NADRUVOS projektai ekspertų komentarai
Leidimas statybai vietoj sudegusio namo kaimo vietovėj
Norėčiau vietoj sudegusio namo kaimo vietovėj pastatyti vasarnamį. Ar reikalingas leidimas? Vasarnamis būtų ant tų pačių pamatų.
Jeigu Jūsų sklypas nepatenka į gamtiniu, ar architektūriniu požiūriu saugomą teritoriją (tai galite sužinoti skaitydami savo sklypo nekilnojamo turto registro duomenų bazės išrašą), Jūsų vasarnamiui, kurio bendras vidaus patalpų plotas yra mažesnis už 80 kv.m, statybą leidžiantis dokumentas yra neprivalomas. Projektą patarčiau pasidaryti, nes statydami su architekto padarytu racionaliu projektu sutaupysite statybos kaštus.
Leistinos statybos regioniniame parke
Noriu darytis pavėsinę, laužavietę, tinklinio aikštelę, atsivežti metalinį garažiuką (saugoti daiktams) Asvejos regioniniame parke. Kur galima gauti visą info susijusią su leidimais ir dydžiais ir pan.?
Reikėtų Jums, arba Jūsų įgaliotam architektui kreiptis internetu, arba telefonu į minimos savivaldybės Architektūros ir teritorijų planavimo skyrių. Jų išduotose SR ir SAR bus surašyti visi reikalavimai.
Išsamus ar supaprastintas projektas norint statyti namą iki 80kv. kaime
Sklypas kaime, ne soduose. Į aplinkos apsaugos zonas nepatenka. Gyvenamosios teritorijos - mažaaukščių gyvenamųjų namų statybos. Ar norint statyti namą iki 80kv. būtinas išsamus projektas, ar užtenka ir supaprastinto? Kokie taikomi energiniai ir kt. reikalavimai?
Visiems gyvenamosios paskirties vieno buto namams (netgi tokiems mažiems iki 80kv.m bendrojo ploto) yra privalomas pilnas (išsamus) projektas ir statybą leidžiantis dokumentas. Energetinio naudingumo klasė turi būti A++. Statybą leidžiantis dokumentas būtų neprivalomas tiktai statant iki 80 kv.m bendrojo ploto pagalbinio ūkio paskirties pastatą.
Dokumentai reikalingi norint išplėsti angarą
Žemės ūkio paskirties sklype yra namų valda 30 arų, kurioje stovi angaras. Jau priregistruotas, jis yra apie 6m aukščio, apie 5,7m pločio ir apie 10,5m ilgio. Norėčiau išplėsti šį angarą šone pristatant angaro dalį lygiagrečiai jau pastatytam angarui, jog jo viena siena būtų bendra. Norėtųsi padaryti taip apie 6m pločio, ilgis tas pats. Kokių dokumentų man reikėtų ar čia butu rekonstrukcija, ar vėl nauja statyta, ar reikia projekto? Ar reikia leidimo? Kiek tai maždaug kainuotų?
Jeigu Jūsų pastato bendrasis (t.y. suminis esančių ir naujai projektuojamų vidaus patalpų) plotas viršys 80 kv.m, Jūsų pastatas bus priskiriamas neypatingų statinių kategorijai ir jam statybą leidžiantis dokumentas bus privalomas. Jūsų pastato išplėtimas vadintųsi pastato rekonstravimu. Rekonstravimui kaip ir naujai statybai projekto apimtis yra vienoda - t.y. privaloma paruošti BD, SP, SA, SK. ir P projekto dalis.
Projektas sublokuotų namų iki 80kv. statybai
Ar reikalingas projektas, jeigu statomi du sublokuoti namai, kurių plotas kiekvieno iki 80kv.m?
Visiems gyvenamosios paskirties (vieno, arba dviejų butų pastatams) kurių kiekvieno bendrasis plotas iki 80kv.m yra reikalingas projektas ir statybą leidžiantis dokumentas.
Statybos leidimas gyvenamam namui be elektros įvado
Ar įmanoma gauti statybos leidimą gyvenamam namui iki 80m² namų valdos sklype, kuris yra be pastatų, gyvenvietėje kaimo teritorijoje? Jeigu visos komunikacijos yra šalia sklypo, tačiau vietoje ESO įvado (kuris 1.5 karto brangesnis) įsirengti ir naudoti saulės jėgainę?
