Kokia senos sodybos atstatymo eiga

Klausimas:
Noriu pasidomėti senos sodybos atstatymo eiga. Ji nėra koks nors kultūrinis paveldas, tiesiog įsigijau seną sodybą ir nežinau, nuo ko pradėti rekonstrukciją. Jei griaučiau senus pastatus ir ant tų pačių pamatų statyčiau naujus, ar reikalingi tam kokie projektai ir leidimai? Senųjų pastatų būklė varginga, tad griauti juos vis tiek reikės.
Komentarai:
Jei planuojate perstatinėti naujai visus statinius tai vadinasi vykdysit rekonstrukciją. Bet rekonstrukcija yra kai keičiate iki 10% statinio, kadangi jūsų atveju ši norma bus viršyta, tai visas šis procesas vadinsis nauja statyba. Visų pirma, jums arba jūsų pasirinktam projektotojui reikėtų kreiptis į rajono savivaldybę, kad išduotų projektavimo sąlygų sąvadą, kurio remiantis vyks projektavimas. Tuomet rengiamas techninis projektas su visomis dalimis, kurios bus išvardintos sąvade (architektūrinė, galimai: inžinerinė, elektrotechninė dalys). Parengus projektą jį reikės suderinti nuolatinėje statybų komisijoje ir gauti leidimą statybai. Kitu atveju jūsų pastatų griovimas, perstatymas ar rekonstrukcija vadintųsi nelegalia statyba.
Nerijus A., Namų projektavimas
Nesant sodybai paveldo objektu, nereikės projekto derinti su paveldosaugininkais, kitos procedūros kaip ir naujoje statyboje - tvarkomi nuosavybės dokumentai, ruošiamas projektas, atliekami derinimai.
Taip, reikės leidimo statybai. Užsakomos sąlygos savivaldybėje. Rengiamas pastatų projektas, derinamas nuolatinėje statybų komisijoje.
Lina P., Namų projektavimas
Statybos leidimas
Statybos leidimas
Architektas Lauras Paulauskas
653 atsiliepimai 85% rekomenduoja
800 €
namuinspektorius_300x300px.gif
wienerberger_300x300px.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 413673 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3350
Iš viso buvo užduota 174621 klausimų
Gaukite pasiulymus
iš 45 specializuotų įmonių