Statinių apšiltinimo medžiagos, UAB ekspertų komentarai

Statinių apšiltinimo medžiagos, UAB
Atsiliepimai 0

Kada galima pradėti kelti mūrą

Šiandien baigia daryti pamatus, pamatai poliniai. Norėtume paklausti, kada galima būtų pradėti kelti mūrą ,ar reikia laukti 28 paras? Statybininkai sako, kad galima luktelt savaitą ir galime kelti mūrą. Ar verta sutikti su jų nuomone? Nuomonės pačios įvairiausios - vieni sako, kad galima iš karto kelti mūrą, kiti sako, kad geriau duoti nusistovėti. Namukas bus nedidelis 80 m2, vieno aukšto, poliai igręžti, 1,60 m gylis, kas 1,50 m. Patarkite, kaip pasielgti geriau, ar pradėti kelti mūrą uz savaitės, ar geriau jau atidėti iki pavasario.
Galite jau kelti dabar. Pilnos apkrovos iš karto pamatai vis tiek negaus.

Papildomas sienų šiltinimas polisteroliu

Esame pastatę individualų namą iš 48 "Ytong energo" blokelių. Pagal gamintojo duomenis šiluminė varža R 5.05. Klausimas, ar tokias sienas reikia papildomai šildyti polisteroliu? Šiuo klausimu, sklando dvi nuomonės, yra būtina bet 3 cm, nes per klijų siūles atsiras šalčio tiltai, o kita, geriau dėti storesnį sluoksnį dekoratyvinio tinko, nes polisterolis neleis kvėpuoti sienomis. Ką Jus rekomenduotumėte?
Jūsų atveju dėčiau ne mažiau 15 cm polisterolio. Turėsite energetiškai efektyvų namą. Atitinkamai pakoreguokite langus, grindų ir stogo apšiltinimą, jei įmanoma namo orientaciją sklype, šilumos tiltelius konstrukcijose. Storesnį dekoratyvinį tinką švelniai tariant dėti visai netikslinga. Polisterolis kvėpuoja lygiai taip pat kaip medis.

Kokie blokelių trūkumai

Ar tai tiesa jog didžiausias akyto betono /dujų silikato/ blokelių trūkumas - didelis vandens įgėris ir neatsparumas šalčiui, t. y. mažas šalčio ciklų skaičius. Kadangi blokeliai įgeria daug vandens, tai vandeniui virstant ledu - pradeda skylinėti, o vėliau trupa. Tad jokiu būdu negalima jų palikti žiemai atvirose vietose.
Tikrai taip. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad naudojant dujų silikato blokelius pagal naujas normas turi būti padaromas tam tikras kiekis gelžbetoninių monolitinių horizontalių ir vertikalių juostų, kad mūras būtų stipresnis ir pastovesnis.T aip pat g/b juostos daromos sąramų ir plokščių atrėmimo vietose. Tai yra gana imlus ir brangus darbas. Šiaip tai reikėtų pasaugoti, kad kuo mažiau vandens patektų ant šių blokelių. Pabandykite pasiskaičiuoti mūro kainą su SAM blokeliais. Gaunasi apie 30% pigiau ir jokių problemų dėl vandens įgeriamumo.
Statinių apšiltinimo medžiagos, UAB