KOMFOVENT UAB ekspertų komentarai
Šilumos siurblys sunaudoja el. energijos daugiau nei pagamina šilumos energijos
Gal galite pasakyti kodėl šilumos siurblys sunaudoja el. energijos daugiau nei pagamina šilumos energijos? Jei skaitoma, kad 1kW pagamina apie 4kW šilumos energijos. Dabar 1kW pagamina 0.8 kW šilumos. Jei namas kiauras, tai sunaudojam daug šilumos energijos analogiškai ir el. energijos, bet santykis turėtų būti jūsų minėtas. Ar aš čia ko nors nesuprantu?
Kaip žinia, šilumos siurblio lauko blokas žiemą apšaldinėja ir todėl periodiškai turi atsitirpdyti. Gal jūs užfiksavote momentą kai vyko atitirpinimas ir šilumos siurblys "vogė" šilumą iš patalpų, reikalingą atitirpinimui
Rekuperatorius A+ klasės bute
Kokio tipo rekuperatorių geriausia rinktis A+ klasės bute? Gavome rekomendaciją dėti plokštelinį, bet jis labai sausina orą, o pas mus yra šildomos grindys, tai manome, kad bus šildymo sezono metu per sausas oras. Bei taip pat norėtume, kad šaltuoju metu oras būtų pašildomas. Kokį rekuperatoriaus tipą geriausia būtų rinktis?
Efektyviausiai žiemą veikia rekuperatorius su entalpiniu-sorbciniu rotaciniu šilumogrąžiu, nes efektyviai regeneruoja vandens garus, esančius ore, t.y. sudrėkina tiekiamą orą šaliname ore esančiais vandens garais. Tokiu būdu užtikrina komfortiškesnį patalpų mikroklimatą lyginant su plokšteliniu rekuperatoriumi. Taip pat efektyviai entalpinis-sorbcinis rotacinis šilumogrąžis veikia ir vasaros metu: kai lauke labai karšta, o patalpose vėsu šilumogrąžis veikia atvirkščiai - maksimaliai taupo šaltį ir nepraleidžia perteklinės drėgmės iš lauko į patalpas.
Kurioje pusėje efektyvesnis modulių darbas rytinėje ar vakarinėje
Norėjau pasiteirauti kurioje pusėje efektyvesnis modulių darbas ar rytinėje ar vakarinėje?
Teoriškai rytinėje pusėje šiek tiek didesnis efektyvumas, nes ryte aplinkos temperatūra žemesnė. Bet lemiamą vaidmenį čia vaidina debesuotumas, todėl reikia vadovautis statistiniais duomenimis, kada mažesnis debesuotumas.
Temperatūrai kritus žemiau nulio, rasoja viso namo langai
Temperatūrai kritus žemiau nulio, rasoja viso namo langai. Ne tik stiklas, bet ir rėmai. Rasoja gan stipriai. Namas a+, statyba baigta 2022.
Naujai pastatytame name kaip taisyklė pirmą žiemą būna problemų su padidinta drėgme patalpose, nes iš visų pastato konstrukcijų ji intensyviai garuoja. Jeigu pastate yra vėdinimo sistema reiktų padidinti jos intensyvumą ir drėgmės perteklius būtų greičiau šalinamas iš patalpų.
Rekuperatorius su pašildymu ar be
Norėčiau paklausti kokį rekuperatorių geriau montuoti su pašildymu ar be?
Jeigu tai plokštelinis rekuperatorius, tai jam būtinai reikalingas šildytuvas, nes be jo, lauko oro temperatūrai nukritus žemiau -4°C rekuperatorius apledės ir nustos veikti. Jeigu vėdinimo įrenginys su rotaciniu rekuperatoriumi, tai jis gali veikti be šildytuvo net kai lauke -25°C.