Vietoje ESO įvado (kuris yra 1.5 karto brangesnis) tikrai galima įsirengti ir naudoti saulės jėgainę. Tokiu atveju projekto Bendrojoje dalyje (BD-01) reikia nurodyti, kad statytojas elektros energiją naudos iš savo lėšomis įrengtų atsinaujinančios energijos šaltinių.
Reikalingi dokumentai sodo namo statybai sodų bendrijoje miesto teritorijoje
Sveiki. Pasimetęs esu visiškai… nebesuprantu kokių dokumentų, leidimų ir t.t. reikia norint statyti sodo namą 60kv. sodų bendrijoje MIESTO teritorijoje?
Jeigu Jūsų sodo namo sklypas nepatenka į gamtiniu, arba architektūriniu požiūriu saugomą teritoriją, statybą leidžiantis dokumentas Jums yra neprivalomas. Remdamasis ilgamete savo darbo patirtimi aš vis tik patarčiau pasidaryti šio sodo namo supaprastintą statybos projektą. Supaprastintas statybos projektas padės Jums rasti racionaliausius sprendimus ir sutaupyti lėšas statant šį nesudėtingą II grupės statinį.
Garažo atstatymas tai kapitalinis remontas ar rekonstrukcija
Sveiki, turiu pastatą-garažą. Jo sienos bei stogo konstrukcijos stipriai išlinkusios ir sutrūkinėjusios (plytos ir gelžbetonio perdangos). Norėčiau jį nugriauti ir atstatyti pilnai tokių pačių matmenų kaip buvo, laikančiosios konstrukcijos irgi būtų tokio paties tipo kaip buvo. Kitaip sakant naujomis medžiagomis perstatyti pastatą. Ar tai būtų kapitalinis remontas ar rekonstrukcija?
Laba diena,
Kadangi Jūs esantį garažą nugriausite, tai pastato statybos rūšis bus naujo statinio statyba. Jeigu garažo bendrasis plotas bus didesnis už 80 kv. m, arba jis bus statomas saugomoje teritorijoje jam bus privaloma gauti statybą leidžiantį dokumentą.
Kadangi Jūs esantį garažą nugriausite, tai pastato statybos rūšis bus naujo statinio statyba. Jeigu garažo bendrasis plotas bus didesnis už 80 kv. m, arba jis bus statomas saugomoje teritorijoje jam bus privaloma gauti statybą leidžiantį dokumentą.
Dviejų bendrasavininkų namo rekonstrukcija
Turiu namų valdos sklypą su senu namu kartu su kitu bendrasavininku. Noriu rekonstruoti namą į dvibutį. (Noriu statyti prie namo dviaukštį priestatą). Bendrasavininkas sutinka. Ar registruojant naują statinį būsiu aš vienas savininkas, ar liks viskas bendrai?
Gavęs bendrasavininko paprastą (nenotarišką) sutikimą Jūs turite teisę rekonstruoti namą į dvibutį, jį išplečiant pagal gautą SR ir SAR. Bendrasavininko sutikime turi būti nurodytas tikslus po rekonstrukcijos padidėsiantis Jūsų buto bendrasis plotas. Dėl to prieš pradedant Techninio/Darbo projekto (TDP) darymą yra tikslinga pas rekonstrukciją projektuosiantį architektą pasidaryti keletą tos rekonstrukcijos variantų ir juos susiderinti su statinio bendrasavininku. Registruojant naują rekonstruotą statinį Registrų centro išraše bus nurodyta tiksli Jūsų valdomo statinio bendrojo ploto dalis.
Atnaujintas ūkininko ūkio įstatymas
Turiu patvirtintą kaimo plėtros žemėtvarkos projektą naujai ūkininko sodybai, bendrai ūkį sudaro 0,51 ha. Ar to pakanka norint tęsti sodybos kūrimą, atsižvelgiant į atnaujintą ūkininko ūkio įstatymą?
Savo turimame sklype Jūs galite tęsti ūkininko sodybos kūrimą - t.y. daryti būsimų pastatų Techninį/Darbo projektą (TDP), nes Naujųjų Metų išvakarėse prezidentas vetavo atnaujintą ūkininko ūkio įstatymą. Šiuo metu tebegalioja 2020 metų redakcijos įstatymas. Konsultavausi su Žemės ūkio ministerija ir man buvo atsakyta, kad net jeigu Seimas pavasario sesijoje atmes prezidento veto, šis atnaujintas ūkininko ūkio įstatymas įsigalios tiktai apie vasaros vidurį. Taigi Jums yra būtina iki liepos mėn. pasidaryti visus projektus ir gauti statybą leidžiantį dokumentą.
