuperatoriaus išjungimas žiemos metu
Sveiki, ar galima rekuperatorių išjungti žiemos metu? (Norint sumažinti elektros sąnaudas)
Rekuperatorius labiausias ir reikalingas žiemos metu. Vasarą jį galima išjungti, jei vėdinatės pravirais langais. Žiemos metu išjungus rekuperatorių ir norint turėti tinkamą oro kokybę teks nuolat praverti langus, o tai tikrai nėra efektyvu ir ekonomiška.
Vietinė vėdinimo sistema
Noriu vietinio vėdinimo, nenoriu rekuperacijos. Kaip galima būtų išsvedžioti, jei išsivedžiočiau kaip rekuperacijai tik nejungčiau jo, o nuvesčiau į kaminėlį? Būtų blogai kaip su kondensatu?
Tokia sistema turės problemų su kondensatu ir apskritai neaiškus veikimas. Jei tai sandarus šiuolaikinis namas, tuomet kokiu būdu bus užtikrinamas oro tiekimas pavyzdžiui į miegamą, kur poreikis +-50-60m3/h, vaikų kambariai +- 30-40m3/h, svetainės erdvė +-60-100m3/h, virtuvės zonoje šalinamas oro kiekis 72m3/h, vonios kambariai 55m3/h. Tinkama vėdinimo sistema šiuolaikiniame name yra tokia pat svarbi, kaip ir šildymo sistema, kitaip atsiranda problemos su oro kokybe, pertekline drėgme patalpose, rasoja langai iš vidaus, o vėliau seka kitos problemos. Siūlytume apsvarstyti galimybes įsirengti tinkamą ir efektyviai veikiančią sistemą, nes po atliktų apdailos darbų tokią sistemą įsirengti jau bus gerokai sunkiau.
Namo pridavimas, kai vietoje A+ klasės rekuperatoriaus įrengtas A
Įsigijom namą A+ klasės su įrengtu rekuperatoriumi, bet įsirenginėjant ir priėjus prie namo pridavimo išsiaiškinom, kad name įrengtas rekuperatorius yra A klasės. Ką mums daryti?
Rekuperatoriaus klasė neturi nieko bendro su pastato energetiniu efektyvumu ir jo sertifikavimu. STR reikalavimuose nurodyta, kokius šilumokaičio efektyvumo rodiklius % ir SPI turi atitikti rekuperatorius sumontuotas A, A+ ar A++ klasės namuose. Greičiausiai Jūsų turimas įrenginys atitiks net A++ klasės reikalavimus. Prašykite įrangą sumontavusios įmonės deklaracijos, kurioje bus nurodyti reikalingi duomenys ir galėsite sertifikuotis namą.
Kuo skiriasi rotaciniai ir plokšteliniai rekuperatoriai
Kuo skiriasi rotaciniai ir plokšteliniai rekuperatoriai? Kokį rekuperatorių geriau rinktis 117 kv.m dviejų aukštų namui A++ klasės?
Plokštelinis rekuperatorius yra gerokai efektyvesnis nei rotacinis, todėl tikrai labiau tinka energetiškai efektyviam namui. Plokštelinio tipo rekuperatoriaus eksploatacija pigesnė, paprastai šie įrenginiai veikia tyliau. Energijos sąnaudos (atsižvelgiant į Lietuvos žiemos temperatūros vidutinę reikšmę) bus mažesnės. Tiesa labai svarbu pasirinkti kokybišką įrenginį, nes ekonominės klasės įrenginiai tiek plokšteliniai, tiek rotaciniai prastai dirba žiemos metu ir kelia daugiau problemų vartotojams. Taip pat labai svarbus servisas bei garantinio aptarnavimo periodas.
Ar rekuperacija yra būtina priduodamiems individualiems namams
Noriu atsinaujint žinias - žiūrint grynai teisiškai, ar rekuperacija yra būtina šiuo metu priduodamiems individualiems namams? Nešneku apie naudą savijautai, šilumos taupymui, energetinės klasės pasiekimą, ir kt., o tiesiog pagal reglamentą/įstatymiškai - ar galėsiu įregistruoti namą be rekuperacinės sistemos?
Jei tai A+ ar A++ klasės namas (pagal projektą), tuomet rekuperatorius yra privalomas ir netgi ne bet koks. Yra aiškiai nurodyti techniniai reikalavimai rekuperatoriui priklausomai nuo namo energetinės klasės.
Kondicionierius ar grindinis šildymas garažo šildymui
Sveiki, norime įsirengti garaže (kuris yra atskiras pastatas) šildymą. Manau yra du variantai - kondicionierius arba grindinis šildymas. Kuris bus efektyvesnis?
Efektyvesnis tikrai yra šilumos siurblys oras oras. Sušildyti garažą iki kažkokios norimos temperatūros reikia tam tikro kiekio kW šilumos. Tokį pat kiekį šilumos oras oras šilumos siurblys galės išskirti naudodamas 3-4 kartus mažiau elektros energijos.