Perteklinės drėgmės suvaldymas
Norėjau pasiteirauti kaip suvaldyti perteklinę drėgmę. Gyvenu jau beveik 2 metai naujos statybos 62kv. bute, kuriame įrengta rekuperacinė vėdinimo sistema. Rekuperatorius Oxygen C-200. Nuo pat įsikėlimo buvo labai sausas oras (Drėgmė 27-40%), nors rekuperatoriaus ventiliatoriai buvo nustatyti minimaliu pajėgumu 35-40%. Po metų gyvenimo nusprendžiau pakeisti šilumokaitį į entalpinį. Pakeitus iškart pagerėjo klimatas ir sveikata. Bet drėgmė pakilo gan stipriai, daug daugiau nei tikėjausi. Dabar dažniausiai laikosi 60-65%, tik kai lauke labai sausa (30-40%), namuose nukrenta iki 50%, o ventiliatoriai sukasi 75-80%, nes jeigu sumažinu ventiliatorių galingumą, drėgmė iškart kyla stipriai. Energijos sąnaudos išaugo gan stipriai. Ant langų padarius micro, jaučiasi pagerėjimas, bet tada priskrenda vabzdžių į būstą. Galvoju gal įsigyti drėgmės surinkėją, bet turint rekuperacinę sistemą, nelabai norisi dar papildomų įrenginių. Gal turite pasiūlymų?
Jūs rašote, kad pagerėjo klimatas ir sveikata. Tai jau gerai. Dėl perteklinės drėgmės tai įtariu, kad aukšta 60-65% santykinė drėgmė laikėsi vasaros metu. Tai yra normalu, nes vasarą lauko oro absoliutinė drėgmė yra daug aukštesnė nei žiemą. Žiemą, kuo lauke šalčiau, tuo lauko ore yra mažiau vandens garų, taigi intensyviai vėdinant patalpoje drėgmė taipogi sumažėja. Vasarą drėgmę patalpose galima sumažinti oro kondicionieriaus pagalba (jei toks dalykas yra).
Ėmus lyti didėja drėgmė bute
Sveiki, Šią vasarą nusipirkau butą mūriniame renovuotame name, 3 aukšte. Pietų kryptis, visai šalia namo daug medžių. Pastebėjau, kad ėmus lyti didėja drėgmė bute, dabar ji rytais siekia net 86 %. Rytą iš lauko pusės aprasoja balkono langai. Yra nedidelis įtraukimas sienoje, buto viduje, ir ties sudūrimu sienos ir lubų plokščių. Ar tai turi įtakos drėgmei, ar kitos priežastys? Drėgmė visiškai priklauso nuo oro sąlygų, - vakare vėstant ji kyla nuo 65-70%, ryte jau būna net 86%. Atvėsus vasaros orams būna šalta ir drėgna, per karščius šilta ir didelė drėgmė, tiesiog šunta rūbai, daiktai, smirdi pelėsiu, lupasi baldų laminatas. Nežinau, ko laukti rudenį ir žiemą. Ką daryti? Ar turi įtakos medžiai (kur auga medžiai, dažnai net namų fasadai apipeliję), ar brokas statybose (daugiabutis)? Jau 3-ias plytinis, kuriame gyvenu, ir visuose ta pati bėda. Blokinių namų butuose to nebūdavo.
Problema elementari - renovuojant daugiabučius smarkiai pagerinamas jų sandarumas ir sumažinamas atitvarų laidumas vandens garams. Todėl patalpose kaupiasi drėgmė. Problemos sprendimo būdai: vasarą gerai padėtų oro kondicionierius - jis sukondensuotų ir pašalintų perteklinę drėgmę. Iš bėdos galima naudoti mobilų drėgmės surinkėją. Žiemą perteklinę drėgmę galima paprastai pašalinti intensyviau vėdinant patalpas.
