UAB „LT Aqua“ ekspertų komentarai
Vanduo iš gręžinio, bet labai kalkėtas
Turiu automobilių plovyklą. Vanduo iš gręžinio, bet labai kalkėtas. Kokį filtrą patartumėt įsidėti, kad nuplovus mašiną, kai ji džiūsta neliktų kalkių pėdsakų ant automobilio?
Pirmiausia reikėtų padaryti vandens tyrimą, kad išsiaiškinti vandens kokybę.
Jei norite, kad vanduo nepaliktų jokių pėdsakų, tai greičiausiai reikėtų automatinių mechaninių filtrų, vandens minkštinimo filtro ir atbulinio osmoso sistemos. Reikėtų žinoti kokio našumo įranga jums reikalinga.
Jei norite, kad vanduo nepaliktų jokių pėdsakų, tai greičiausiai reikėtų automatinių mechaninių filtrų, vandens minkštinimo filtro ir atbulinio osmoso sistemos. Reikėtų žinoti kokio našumo įranga jums reikalinga.
Jaučiamas sūrstelėjęs vanduo
Turime vandens filtrą Riversoft 15, jau 4 metai. Dabar kartais jaučiamas sūrstelėjęs vanduo, kas galėtų būti? Gal reikia pasidaryti vandens tyrimus? Laukiu atsakymo.
Greičiausiai bus nusimušusi filtrų regeneracijos ciklai, tai reikėtų pradėti nuo jų perprogramavimo.
Smirda karštas vanduo
Turime gręžinį jau 8 metus. Buvo daug geležies, tai pasistatėme nugeležinimo filtrus. Viskas buvo puiku. Po 7 metų gal buvo sutvarkytas pirmas balionas, po jo sutvarkymo po kurio laiko pradėjo smirdėti karštas vanduo supuvusiais kiaušiniais. Tada prisiprašėme, kad sutvarkytų ir kitą balioną, pakeistų užpildą. Geru vandeniu pasidžiaugėm neilgai, tada liepė pasikeisti boilerį, pasikeitėme jį ir vanduo karštas vis tiek smirda.
Vandens filtrai filtruoja šaltą vandenį. Jei šaltas vanduo yra geros kokybės, o karštas su nemaloniu kvapu, vadinasi jis kvapą gauna ten kur pašyla, šiuo atveju boileryje.
Rekomenduočiau bent kartą per savaitę boileryje padaryti termo šuolį arba pastoviai laikyti apie 60 laipsnių temperatūrą. Greičiausiai laikote per žemą temperatūrą, dėl to boileryje kaupiasi bakterijos, kuris tą kvapą ir sukelia. Prie aukštos temperatūros tos bakterijos žūsta.
Rekomenduočiau bent kartą per savaitę boileryje padaryti termo šuolį arba pastoviai laikyti apie 60 laipsnių temperatūrą. Greičiausiai laikote per žemą temperatūrą, dėl to boileryje kaupiasi bakterijos, kuris tą kvapą ir sukelia. Prie aukštos temperatūros tos bakterijos žūsta.
Vandens filtrų regeneracija vyksta gana triukšmingai
Vandens filtrų regeneracija vyksta gana triukšmingai, o kadangi ji nustatyta nakčiai, kartais net prikelia iš miego (miegamasis už katilinės sienos). Ar įmanoma tą triukšmo lygį sumažinti, ar reikia papildomos sienų izoliacijos?
Galite filtrų regeneraciją užprogramuoti kitu paros metu, pavyzdžiui kai būnate darbe ar pan.
Vandens minkštinimo filtro vieta
Į pabaigą baigiam įsirenginėti namus ir buvo padaryta mini vieta vandens minkštinimo filtrui. Atvesta Elektra, vamzdynas ir kanalizacija. Ar didelė bėda vandens filtrui kanalizacija pakelta aukščiau, apie 40-50cm, o ne grindyse?
Šioje vietoje nėra bėdos, kanalizacijos atšaka gali būti ir aukščiau. Vandens filtrai vandenį išleidžia po spaudimu.