Kuo skiriasi lankstus ir standus triukšmo slopintuvas
Kuo skiriasi lankstus ir standus triukšmo slopintuvas? Ar apart formos yra koks nors skirtumas techniniuose parametruose? Pvz., galbūt standus triukšmo slopintuvas geriau slopins garsą nei lankstus ar atvirkščiai? Taip pat, ar triukšmo slopintuvas montuojamas tik oro padavime nuo rekuperatoriaus į namus ar ir ištraukime?
Rekomenduotume naudoti lanksčius slopintuvus. Jie gerai slopina garsą, lengviau montuojasi, užima mažiau vietos. Naudoti slopintuvus reikia reikia prie rekuperatoriaus tiek tiekiamam orui į patalpas, tiek šalinamam orui iš patalpų.
Vamzdžiai į lauką nuo rekuperatoriaus
Kokie konkrečiai vamzdžiai turėtų eiti į į lauką nuo rekuperatoriaus ir kaip juos apšiltinti? Ar teisingai suprantu, kad nuo rekuperatoriaus į lauką turėtų eiti cinkuoto ortakio skardinis vamzdis tiek įpūtime tiek ištraukime? Jeigu taip, kaip tuomet reikėtų juos apšildyti? O gal tinka, kad nuo rekuperatoriasu į lauką eitų pūsto polietileno izoliuotas ortakis EPE arba tiesiog lankstusis akustinis ortakis su izoliacija?
Jei naudosite cinkuotus ortakius, juos būtina izoliuoti K Flex izoliacija arba kita tinkama izoliacija. Izoliuoti turi būti abu ortakiai į lauką. Lankstus ortakis su izoliacija nėra geras sprendimas, dažnai pasitaiko kondensacijos problemos. Geriausias sprendimas yra EPE, EPP arba EPS ortakiai. Tai kokybiškiausias sprendimas, greitas surinkimas ir jokių rizikų, kad kažkur liks neizoliuota. Iš šių trijų geriausiomis termoizoliacinėmis savybėmis pasižymi EPS ortakiai.
Montuojant profilius luboms, meistrai įlenkė dalį ortakių
Montuojant profilius luboms, meistrai įlenkė dalį ortakių. Vienuose ortakiuose įlenkimas nestiprus, viename įlenkta iki 50 proc. ortakio diametro. Norėjau pasiteirauti koks ortakio įlenkimas gali būti toleruotinas? Ortakis, kuris įlenktas iki 50proc. bus tikrai keičiamas. Klausimas lieka dėl mažiau įlenktų ortakių - ar juos palikti tokius, ar vis dėlto keisti taip pat? Didžiausia baimė, kad dėl įlenkimų ventiliacijos sistema nepradėtų triukšmauti. Pridedu mažiau įlenktų ortakių foto.
Joks ortakių įlenkimas nėra toleruotinas, iš principo sistemai su tokiais ortakiais neturi galioti jokios garantijos. Ortakių vidus yra lygus ir toks turi būti, kitaip didinamas pasipriešinimas, gali atsirasti didesnis triukšmingumas, su laiku kauptis nešvarumai. Siūlytume keisti visus pažeistus ortakius, o lubų montuotojai turi atsižvelgti į esamą ortakių sistemą ir atitinkamai parinkti tinkamą lubų aukštį.
Rekuperacija B klasės namui
Ar reikalinga rekuperacija B klasės namui? Ar pagal energinio naudingumo koficientą nelabai reikalingas dalykas? Apie 180m2.
B klasės namas, jei tai statyba ne senesnė nei 10 metų yra gana gerai užsandarintas. Tad norint turėti gerą oro kokybę namie, reikia nuolat vėdinti patalpas. Šaltuoju metų laiku dažniausiai taip nėra daroma, todėl turime aukštą CO2 lygį kambariuose. Šios problemos sprendimas vienintelis priverstinio vėdinimo sistema. Energetiškai efektyvus sprendinys yra tik rekuperacinė sistema, tik reiktų rinktis aukštesnės kokybės efektyvų rekuperatorių.
Lubinio ir sieninio kondicionieriaus sujungimas į vieną išorinį bloką
Name viename aukšte bus lubinis kondicionierius, o kitame aukšte paprastas standartinis sieninis. Gal patikslintumėte ar jie abu susijungtų į vieną išorinį bloką?
Taip, tai multi split sistema. Vienas išorinis blokas ir galimi skirtingų tipų vidiniai.
Suplotas rekuperatoriaus oro šalinimo vamzdis
Išvedžiojo rekuperacinę sistemą meistras, tačiau dėl mažos patalpos (vonios kambario lubose) gerokai suplojo oro šalinimo vamzdį, kad nebūtų žemiau rekuperatoriaus ortakiai, ar tai buvo galima daryti? Tikino, kad tai reikšmės neturės.