Vienas kondicionierius 2 aukštų būstui
Sveiki, neseniai nusipirkau būstą (kotedžą), kuriame bus įrengta rekuperacinė sistema. Planuoju įsigyti ir kondicionierių, tačiau nėra aiški jo pozicija ir kiek jų įrengti. Kotedžas dviejų aukštų, 70 m2 (po 35 m2 kiekviename aukšte). Pirmas aukštas yra bendra erdvė, antrame - du kambariai. Jame nėra ilgų koridorių. Man buvo pasiūlyta įsirengti vieną galingesnį kondicionierių antrame aukšte, prie laiptų - anot meistro jo pakaks atvėsinti tiek pirmą, tiek antrą aukštą (šaltas oras sunkesnis, papildomai rekuperacinė sistema "padės" pernešti vėsų orą po kitas patalpas). Mano klausimas ar tikrai verta turėti tik vieną kondicionierių būstui? Gal geriau investuoti ir montuoti du kondicionierius pirmame ir antrame aukštuose? Kaip rekuperacinė sistema "draugauja" su patalpų kondicionavimu ir vėsinimu?
Pradžiai galite įsirengti vieną kondicionierių II aukšte, jei rezultatas netenkins - įsirengsite dar vieną. Idėja nėra labai gera, nes II aukšte veikiant kondicionieriui visada bus vėsiau nei I-ame. Didelių vilčių į rekuperacinę sistemą nereikia dėti, nes paprastai oro apykaita nebūna labai intensyvi (vienkartis oro pasikeitimas per valandą) taigi per vėdinimo sistemą į I-ą aukštą persiduos tik nedidelė dalis šalčio. Juolab dar neaišku koks pas Jus rekuperatorius. Efektyviausiai taupo šaltį vasarą ir mažina išlaidas kondicionavimui rotacinis entalpinis-sorbcinis šilumogrąžis (rekuperatorius).
Rekuperatoriaus išjungimas žiemos metu
Sveiki, ar galima rekuperatorių išjungti žiemos metu? (Norint sumažinti elektros sąnaudas)
Galima, jei sistemoje yra sumontuotos motorizuotos sklendės oro paėmimo/išmetimo ortakiuose. Priešingu atveju, išjungus įrenginį, pradės natūraliai cirkuliuoti oras ortakiais, susidarys kondensatas ortakių viduje. Vietoje sutaupymo gali išlaidos tik padidėti. Taip pat nerekomenduojama išjunginėti įrenginio jei ortakiai sumontuoti šaltoje patalpoje (pvz. palėpėje). Nors jie ir bus gerai izoliuoti, per ilgą laiką gali peršalti ir taip pat jų viduje pradės kauptis kondensatas.
Šaldymo funkcija per rekuperatorių
Sveiki, nežinau kaip nuspręsti, nes internete nedaug informacijos. Nusprendžiau pasijungti geoterminį siurblį su šaldymo galimybe ir šaldymą daryti per rekuperatorių arba statyti atskirai fankoilą. Per rekuperatorių būtų viskas paprasčiau, bet nerandu ar tai tinkamas būdas.
Kiekvienas sprendimas turi privalumų ir trūkumų. Jei šaltį paduosite per vėdinimo sistemą neturėsite galimybės reguliuoti temperatūros skirtingose patalpose ir galėsite perduoti ribotą šalčio kiekį, kurį apspręs įrenginio našumas.
Su konvektoriais (fan-coil) kiekvienoje patalpoje bus galima individualiai reguliuoti temperatūrą.
Dar yra variantas vasarą paduoti šaltį į grindis (aišku jei yra grindinis šildymas).
Su konvektoriais (fan-coil) kiekvienoje patalpoje bus galima individualiai reguliuoti temperatūrą.
Dar yra variantas vasarą paduoti šaltį į grindis (aišku jei yra grindinis šildymas).