Vandens filtrai po gręžinio išgręžimo
Kada reikia statyti vandens filtrus po gręžinio išgręžimo? Kiek vandens turi būti nuleidžiama? O gal galima montuoti iš karto?
Reikėtų praleisti kelis kūbus vandens, paimti vandens mėginį tyrimui, padaryti tyrimus, pagal juos parinkti tinkamus vandens filtrus ir tuomet juos sumontuoti.
Slėgio sukėlimas po vandens filtrų
Name stovi geležies ir kalkių filtrai. Siurblys užsiurbia iki 4,5 bar. Bet iš čiaupų slėgis akivaizdžiai silpnesnis, o po ilgesnio vandens naudojimo ir visai sumažėja iki vos pakenčiamo. Po pertraukos nenaudojant vandens kaip suprantu filtrai vėl užsipumpuoja, ir vėl pradžioj slėgis iš čiaupų būna geresnis kol stipriai nukrenta, nors siurblys vis užsiurbinėja iki tų pačių 4,5 Bar. Klausimas - ar galiu slėgio sukėlimui nuosekliai po filtrų dėti kažkokį siurblį, ar yra tam specializuoti? O gal šita problema nėra normali ir reikėtų sprendimo ieškoti pačioje sistemoje nuo siurblio iki čiaupų?
Greičiausiai vandens filtrams reikalingas aptarnavimas. Jei aptarnavimų neatliekate arba atliekate labai retai, tai slėgio kritimas yra normalu. Jei domina, galiu pasiūlyti mūsų paslaugas vandens filtrų aptarnavimui
Gręžinio vanduo turi nemalonų kvapą
Gręžinio vanduo turi nemalonų kvapą ir atrodo kažkokių priemaišų, drumzlių kaip plaukai juodi, kame čia bėda?
Reikėtų daryti vandens tyrimą norint išsiaiškinti vandens kokybę. Gal būti mangano kiekis nemažas, taip pat gali būti ir organikos kiekis didelis sprendžiant iš jūsų aprašymo, tai kad nespėlioti, reikėtų remtis vandens kokybės duomenimis. Kvapas yra greičiausiai dėl sieros kiekio vandenyje, bet taip pat gali būti ir dėl minėtos organikos.
Smėlio yra daugiau ir reikia mechaninį filtrą dažnai keisti
O jeigu smėlio yra daugiau ir reikia mechaninį filtrą dažnai keisti, kokia būtų kita išeitis?
Greičiausiai padėtų siurblio pakėlimas į viršų. Jei kartu su vandeniu jis traukia ir smėlį, tai greičiausiai jis yra per žemai.
Šiltas vanduo kartais bėga geltonas
Įsistatėme nugeležinimo filtrą ir valo permanganatą, kadangi po tyrimo buvo daug geležies ir permanganato, vanduo iš šulinio. Tačiau vanduo šiltas kartais bėga geltonas (kuo karštesnis tuo geltonesnis), boileris išvalytas, o su šaltu vandeniu viskas gerai. Kartotas vandens tyrimas po 8mėn. viskas kaip ir gerai. Duše geltonuoja metalinės dalys. Mėginta buvo ir regeneracijos laiką ankstinti (kūbus mažinti), bet problemos neišsprendžia. Su filtro tiekėju šnekėjau, tai vis siūlo įvairius variantus, paskui palaukti, paskui vėl tas pats. Gal žinot kokius papildomus tyrimus reikėtų pasidaryti ar gal dar kas gali būti?
Jei šaltas vanduo geras, o karštas ne, tai vadinasi tai nėra filtrų problema. Greičiausiai boileryje laikote per žemą temperatūrą ir nedarote termo šuolių. Kitas dalykas gali reikėti pašalinti iš boilerio anodą arba keisti naują boilerį.
Cheminės medžiagos vandens tyrimui laboratorijoje iš gręžinio
Kokias chemines medžiagas pasirinkti vandens laboratorijoje tyrimui iš gręžinio? Matosi, kad vanduo kietas ir ruduoja kriaukles. Aišku įtraukti geležį, o ką dar butu būtina pažymėti tyrimo medžiagų sąraše?