Sunku vertinti pagal terminą "suplojo". Bet koks ortakio diametro mažinimas tiesiogiai įtakoja sistemos veikimą, tai yra mažina prapučiamo oro srautą, didina pasipriešinimą Pa. Tačiau reiktų detaliau vertinti, kiek jis suspaustas, koks ortakio vidaus diametras ir koks sumontuotas rekuperatorius, tik tuomet galima tiksliau atsakyti į šį klausimą.
Mini rekuperatoriaus montavimas į kaminą
Ar galima mini rekuperatorių montuoti į kaminą?
Ne, mini rekuperatoriai montuojasi tik per išorinę lauko sieną.
Rekuperatorius A+ klasės 40 kv. butui
Ar reikalingas rekuperatorius A+ klasės 40 kv. butui?
Visuose naujuose projektuose A, A+ ir A++ klasės palaikyti tinkamą oro kokybę galima tik priverstinio vėdinimo būdu, tai yra rekuperacinės sistemos pagalba. Ir tai nepriklauso nuo būsto ploto.
Atsiradusio pelėsio problemos sprendimas
Nusipirkome senos statybos mūrinį namą. Pernai pripūtėme oro tarpą. Pradėjo šiemet pelėsis atsirasti ir gan daug jo. 2 miegamieji, vonia, virtuvė ir svetainė. Kol lubų nėra dar geriau ortakių sistemą daryti vėdinimui ar galima su mini rekuperatoriais bėdą išspręsti?
Galima įrengti ortakių sistemą ir montuoti centralizuotą rekuperatorių, taip pat galima problemą išspręsti ir su kokybiškais bei efektyviais mini rekuperatoriais. Šiuo atveju būtų naudojama keturių mini rekuperatorių sistemą, kuri kainuotų 1950 Eur su PVM + montavimo paslaugos su ertmių gręžimu apie 880 Eur su PVM.
Centralizuotos sistemos kaina su rekuperatoriumi, ortakiais, visomis medžiagomis ir montavimo paslaugomis siektų apie 3500 Eur su PVM
Centralizuotos sistemos kaina su rekuperatoriumi, ortakiais, visomis medžiagomis ir montavimo paslaugomis siektų apie 3500 Eur su PVM
Ortakių vedžiojimas bute
Norėjau pasiteirauti, ar 42 kv. m bute būtų galima iš lauko oro padavimo ortakį (12,5 cm d, su izoliacija – 20 cm d) pakeisti į du lanksčius, 7,5 cm d plastikinius ortakius? Dabar esantis oro padavimo ortakis su izoliacija yra 20 cm d, o patalpos aukštis tik 2,70 m, ortakis išvedžiotas prie 2 svetainės sienų, tad reiktų visas lubas tiek leisti. Išėjimai iš rekuperatoriaus 12.5 cm d. O gal yra koks kitas optimalus sprendimas lubų aukščiui išsaugoti?
Tikrai labai nerekomenduojame taip daryti, nes gerokai padidinsite pasipriešinimą įrenginiui, tad sumažės tiekiamo oro srautas, padidės sąnaudos ir triukšmo lygis. Jei rekuperatorius turi d125 pajungimo angas, vadinasi ir ortakis turi būti d125. Gamintojai netgi rekomenduoja lauko sienoje didinti ortakio diametrą dėl akustinių parametrų. Labai rekomenduotume rasti būdą kai nuvesti ortakį. Tai inžinerinė sistema ir ji turi veikti tinkamai.
Monoblokinių kondicionierių privalumai
Kokie yra atsiliepimai apie monoblokinius kondicionierius?
Blogų atsiliepimų neteko girdėti apie monoblokinius kondicionierius, tai yra puikus sprendimas tiems, kas neturi galimybės montuoti lauko bloko. Vienintelis trūkumas yra tas, jog šio tipo įrenginiai viduje veikia šiek tiek garsiau nei standartiniai Split su išoriniu bloku.
Sudėti nauji langai labai rasoja
Domina langų kokybė. Sudėti nauji langai labai rasoja, tiesiog bėga vanduo ant palangių. Langų rėmai ir tie rasoja, ką daryti? Ar langų kokybė bloga ar blogai langai sudėti?
Greičiausiai ir langų kokybė gera, ir montavimo paslaugos atliktos tinkamai. Pakeitus langus ir užsandarinus būstą dažnai kyla vėdinimo problemų, tai yra perteklinė drėgmė. Reiktų kas trečią valandą vėdinti patalpas, ko niekas nedaro šaltuoju metų laiku. Šiuo atveju padėtų tik priverstinė vėdinimo sistema, tarkim mini rekuperatoriai.
Rekuperatorius su šilumos siurbliu oras-oras
Ar rekuperatorius bute būtų veiksmingas, jeigu yra naudojamas šilumos siurblys oras-oras? T.y. ar reiktų jį įsigyti papildomai?
Norint, kad tiek rekuperatoriaus tiek šilumos siurblio sistemos veiktų tinkamai ir efektyviai, reikia parinkti tinkamos galios šilumos siurblį ir tinkamos galios rekuperatorių. Taigi norint turėti kokybiškas sistemas, reiktų rinktis atskiras.