Rekuperatoriaus išnešiojama šilumos siurblio šiluma
Karkasiniame namuke, dviejų aukštų įrengiame šilumos siurblį oras/vanduo ir rekuperacijos sistemą, taip pat projektuojame kondicionierių. Bendras viso namo plotas iki 100kv.m, antrame aukšte tik miegamieji. Pirmame aukšte bus šildomos grindys, klausimas ar antrame aukšte galima iš vis nedaryti šildymo ir rekuperatorius išnešiotų šilumą? Ar taip nesigauna? Nenorime antrame aukšte vedžioti grindinio šildymo. Tokiu pat principu gal galima statyti vieną galingesnį kondicionierių pirmame aukšte, kad vėsa būtų paskirstoma per rekuperacijos sistemą? Klausimas iškilo tiek dėl įrengimo kaštų tiek dėl pačios eksploatacijos patogumo.
Paprastai namo vėdinimui numatoma maždaug vienkartinė oro apykaita per valandą, bet eksploatuojama ne pilnu našumu. Norint per vėdinimą tolygiai paskirstyti šilumą arba šaltį paprastai skaičiuojama ne mažesnė kaip 3x per valandą oro apykaita. Taigi Jūsų sumanymas turi trūkumų: ne visada pavyks pasiekti norimą temperatūrą antrame aukšte; vėdinimą didesnę laiko dalį tektų eksploatuoti dideliu našumu.
Dujinio šildymo sujungimas su šilumos siurbliu
Sveiki, ant kiek realu sujungti dujinį šildymą su pvz. šilumos siurbliu oras-oras, ar bus tikimybė sumažinti išlaidas šildymu? Dabar yra dujinis kondensacinis katilas šildymo sistema radiatorinė, namo plotas 168m2. Klasė D.
Be abejo, šildytis šilumos siurbliu oras-oras didžiąja laiko dalį bus pigiau nei dujiniu katilu. Bet čia daug kintamųjų ir niekas tiksliai nepasakys nuo kokios lauko oro temperatūros apsimokės šildytis dujiniu katilu. Sprendimas gali būti gana paprastas - kol užtenka oras-oras galios šildotės jais, kai smarkiau atšąla - jungiate dujinį katilą.
Šilumos siurblio veikimas pastoviai
Sumontavo šilumos siurblį oras oras Gree 1:3 7,4-8,6kW, plotas 70m3. Veikė normaliai kol buvo du vidiniai blokai. Koridoriui pridėjo, po to ir prasidėjo. Siurblys veikia visą laiką, išsijungia tik atšildymui 10min. Nust pav. 19 prišildo iki 21 arba 22 ir pradeda varinėti orą. Varinėja tol kol atšaldo iki 19 vėl ir taip visą laiką net neišsijungia. Per parą suvartoja 41-54kW kaip gamybinėse patalpose. Šiltinta iš vidaus. Dvi sienos lauko, kitos dvi su kaimynais, daugiabutis. Langai plastikiniai, lubos šiltintos. Ar tai realu? Kreipiausi pas specialistus, sako taip turi būti. Ar aš visai durnas ar kaip. Su tenu tiek neprisuktų elektros. Patarkit gal Jūs ką nors.
Akivaizdu, kad energijos suvartojimas nenormaliai didelis. Galima įtarti, kad padaryti neteisingi nustatymai vidiniams blokams, pvz. kambariuose nustatyta +22°C, o koridoriuje +18°C. Ir jei koridoriuje temperatūra pakyla pvz. iki +20°C (šiluma ateina iš kambarių), tai kondicionierius pradeda šaldyti, kad pasiekti +18°C. Tiesiog pabandykite visai išjungti vidinį bloką, esantį koridoriuje ir tada pasekite energijos sąnaudas.
Kai įsijungia dezinfekacijos režimas išmuša saugiklius elektros skydelyje
Sveiki, susidūriau su nemalonia situacija. Šilumos siurblys oras vanduo su integruotu boileriu daikin altherma 3. Problema tame, kai įsijungia dezinfekacijos režimas ir katilo vanduo nėra įkaitęs iki 60 laipsnių temperatūros, per kažkiek laiko išmuša saugiklius elektros skydelyje. Kai vanduo įkaitęs iki 60 dezinfekacija praeina be problemų. Klausimas, kame gali būti problema? Ar galima dezinfekacijos režimą atjungti ir daryti jį pvz. kartą į mėnesį, o ne kiekvieną savaitę?