Reikėtų ištirti:
Permanganato indeksą;
PH lygį;
Savitąjį elektros laidį;
Amonio kiekį;
Mangano kiekį;
Geležies kiekį;
Bendrą vandens kietumą.
Permanganato indeksą;
PH lygį;
Savitąjį elektros laidį;
Amonio kiekį;
Mangano kiekį;
Geležies kiekį;
Bendrą vandens kietumą.
Nemalonus, salstelėjęs vandens skonis
Prieš porą metų iškastas šulinys, gruntas molis, šulinio gylis 15 metrų, vandenį išleidinėjome visus 2m., kad šulinys valytųsi. Vanduo skaidrus, nuvežus tyrimams, atsakymas buvo jog vanduo geros kokybės, ant ribos tik dėl kietumo. Pasijungėme vandenį į namą, pastatėme trijų pakopų kasetinius filtrus, kad rinktų nešvarumus, jeigu jų būtų 1 filtras10 mikronų pintas / 2 filtras 20 mikronu pintas su anglimi viduje / 3 filtras 5 mikronų pintas Nusprendėme pagaliau šį vandenį paragauti. Iki filtrų jis turėjo šiokį tokį kvapą, primenantį molį, po filtrų kvapo nebeliko, bet skonis tikrai nemalonus, kažkoks salstelėjęs. Iki filtrų jis irgi toks, sakyčiau gal kiek mažesnis. Atrodo, kad praėjęs pro filtrus sumažėjęs kvapas, bet sustiprėja tas nemalonus salstelėjęs skonis, gal net primena kažkiek lyg sodos įmaišytą būtų. Juntamas net išvirus ir užpylus arbatą. Gal po kriaukle statyti geriamo vandens filtravimo sistemą ar tai padėtų? O gal dar kart atlikti tyrimus?
Taip, Jūsų atveju geriamojo vandens sistema pagelbėtų. Ji vandenį padarytų šaltinio vandens skonio, atstatytų žmogaus organizmui reikalingus mineralus bei vanduo būtų šarminis (apie 8 pH). Dėl detalesnio pasiūlymo kviečiu susisiekti.
Vandens tinkamumo vartojimui tikrinimas
Šulinio vanduo, atlikti geležies, permanganato, bendrojo kietumo, pH, nitritų, nitratų tyrimai. Ką dar reikėtų atlikti, kad įsitikinti ar vanduo tinkamas vartojimui?
Šulinio vandeniui rekomenduojama ir mikrobiologinį tyrimą padaryti. Taip pat šulinio vandenį rekomenduojama tirti bent 2 kartus per metus.
Vandens filtras, kai vandenyje rasta geležies ir amonio
Darėmės vandens tyrimą ir vandenyje rasta geležies ir amonio, kokius rekomenduotumėte dėti vandens filtrus gyvenamajam namui 4 asmenų šeimai?
Pirmiausia būtų gerai pamatyti vandens tyrimą ir pažiūrėti kokie kiekiai geležies ir amonio yra nustatyti, bei patikrinti ir kitus rodiklius. Tik pamačius tyrimą ir uždavus papildomus klausimus būtų galima rekomenduoti vieną ar kitą vandens filtrą.
Nemalonus kvapas vandens gręžinyje
Gręžinio vanduo turi nemalonų (greičiausiai supuvusio kiaušinio) kvapą. Geležies šalinti nereikia. Dėl kokių priežasčių gali būti kvapas ir kokie filtrai padėtų? Ar yra kokie nors filtrai tik sieros vandeniliui šalinti?
Jeigu vandenyje yra per didelis kiekis sieros vandenilio, toks vanduo dažnai turi blogą kvapą, dažniausiai juntamas supuvusio kiaušinio kvapas. Reikėtų atlikti vandens tyrimą ir tik tada būtų galima teigti ar reikia, ar nereikia šalinti geležį. Kada vanduo turi nemalonų kvapą dažniausiai čia padeda nugeležinimo filtrai su specialia komplektacija.