Statybų leidimas moduliniam namui namų vados sklype
Ar reikalingas statybų leidimas moduliniam namui namų vados sklype? Jei ne ar yra kokių nors apribojimų?
Jeigu atstatomas namas būtų ne gyvenamosios paskirties, jam nebūtų reikalingas statybą leidžiantis dokumentas. Kadangi šis pastatas yra gyvenamosios paskirties - jam išimtys netaikomos. Nesudėtingam gyvenamosios paskirties namui reikia pasidaryti supaprastintą projektą ir gauti statybą leidžiantis dokumentą. Kadangi gyvenamasis namas yra visiškai sudegęs, tai jo statybos rūšis yra ne rekonstravimas, o naujo statinio statyba, net ir statant ant tų pačių pamatų.
Papildomas langas viename iš kambarių
Sveiki, gyvename 2018m. statybos nuosavame name, tačiau norėtume vieno papildomo lango viename iš kambarių. Nuo ko mums pradėti? Ar tai įmanoma?
Jūsų gyvenamosios paskirties (vieno buto) namo sienoje kertama lango anga priskiriama kapitaliniam statinio remontui. Šių statinių, esančių nesaugomose teritorijose, kapitaliniam remontui statybą leidžiantis dokumentas yra neprivalomas. Nežiūrint į tai aš patarčiau pas specialistą užsakyti supaprastintą, sumažintos apimties kapitalinio remonto projektą.
Leidimas namo statybai pagal kaimo plėtros projektą
Sveiki, norėčiau sužinoti ar reikia leidimo namo statybai, ne miesto teritorijoje, pagal kaimo plėtros projektą. Projektas yra pradėtas ūkininko sodybos statymui. Ar yra skirtumas kokį namą rengiamasi statyti? 80 kv.? Ar 100kv.?
Pagal kaimo plėtros projektą parenkama tik ūkininko sodybos vieta, nustatomos jos apsaugos zonos ir kt. Pastatai statomi pagal statybos projektą. Jūsų planuojamas statyti gyvenamasis namas iki 80 kv. m bendrojo ploto priskiriamas II grupės nesudėtingųjų statinių kategorijai, gyvenamasis namas virš 80 kv. m bendrojo ploto priskiriamas neypatingųjų statinių kategorijai. Visiems neypatingiesiems statiniams, nepriklausomai nuo jų paskirties, statybą leidžiantis dokumentas yra privalomas. Nesudėtingiesiems pagalbinio ūkio statiniams, statomiems nesaugomose teritorijose, statybą leidžiantis dokumentas yra neprivalomas. Statant II grupės nesudėtingąjį gyvenamosios paskirties (vieno, dviejų butų) pastatą statybą leidžiantis dokumentas yra privalomas (žiūr. STR 1.05.01:2017, 3 priedą).
Reikalavimai ūkininko sodybos gyvenamajam namui
Kokie reikalavimai ūkininko sodybos gyvenamajam namui, ar reikia A++?
Ūkininko sodybos gyvenamajam namui keliami tokie patys reikalavimai kaip ir visiems gyvenamiesiems namams. Jiems A++ energinio naudingumo klasė yra privaloma. Išsamius reikalavimus, keliamus gyvenamosios paskirties (vieno buto) pastatams Jūs galite sužinoti statybos techniniame reglamente STR 2.02.09:2005 „VIENBUČIAI IR DVIBUČIAI GYVENAMIEJI PASTATAI“.
Projekto "A" laidos rengimas
Rengiant naują projekto (gyvenamo namo) laidą "A", kai nukrypimai nuo projekto neesminiai (mažiau 1metro) - ar į pataisytą projektą reikia perkelti visus ankstesnio projekto pagal kurį buvo išduotas statybos leidimas dokumentus ar tik tuos, kuriuose buvo atlikti pataisymai su nauju aiškinamuoju raštu?
