Geodera ekspertų komentarai

Geodera
Atsiliepimai 1
sa
Utena, 8671***44
sa********************@***il.com
Įvertintas atsakymas į paklausimą:
Turime ūkininko sodybvietę, pasidarėme namo projektą, gavome statyboms leidimą, planuojame pavasarį statybos darbus. Kreipėmės į banką dėl paskolos, tai bankas iš kart įvertino, kad bus sunku gauti didesnę paskolą, kadangi tai yra žemės paskirties sklypas ir jis yra bevertis (nors ir vandens telkinys ir upelis ribojasi). Pataria keisti žemės paskirties žemę į namų valdą, kad pakelti sklypo vertę, bet ar keičiant paskirtį galios man statyboms suteiktas leidimas, kuris išimtas kaip ūkininko sodybai naujo vienbučio namo statybai? Nes kaip suprantu kur nustatyta sodybvietė atmatuota visos apsauginės zonos nuo vandens telkinių, bet kokiu atveju nepasikeistų, kad ir keistume paskirtį.

Adreso sodų bendrijoje suteikimas

Noriu gauti adresą sodų bendrijoje. Jis randasi už miesto ribų, namelis 40kv. Jis nebaigtos statybos, yra namelio projektas (1989m.). Ar užtenka nunešti namo projektą į registrų centrą, kad gaučiau adresą, ar dar ko reikėtų?
Adresas suteikiamas savininkui pateikiant raštišką prašymą į rajono savivaldybę, kurioje randasi sklypas. Dokumentai turi būti pateikiami - sklypo planas su nuosavybės dokumentu arba pastato kadastriniai matavimai. Taip pat adresą gali užsakyti matininkai, kurie Jums atlieka šiuos darbus.

Sklypo kadastriniai matavimai namo pridavimo metu

Ar būtini sklypo kadastriniai matavimai namo pridavimo metu?
Žemės sklypų kadastriniai matavimai daromi, kai priduodamas pastatas 100 procentų. Šie matavimai reikalingi pastatą, ar pastatus registruojant VĮ " Registrų centre"
LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖ
N U T A R I M A S
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS NEKILNOJAMOJO TURTO KADASTRO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO
2002 m. balandžio 15 d. Nr. 534
Vilnius
15.5. jeigu žemės sklype buvo pastatyti, rekonstruoti, kapitališkai suremontuoti pastatai ar iškasti tvenkiniai, nutiesti keliai ar įrengti kiti inžineriniai statiniai (išskyrus tuos atvejus, kai dėl rekonstruotų ar kapitališkai suremontuotų pastatų arba inžinerinių statinių žemės sklypo užstatymo plotas ir statinių forma (konfigūracija) nepasikeičia). Šiuo atveju žemės sklypo kadastro duomenys privalo būti pakeičiami ne vėliau kaip iki statinio, kurio statybos (rekonstravimo, kapitalinio remonto) darbai užbaigti, įregistravimo arba statinio kadastro duomenų pakeitimo Nekilnojamojo turto registre, išskyrus tuos atvejus, kai statinio statytojui nuosavybės teise nepriklausančiuose žemės sklypuose esantys statiniai rekonstruoti, kapitališkai remontuoti ar pastatyti nauji tenkinant viešąjį interesą – Lietuvos Respublikos žemės įstatymo 45 straipsnio 1 dalyje nurodytoms reikmėms. Tokiu atveju atnaujinti žemės sklypo kadastro duomenys kadastro tvarkytojui gali būti pateikiami po statinio kadastro duomenų įregistravimo ar pakeitimo Nekilnojamojo turto registre.

Sklypo dalinimas kotedžo statyboms

Turiu sklypą 7,5 aro, planuoju statyti kotedžą iš dviejų dalių, kokia procedūra sklypo padalinimui ir kokia orientacinė kaina?
Pirmiausiai siūlyčiau susiprojektuoti kotedžą, nes architektai turi užprojektuoti statinį sklypo ribose, o tada jau galima dalinti, tačiau žinant, kad būna nedidelių nuklydimų statant geriausiai pasistatyti Jums pastatą ir tik tada pasidaryti žemės naudojimosi planą. Jei nenorėsite būti kartu su bendrasavininku (kaimynu) viename sklype su vidinio pasidalijimo ribomis, siūlau po statybų darytis sklypo formavimo pertvarkymo projektą, kurio kaina ženkliai didesnė nei naudojimosi plano.

Sklypo padalinimas

Planuojame pirkti sklypą. Šiuo metu jis yra žemės ūkio paskirties. Sklypas perkamas kartu su kitais žmonėmis ir planuojamas jo padalinimas. Kaip tai galima padaryti pigiau? Kokie variantai? Ar nebus problemų pakeisti sklypo paskirtį, taipogi kada tai geriau daryti, po padalinimo ar iki?
Visų pirma yra pateikta labai mažai informacijos apie perkamą sklypą. todėl prieš perkant rekomenduočiau kreiptis į matavimus atliekančią įmonę, kurie išnagrinės ir pateiks Jums smulkesnę informaciją, kitu atveju neaišku ar pagal tos vietovės bendrąjį planą yra galimas paskirties keitimas, koks mažiausias ten projektuojamos kitos paskirties žemės plotas, taip pat labai svarbu atsižvelgti kokie tinklai yra pakloto sklype ar gretimai, kokios specialiosios žemės ir miško naudojimo sąlygos yra taikomos. O jei sumąstytumėt pirkti sklypą visada yra geriau jį pirkti jau atidalintą, o jei nėra galimybės tai bent su naudojimosi tvarkos planu, kuris tampa kaip priedu prie notarinės sutarties. ir tada jau po įsigijimo esant poreikiui ir galimybėms galima ir atsidalinti. Norint sutaupyti galima nebent nedalinti sklypo per formavimo pertvarkymo projektą, o tik kaip minėjau su naudojimosi tvarka, kadangi sklype yra galima dviejų gyvenamųjų namų statyba, tačiau perspėju, kad tai kartais turi ir neigiamą pusę.
Geodera