Vandens nugeležinimo ir minkštinimo filtrai
Reikalinga rekomendacija kokius vandens nugeležinimo ir minkštinimo filtrus reikėtų pasistatyti. Įdomi Jūsų siūlomos filtravimo sistemos kaina su montavimo darbais ir kokio gamintojo yra Jūsų siūlomi filtrai?
Atsižvelgus į Jūsų vandens tyrimą rekomenduotumėme vandens minkštinimo filtrą su specialia įkrova geležiai šalinti. Filtras spręstu dvi problemas iš karto t.y. vandens kietumo problemą(nuosėdos ant čiaupo) ir geležies perviršių vandenyje. Svarbu paminėti, kad tokį vandens filtrą galima statyti tik tada jei vanduo neturi blogo kvapo. Jei vanduo turi nemalonų kvapą tada papildomai reikėtų statyti nugeležinimo filtrą.
Elektromagnetinis vandens nukalkintojas
Ar vertas dėmesio automatinis, elektromagnetinis vandens nukalkintojas Profikalk plus-x Vokietija?
Elektromagnetinio nukalkintojo veikimo principas yra mikroprocesų pagalba kintamo dažnio uždaros grandinės magnetinio lauko sudarymas ir kalkių skaldymas. Taip vamzdžiuose ir prietaisuose priverčia vandenyje ištirpusį kalcio karbonatą kristalizuotis, todėl nesusidaro kalkių nuosėdų. Šitaip vanduo įgauna minkšto vandens savybių, tačiau nėra valomos pačios kietumo druskos. Jei susiduriate su nuosėdų problema ją geriau spręsti su vandens minkštinimo filtru.
Ar reikia vandens nukalkinimo filtro
Gyvenam Balsiuose. Vandenį gaunam iš gręžinio. Turim nugeležinimo filtrus, tačiau vanduo labai kalkėtas. Jeigu pastatysim dar ir nukalkinimo filtrą ar vanduo nebus kaip distiliuotas?
Nebus! Minkštintą vandenį naudoti ir vartoti tikrai galima. Tik svarbu paminėti, kad minkštinant vandenį gali pasikeisti jo skonis, kadangi keičiasi vandens cheminė sudėtis. Vandens minkštinimo procesas pagrįstas jonų kaitos vandenyje principu. Iš vandens šalinami kalcio ir magnio jonai, sudarantys vandens kietumą.
Vandens filtravimo medžiagos keitimas
Turiu nugeležinimo filtrą, kuris pats persikrauna ir kas 2-3 metai keičiu filtravimo medžiagą. Prieš metus buvo valytas, tačiau kokybė buvo prasta - spalva, kvapas dažnai jautėsi. Girdėjau, kad tai priklauso nuo pačios medžiagos kokybės. Ar jūsų įmonė keičia filtravimo turinį? Atsiliepimai geri, tai tikėtina ir keičiama medžiaga kokybiška?
Reikėtų pamatyti Jūsų sistemos nuotraukas, tada būtų galima daryti vieną ar kitą prielaidą.
Taip pat būtų gerai padaryti vandens tyrimą, gal jūsų atvejų reikėtų ir vandens minkštinimo filtro su nugeležinimo įkrova.
Kas liečia filtravimo medžiagą tai ji yra keičiama kas 5 metus.
Taip pat būtų gerai padaryti vandens tyrimą, gal jūsų atvejų reikėtų ir vandens minkštinimo filtro su nugeležinimo įkrova.
Kas liečia filtravimo medžiagą tai ji yra keičiama kas 5 metus.
Blogas vandens kvapas
Naujas gręžinys nuosavam name, vandens tyrimai nustatė didesnį už normą geležies kiekį, ar gali būti, kad blogas vandens kvapas yra dėl to? Kokie filtrai rekomenduotini?
Tikrai gali. Dėl filtrų rekomendacijos pirmausią reikėtų pamatyti vandens tyrimą. Jo metu sužinome: ištirpusių neorganinių medžiagų kiekį, vandens PH, nitritų ir nitratų kiekį, geležies, mangano, bendrojo kietumo kiekius vandenyje. Pamačius rezultatus būtų galima parinkti reikiamus filtrus. Dėl platesnės informacijos drąsiai kreipkitės.