Rengiant naują projekto (gyvenamo namo) laidą "A", kai nukrypimai nuo projekto neesminiai (mažiau 1 metro), pataisyto projekto rinkmeną (-as) reikia sudaryti į ją (-as) dedant tik tuos brėžinius ir dokumentus (pvz. BSR, AR ir t.t.), kuriuose buvo atlikti pataisymai. Savaime suprantama yra būtina pridėti naują aiškinamąjį raštą, pagrindžiantį statinio statybos metu įvykdytus neesminius projekto pakeitimus ir tų pakeitimų atsiradimo būtinumą. Pripažįstant statinį tinkamu naudoti yra analizuojamos jas sugretinant tiktai trys rinkmenų grupės: a) Statinio projekto laida "0"; b) Statinio projekto laida "A" ir c) Nekilnojamojo daikto kadastrinių matavimų byla.
Sodo namo rekonstrukcija
Sodo namui (iki 55m2) noriu pastatyt priestatą ~18m2. Galimai reiktų keisti stogo konstrukciją. Ar reikia parengti namo projektą? Kokius dokumentus reikėtų išsiimti? Gal galėtumėte papasakoti plius minus eigą kaip turėtų būti?
Jeigu Jūsų sodo namas nepatenka į saugomų gamtinių teritorijų, ar kultūros paveldo teritorijų apsaugos zonas Jūsų sodo namo išplėtimui (Statybos įstatyme tai yra vadinama rekonstravimu) statybą leidžiantis dokumentas (statybos leidimas) nėra reikalingas. Bet aš, kaip didelę patirtį turintis panašių pastatų projektuotojas, vis tik patarčiau pasidaryti sumažintos apimties Techninį/darbo projektą (TDP). Šis specialisto padarytas projektas Jums leis rasti optimaliausią sodo namo išplėtimo variantą, parinkti racionaliausias statybines medžiagas, apsisaugoti nuo galimų avarijų rekonstravimo metu ir nuo netyčinių kaimyninių sklypų savininkų interesų pažeidimų.
Buto perplanavimo ir įteisinimo kaina
Turime 4k. butą 91 kv.m, 1 aukštas. Kiek kainuos buto pilnas perplanavimas ir įteisinimas?
Jūsų atliekamiems darbams statybos leidimo gauti nereikės, bet projektą pasidaryti reikės, nes pradedant buto rekonstravimo darbus reikės savivaldybei pranešti apie šių darbų pradžią. Jeigu pas Jus yra namo bendrija – Jums reikės gauti šios bendrijos 50+1% narių raštiškus sutikimus, jeigu Jūsų namą tvarko namo administratorius – Jums reikės gauti šio administratoriaus pritarimą rekonstravimo darbams. Atlikę rekonstravimo darbus ir pasidarę kadastrinių apmatavimų bylą Jūs su projektu ir šia byla turėsite kreiptis į Registrų centrą perplanuoto buto įregistravimo pažymėjimo gavimui.
Leidimai statyti ir griauti statinius
Leidimas statyti ir nugriauti? Sodo sklypas, kuriame dabar yra užregistruotas registrų centre negyvenamosios paskirties pastatas (gal 20kv). Kaip reiktų elgtis norint tokiame sklype statyti naują namą? Ar seno pastato griovimas įeitų į statybų leidimą naujam namui statyti ar reikia pradžioje leidimo nugriauti ir tik nugriovus galima bus gauti projektą ir leidimą statyti namą?
Jūsų aprašomu atveju vieno projekto apimtyje gali būti sprendžiami keli skirtingi darbai, gaunant visiems jiems vieną statybą leidžiantį dokumentą. Tame pačiame statybos projekte parengiamas supaprastintas statinio griovimo, statybinių medžiagų utilizavimo ir teritorijos sutvarkymo aprašas. Tame pačiame statybos projekte parengiamas naujo statinio statybos projektas. Abiems projektams gaunamas vieno statinio griovimą ir kito statinio statybą leidžiantis dokumentas.
Statybos leidimas ūkinio pastato statyboms
Noriu statyti ūkinį pastatą 160 kv. Ar galima gauti tik statybos leidimą be jokių projektų, skaičiavimų ir panašiai? Reikalingas tik tam, kad būtų legalus. Statoma būtų ne miesto ribose, o kaime.
Statybos leidimas išduodamas ne sklypui, o suprojektuotam pastatui. Todėl statybos leidimo be projekto gauti neįmanoma. Bet kuris specialisto padarytas projektas padeda statytojui pasistatyti patogesnį ir racionalesnį pastatą, sutaupyti daug statybinių medžiagų, išvengti avarijų statybos ir pastato eksploatacijos metu.