Legionella bakterijos dauginasi 20 - 50°C temperatūros vandenyje, o aukštesnėje nei 50°C temperatūroje bakterijos gyvuoja, tačiau nebesidaugina. Legionella bakterijos žūva, kai vandens temperatūra pakyla virš 65°C. Sprendimą turite priimti patys. Jeigu pastoviai palaikote >50°C vandens temperatūrą, dezinfekciją galite atlikti rečiau, bet turite įvertinti riziką - kas svarbiau - sveikata ar pinigai.
Patarimas dėl pigesnio ir efektyvaus siurblio naudojimo
Siurblys Panasonic oras vanduo, turime dieninį ir naktinį tarifą. Namas 200 kv.m. Nustatėm temperatūrą - dieną 20, naktį 18. Naktinis tarifas pigesnis, gal geriau namą šildyti naktimis? Norisi patarimo dėl pigesnio ir efektyvaus siurblio naudojimo. Kol kas jis vakare prišildo iki 20, tada išsijungia, ir ryte apie 6:30 įsijungia. Pigesnio naktinio net ne pasinaudojama. Ar naktimis geriau kad jis neveiktų?
Jeigu lauko oro temperatūra naktį tokia pati kaip dieną (kartais taip būna), tai vienareikšmiškai naktį šildytis bus pigiau. Tačiau dažniausiai dieną būna šilčiau, vadinasi šilumos siurblio COP'as aukštesnis todėl ir energijos sąnaudos mažesnės. Po valstybės kompensavimo naktinis ir dienos tarifų skirtumas labai mažas, todėl jūsų pasirinktas režimas šiuo metu yra optimalus.
Kada šilumos siurblys šildymui įjungia teną
Kaip sužinoti kada šilumos siurblys oras oras šildymui įjungia teną? Turiu LG 6,6 KW šilumos siurblį. Stovi ant tvirto pagrindo, tačiau kartais (ne ištisai) užeina nemažos vibracijos, jos skleidžia bjaurų garsą. Kuo nors prilietus prie ventiliatoriaus apsaugos, jos nurimsta. Kas tai galėtų būti ir kaip tai ,,išgydyti"?
Sprendžiant iš aprašymo, panašu, kad esant tam tikriems kompresoriaus sūkiams, apsauginės grotelės pradeda rezonuoti. Pirmiausia tai reiktų kreiptis į gamintojo atstovą Lietuvoje, nes ko gero dar galioja garantija.
Labai rasoja iš vidaus langai
Namas karkasinis iki 80kv.m, langai dvigubi plastikiniai, pagrindinis šildymas su dvejais oras-oras šilumos siurbliais, ventiliatoriai yra vonioje ir virtuvėje, kurie ištraukia garus. Labai rasoja iš vidaus langai, bėga ant palangės vanduo. Klausimas ką reiktų daryti, kad nerasotų langai?
Pirmiausia reikia nusipirkti santykinės drėgmės matuoklį. Bet sprendžiant iš aprašymo, pas jus praktiškai nėra vėdinimo, taigi belieka praverti langus ir sumažinti santykinę drėgmė patalpose bent iki 40 %.
