Gaukite pasiulymus
iš 94 specializuotų įmonių Rekuperatoriai
Drėgmės lygio sumažinimas patalpose
Klausimas:
Vieno kambario butas yra cokoliniame aukšte. Niekaip nepavyksta užtikrinti pakankamo oro drėgnumo. Pastoviai drėgmė laikosi ~80 % ir daugiau. Ar įsirengus rekuperatorių galima būtų išspręsti šią drėgmės problemą?
Komentarai:
Dažniausiai drėgnumo problemą mes sprendžiame ne rekuperatoriais, o oro padavimo sistema su mechaniniu ištraukimu, nes drėgmės mažinimui reikalinga oro kaita, ir ši sistema užtikrina didesnį oro kiekį nei rekuperatorius. Tačiau, suprantama, kiekvienas atvejis yra individualus ir taikomi individualūs sprendimai.
Padėtų bet kokia vėdinimo sistema. Svarbu, kad ji būtų pakankamai didelio našumo. Ir arba joje, arba patalpoje veiktų šildymo sistema, kuri ištisus metus palaikytų nustatytą temperatūrą.Išskyrus įprastus drėgmės šaltinius (žmogaus kvėpavimas, valgio ruoša, plovimas, rūbų džiovinimas) jūsų bute dar yra kitas, labai galingas šaltinis - prisigėrusios drėgmės sienos. Tarkime, kad pamatų hidroizoliacija yra ideali ir grunto drėgmė neprasiskverbia į sienas, tačiau vasarą sienos gali absorbuoti daug drėgmės iš lauko oro. Kadangi sienos būna gerokai šaltesnes nei oras lauke, pastarasis, patekdamas į patalpas ir prisiliesdamas prie sienos akimirksniu atvėsta tiek, kad ant sienos iškrenta kondensatas. Drėgmė greitai įsigeria į sieną. Per porą savaičių siena gali pridrėkti tiek, kad džiovinimui prireiks pusės metų.Taip išeina, kad vasarą pas jus drėgna, kadangi patalpoje oras atvėsta, o žiemą drėgna todėl, kad didelis drėgmės kiekis išgaruoja iš sienų.Atitinkamai - žiemą reikia užtikrinti pastovų vėdinimą ir gerokai didesnį nei reikalauja normos. O vasarą reikia sušildyti patalpą beveik iki lauko temperatūros.Aišku, tai galima padaryti šilto lauko oro pagalba, dieną sudarant labai didelę oro apykaitą. Tačiau, kol sienos neįšils, kondensuosis drėgmė. Kitas būdas - nuo pavasario pastoviai palaikyti patalpos temperatūrą ne žemiau kaip 24 C, o itin karštomis vasaros dienomis - dar aukščiau.Rekuperatorius patrauklus tuo, kad nenaudojant elektros energijos (o tik išmetamo oro šilumą) gali pašildyti paduodamą orą. Tai labai aktualu, kadangi patalpa reikalauja didelės oro apykaitos. Papildomai jame numatytas elektrinis tenas, kuris gali dar daugiau pašildyti paduodamą orą ir tokiu būdu šildyti patalpas. Tai gali būti aktualu pereinamojo laikotarpio metu, kai nedirba pagrindinė šildymo sistema.Kitas būdas - įrengti drėgmės surinkėją. Bet noriu perspėti, kad šis prietaisas nuolat naudos nemažą elektros energijos kiekį. Be to, jis nesprendžia vėdinimo problemos.
Eduardas, Vėdinimas