Leidimas statyti vasarnamį ūkininko sodyboje
Turime patvirtintą, žemės sklypo, kaimo plėtros žemėtvarkos projektą ūkininko sodybos vietai parinkti. Norime statyti vasarnamį iki 80 kv.m. Ar reikalingas leidimas statybai? Jei leidimas reikalingas tai, kaip įregistruoti statybų pradžią?
Puiku, kad Jūs turite patvirtintą, žemės sklypo, kaimo plėtros žemėtvarkos projektą ūkininko sodybos vietai parinkti. Jūs norite statyti vasarnamį iki 80 kv.m. Klausiate ar yra reikalingas leidimas statybai? Turiu Jus nudžiuginti - leidimas antros grupės nesudėtingam statiniui (Jūsų vasarnamiui) yra nereikalingas, bet Jūs sodybos formavimą turite pradėti nuo pagrindinio pastato - gyvenamojo namo, o gyvenamajam namui statybos leidimas jau yra privalomas. Todėl Jūs turite pasidaryti gyvenamojo namo projektą (su pagalbinio ūkio pastatais, arba be jų) ir gauti statybą leidžiantį dokumentą tai gyvenamojo namo statybai. Gavę šį leidimą Jūs jau galite pradėti statybas nuo bet kurio pastato.
Kaimynų sutikimas kuriant kaimo turizmo sodybą
Ar reikalingas kaimynų sutikimas kuriant kaimo turizmo sodybą, kuri randasi gyvenvietėje?
Kaimynų sutikimas yra reikalingas nes Jūsų pastatai patenka į poilsio pastatų pogrupį ir į visuomenei svarbių statinių sąrašą, žiūr. pridedamas ištraukas iš STR-ų. Pagal STR 1.01.03:2017 „STATINIŲ KLASIFIKAVIMAS“ Jūsų pastatai patenka į negyvenamųjų pastatų grupės poilsio paskirties pastatų pogrupį: 7.13. poilsio paskirties pastatai – pastatai skirti poilsiui (poilsio namai, turizmo centrai, kempingų pastatai, kaimo turizmo pastatai, vasarnamiai, medžioklės nameliai ir kiti poilsio pastatai); Pagal STR 1.04.04:2017 „STATINIO PROJEKTAVIMAS, PROJEKTO EKSPERTIZĖ“ 4 priedą Jūsų pastatai patenka į visuomenei svarbių statinių sąrašą: 7.13 Poilsio paskirties pastatai
3. Dėl to Jūsų planuojamiems statyti pastatams yra privaloma viešinimo (visuomenės informavimo) procedūra. VISUOMENĖS INFORMAVIMAS APIE NUMATOMĄ STATINIŲ (JŲ DALIŲ) PROJEKTAVIMĄ IR VISUOMENĖS DALYVAVIMAS SVARSTANT STATINIŲ (JŲ DALIŲ) PROJEKTINIUS PASIŪLYMUS yra atliekamas pagal STR 1.04.04:2017. VIII skyriaus 60; 61; 62; 63; 64; 65; 66; 67 ir 68 punktus
3. Dėl to Jūsų planuojamiems statyti pastatams yra privaloma viešinimo (visuomenės informavimo) procedūra. VISUOMENĖS INFORMAVIMAS APIE NUMATOMĄ STATINIŲ (JŲ DALIŲ) PROJEKTAVIMĄ IR VISUOMENĖS DALYVAVIMAS SVARSTANT STATINIŲ (JŲ DALIŲ) PROJEKTINIUS PASIŪLYMUS yra atliekamas pagal STR 1.04.04:2017. VIII skyriaus 60; 61; 62; 63; 64; 65; 66; 67 ir 68 punktus
Pirmieji žingsniai norint statyti namą
Nusipirkome namų valdos sklypą ir norime statyti namą. Kokie turėtų būti pirmieji žingsniai?
Nusipirkus namų valdos sklypą ir norint jame statyti namą reikia:
1. Užregistruoti jį Registrų centre.
2. Savivaldybės Architektūros skyriuje ( arba IS Infostatyboje) užsakyti Specialiuosius architektūros reikalavimus.
3. UAB "Šiaulių vandenys" ( arba IS Infostatyboje) užsakyti VN prisijungimo sąlygas, jeigu sklype nėra vandentiekio ir nuotekų tinklų.
4. ESO ( arba IS Infostatyboje) užsakyti E prisijungimo sąlygas, jeigu sklype nėra elektros tinklų.
5. Pas atestuotą architektą (arba įmonę) užsakyti projektinius pasiūlymus PP (eskizinės pastato idėjos sukūrimui) ir techninį / darbo projektą TDP (statybos leidimo gavimui ir pastato statybai).