Rekuperatoriaus kondensatas
Laba diena, klausimas dėl rekuperatoriaus kondensato. Įsirengėme name rekuperatorių, naudojame nuo š.m. rugpjūčio mėn. Namas pastatytas 2021 metais, pradėjome gyventi nuo š.m liepos mėn. Rekuperatorius lubinis, ant jo ir virš jo susidaro kondensatas, taip pradėjo darytis kai lauke yra apie+6 laipsniai. Ant pačio rekupo susidarė vandens apie 50ml, nuvaliau. Nevalant rekuperatoriaus apačios savaitę per naktį būna prilaša pelkė. Klausimas kodėl tas kondensatas? Montuotojas sako dėl drėgmės esančios namie, nes naujos statybos namas. Tik name paskutinis dažymas ir grindų išlyginamasis sluoksnis piltas šių metų birželio 20d. Namie rodo 60-70 drėgmės. Katilinėje rodo 65 drėgmės. Plius neramina tai kad rekuperatorius tvirtinosi prie medinio bruselio kuris dabar matosi puse jo pradėjo baltuoti, atrodo kaip pelėsis, ar nebus taip kad pelėsis pažeis plėvele ir apšiltinimo sluoksnį kuris yra virš plėvelės? Namas pradėtas šildyti nuo balandžio iki gegužės ir nuo spalio vidurio, šildymas grindinis.
Klasikinė problema - naujas pastatas, jame prisikaupę daug drėgmės, kol ji neišgaruos, problemos su kondensacija neišnyks. Sprendimo būdai: vėdinimą eksploatuoti maksimaliu našumu, kol santykinė drėgmė patalpose nukris iki 40 %. Galima išsinuomoti pramoninį drėgmės surinkėją ir per trumpą laiką sumažinti drėgmę patalpose. Tikėtina, kad ir nieko papildomai nedarant per pirmą žiemą pastatas savaime išdžius ir problemos išsispręs.
Kaimynų šilumos siurblio skleidžiami garsai
Kaimynai susimontavo šilumos siurblį oras vanduo. Atstumas nuo mano miegamojo 6 metrai. Net uždarytais langais girdisi rezonansas. Atsidarius langą girdisi lyg dirbtų transfarmatorinė. Kaip spręsti problemą? Galiu atsiusti e mailu girdima garsą.
Čia nenurodytas nei šilumos siurblio gamintojas, nei modelis. Žinomiausių gamintojų (pvz. Panasonic) šilumos siurbliai tokiems atvejams turi specialų tylesnį veikimo režimą. Reikia kalbėtis su kaimynu.
Namo pridavimas, kai vietoje A+ klasės rekuperatoriaus įrengtas A
Įsigijom namą A+ klasės su įrengtu rekuperatoriumi, bet įsirenginėjant ir priėjus prie namo pridavimo išsiaiškinom, kad name įrengtas rekuperatorius yra A klasės. Ką mums daryti?
Pastato energinė klasė neprivalo sutapti su vėdinimo įrenginio (rekuperatoriaus) energine klase. Nes pvz. namas gali būti A++ klasės, o vėdinimo įrenginių maksimali klasė yra A+. Šiuo atveju svarbiausias parametras yra rekuperacijos efektyvumas - ar atitinka projektinius duomenis. Pagal STR reikalavimus turėtų būti ne mažiau 80 %.
Oras-vanduo ar geoterminis šildymas
Naujas namas A+ 174kv. Kokį šildymą pasirinkti dėl ekonomiškumo, oras-vanduo ar geoterminį? Name taipogi bus oras-oras dėl vėsinimo vasarai. Patarkit variantus plačiau.
Geoterminis (gruntas-vanduo) kaip taisyklė yra efektyvesnis už oras-vanduo, tačiau ir investicija daug didesnė. Ypač efektyviai geoterminis veiktų vėsinimo režimu vasarą paduodant šaltą vandenį į grindis (jei numatytas grindinis šildymas). Šį sprendimą galima naudoti tik kartu su vėdinimo sistema.
Kuo skiriasi rotaciniai ir plokšteliniai rekuperatoriai
Kuo skiriasi rotaciniai ir plokšteliniai rekuperatoriai? Kokį rekuperatorių geriau rinktis 117 kv.m dviejų aukštų namui A++ klasės?