Praplaunamas ar keičiamas vandens filtras
Norėčiau paklausti kokį vandens filtrą rinktis praplaunamą ar keičiamą, domina tiek karštam tiek šaltam vandeniui bute. Kokius produktus rekomenduotumėte?
Rekomenduotumėm praplaunamą, kadangi nereikės rūpintis kasečių keitimu. Dėl produktų rekomendacijos tai pirmiausią reikėtų pasidaryti vandens tyrimą. Gautų rezultatų pagalbą būtų galima nustatyti kokių Jums filtrų reikia ir ar iš viso jų reikia. Dėl tyrimų ir filtrų drąsiai kreipkitės, padėsime.
Vandens nugeležinimo ir minkštinimo filtrų kainos
4 asmenų šeima nori nugeležinti ir nukalkinti į jų namą tiekiamą vandenį, domina filtrų kaina. Kokių filtrų reikėtų? Kaip juos pasirinkti?
Pirmiausia reikėtų atlikti vandens tyrimus. Tyrimų metu sužinome: ištirpusių neorganinių medžiagų kiekį, vandens PH, nitritų ir nitratų kiekį, geležies, mangano, bendrojo kietumo kiekius vandenyje. Pagal gautus rezultatus būtų galimą parinkti reikiamus vandens filtrus. Kainos prasideda nuo 500 eurų.
Vandens filtras minkština tik šaltą vandenį, o karšto vandens ne
Bute dariau remontą, pasistačiau vandens minkštinimo filtrą. Po kiek laiko pastebėjau, kad susikaupė kalkių nuosėdos. Paaiškėjo, kad vandens filtras minkština tik šaltą vandenį, o karšto vandens tiekiamo iš centrinės šildymo sistemos - ne. Gal yra koks sprendimas šiai problemai pašalinti?
Bute filtrai statomi tik ant šalto vandens įvado. Tą Jums turėjo pasakyti prieš montuojant vandens filtrą. Būtų galima bandyti statant elektroninį vandens nukalkintoją, bet kiek tai padėtų sunku pasakyti, kadangi jis tik suapvaliną vandens kalkių molekules, bet pačių kalkių nešalina.
Vanduo turi daug geležies ir mangano
Šiuo metu naudoju nukalkinimo filtrą šulinio vandeniui, bet šulinys išseko ir pasidarėm gręžinį, kurio vanduo turi daug geležies ir mangano. Laukiu jūsų patarimo kaip išspręsti šią problemą.
Tikriausiai reikėtų nugeležinimo filtro, bet pirmausią reikėtų pamatyti vandens tyrimus, tada būtų galima pasakyti tiksliai kokio filtro Jums reikėtų ir kokio galingumo. Dėl platesnės informacijos drąsiai kreipkitės, padėsime
Keistas vandens kvapas ir skonis
Turiu klausimą, kuris man neduoda ramybės. Pas mane gręžinys. Pagal tyrimą viršijo dvigubai geležis, kalkės ir amonis. Sudėjo filtrus nugeležinimo nukalkinimo. Stovi trys kolbos mėlynos ir dvi elektroninės galvos. Padarius tyrimus po filtrų įdėjimų tyrimai geri. Vanduo vis tiek nėra skanus, jaučiasi keistas kvapas ir skonis geriant. Tiesa, kad toks vanduo kuri geriame minkštintą nėra sveikas? Be to ant kranų lieka dėmės. Gal ką patarsite?
Kad skonis pasikeis Jus turėjo perspėti prieš dedant filtrus, bet toks vanduo yra geras ir jį vartoti galima, tiesiog jame nėra kalcio, magnio. Kas liečia kvapą tai reikėtų pamatyti sumontuotos įrangos nuotrauką, tada galėtumėm daryti vieną ar kitą prielaidą. Dėl platesnės informacijos drąsiai kreipkitės, padėsime!