6. Gauti statybą leidžiantį dokumentą.
7. Registruoti statybos darbų pradžią, pasamdyti techninį prižiūrėtoją, bei statybos vadovą ir pradėti statybos darbus.
1. Užregistruoti jį Registrų centre.
2. Savivaldybės Architektūros skyriuje ( arba IS Infostatyboje) užsakyti Specialiuosius architektūros reikalavimus.
3. UAB "Šiaulių vandenys" ( arba IS Infostatyboje) užsakyti VN prisijungimo sąlygas, jeigu sklype nėra vandentiekio ir nuotekų tinklų.
4. ESO ( arba IS Infostatyboje) užsakyti E prisijungimo sąlygas, jeigu sklype nėra elektros tinklų.
5. Pas atestuotą architektą (arba įmonę) užsakyti projektinius pasiūlymus PP (eskizinės pastato idėjos sukūrimui) ir techninį / darbo projektą TDP (statybos leidimo gavimui ir pastato statybai).
6. Gauti statybą leidžiantį dokumentą.
7. Registruoti statybos darbų pradžią, pasamdyti techninį prižiūrėtoją, bei statybos vadovą ir pradėti statybos darbus.
Ar statybos leidimui reikia projekto
Reikia statybos leidimo. Klausimas būtų toks - ar statybos leidimui reikia projekto ar galima pradžiai išimti tik statybos leidimą, o projektą po kurio laiko? Kaip pigiau ir paprasčiau statybos leidimas su projektu iš karto ar atskirai? Kur kreiptis norint gauti statybų leidimą ir kiek laiko tai užtrunka?
Statybą leidžiantis dokumentas (arba statybos leidimas) išduodamas ne "tuščiam" žemės sklypui, o konkrečiam statinio projektui. Įmanomas tik atvirkštinis variantas: pirma padaromas projektas, o po kurio laiko užsakomas statybos leidimas. Norint gauti statybos leidimą reikia kreiptis į savivaldybės administraciją tiesiogiai, arba per ĮS Infostatybą. Statybos leidimas, nesant jį tikrinančių institucijų pastabų, gaunamas per 10-20 d.d. po projekto registracijos.
Projektas reikalingas norint statyti namą
Planuojame netolimoje ateityje statyti nuosavą namą. Domina kokie projektai (skaitėme apie techninius, techninius darbo, architektūrinius ir t.t.) reikalingi/rekomenduotina turėti norint statyti individualų namą. Kokių dokumentų reikia? Pasimetėme tarp informacijos internete...
Gyvenamojo namo statybos leidimo gavimui išimtinai yra reikalingas kompleksinis Techninis (statybos leidimo gavimui) ir Darbo (statybai) projektas. Privalomos yra šios projekto dalys: 1) Bendroji dalis, 2) Sklypo plano dalis, 3) Architektūros dalis, 4) Konstrukcijų dalis, 5) Lauko inžinerinių tinklų (vanduo, nuotėkos ir elektra) dalys, 6) A+ energinio naudingumo skaičiavimo dalis (tik naujiems pastatams).
Sužymėjus pamatų kampus paaiškėjo, kad namą reikia patraukti
Sužymėjus pamatų kampus paaiškėjo, kad namas ribojasi su medžiu ir buvusia pelke (projekte buvo visai kitoks vaizdas). Dabar turime pamatus stumti apie du metrus į kitą pusę. Iš statyboms leidžiamos teritorijos neišeiname. Ar dabar galime stumti namą į šoną, o dokumentus tvarkytis statybų eigoje, ar išvis nieko nereikia tvarkytis? Nes pinigai rangovams sumokėti, laiko tempti negalime.
Jeigu pastato vieta žemės sklype pakeičiama ne daugiau negu vienu metru statybą leidžiančioje zonoje, pakanka žemės sklypo planų brėžiniams padaryti naują laidą "A" ir ją kartu su senąja projekto laida "0" įkelti į IS Infostatybą deklaruojant namo statybos užbaigimą.
Jeigu pastato vieta žemės sklype pakeičiama daugiau negu vienu metru, reikia koreguoti visą projektą ir gauti naują statybą leidžiantį dokumentą.
Jeigu pastato vieta žemės sklype pakeičiama daugiau negu vienu metru, reikia koreguoti visą projektą ir gauti naują statybą leidžiantį dokumentą.