Lietuvos klimato sąlygomis geriausiai tinka rotacinis rekuperatorius, kuris veikia neužšaldamas net iki -25°C, tuo tarpu plokštelinis rekuperatorius pradeda užšaldinėti jau nukritus lauko oro temperatūrai iki -4°C, todėl jam būtinai reikalingas pirminis oro šildytuvas, kuris žiemą sunaudoja daug elektros energijos. Apie rekuperatorių tipus ir veikimo principą galima pažiūrėti čia: https://www.youtube.com/watch?v=sIhgTETCJDk&t=201s
Oras vanduo šilumos siurblių cop bent 2.3 prie -5°C
Ar oras vanduo šilumos siurbliai gali turėti cop bent 2.3 prie -5°C lauko temperatūros ir apie 60°C paduodamo vandens temperatūros? Remiantis šaltiniu žemiau, tai dar tikėtina. Svarstau variantą, kad esamą dujinį katilą palikti kaip šildymą esant žemesnėms temperatūroms ir atsarginį dingus elektrai, o šilumos siurblį naudoti didžiąją dalį metų laiko. https://www.researchgate.net/figure/The-COP-h-of-air-source-heat-pump-operated-with-R134a-under-varied-outdoor-air-and-supply_fig3_320762600
Teoriškai sprendimas teisingas, bet praktiškai reikalaus daug dėmesio ir laiko. Reiktų šį procesą automatizuoti, kad nukritus lauko oro temperatūrai žemiau nustatytos reikšmės, automatiškai persijungtų nuo vieno šilumos šaltinio prie kito. Beje, dingus elektrai dujinis katilas taipogi išsijungs, nebent prijungsite prie UPS'o.
Šiaip rinkoje egzistuoja taip vadinami hibridiniai katilai: dujinis ir šilumos siurblys viename. Įvedus elektros bei dujų kainą, automatika pati paskaičiuoja kada kuris šaltinis gamina pigiausią energiją.
Šiaip rinkoje egzistuoja taip vadinami hibridiniai katilai: dujinis ir šilumos siurblys viename. Įvedus elektros bei dujų kainą, automatika pati paskaičiuoja kada kuris šaltinis gamina pigiausią energiją.
Šilumos siurblys su grindiniu šildymu
Turiu klausimą šilumos ekspertams. Vietoje dabar esančios kietu kuru kuriamos šildymo sistemos, norime įsirengti šilumos siurblį oras-vanduo. Visame name (130 m2) yra grindinis šildymas ir cirkuliacija vyksta iš akumuliacinės talpos, kurioje temperatūra po kūrimo būna apie 80 laips. Į grindis paduodame 22-24 laipsnių temperatūrą. Taigi katilą kuriame kas 2-3 paros, kai lauko temperatūra apie 0 laipsnių. Įdomu, kaip ir ar verta integruoti akumuliacinę talpą naujoje šilumos siurblio sistemoje, ir ar būtų iš to ekonominis efektas, atsižvelgiant į 2-jų tarifų elektros tiekimo planą. Ar reikalingas specifinis šilumos siurblys tokiai hibridinei sistemai?
Didelio efekto dėl 2-jų tarifų elektros tiekimo plano šiuo atveju tikėtis neverta, nes naktį, kai energija pigesnė, lauko oro temperatūra būna žemesnė, o tai įtakoja šilumos siurblio efektyvumui - žemėjant temperatūrai mažėja efektyvumas (COP).
Šilumos siurblio veikimas prie minusinės lauko temperatūros
Noriu pasitikslinti, ar visi oras vanduo šilumos siurbliai vienodai dirba prie minusinės lauko temperatūros? Nukritus lauko temperatūrai iki - 7 įsijungia elektriniai tenai, ar yra siurblių kurie dirba ir prie žemesnės lauko temperatūros be tenu pagalbos?
Japoniški oras-vanduo šilumos siurbliai kaip taisyklė veikia be elektrinių kaitinimo elementų kaip minimum iki -20°C, o yra modelių (pvz. Panasonic T-CAP serijos), kurie veikia net iki -28°C. Elektrinis vandens pašildymas įjungiamas tik tais atvejais, kai trūksta galios, pvz. visi šeimos nariai sugalvoja maudytis vienu metu.