Atstumas tarp seno ir naujai statomo namo

Klausimas:
Buvo sklypas su gyv. namu apie 12 a., buvę šeimininkai padalino į du sklypus. Viename sklype liko namas, kitame be statinių. Šio namo ir antro sklypo riba neišlaikyta 3 m atstumas. Antrame sklype planuojama statyti namą. Koks turi būti atstumas tarp seno ir naujai statomo namo? Koks jo aukštis turėtų būti? Ar galima buvo taip padalinti sklypus neišlaikius atstumo tarp sklypo ribos ir seno namo?
Komentarai:
Galima, nes tuo metu buvo vienas savininkas ir jis pats sau davė sutikimą taip daryti. Statyti galima 3m nuo sklypo ribos pagal reglamentus, jei išlaikomi priešgaisriniai atstumai. Galima statyti ir arčiau, jei gautas gretimo sklypo sutikimas. Jei nenorit prasidėti dėl sutikimų gavimo, jums reikia išlaikyti priešgaisrinius atstumus, o jis gali būti ir 6, ir 8m, ir net daugiau. Tas kas projektuos namą visa tai turi žinoti.
Lauras Paulauskas, Architektas Lauras Paulauskas
Dalinti sklypus buvo galima, nes galima namus statyti arčiau nei 3m iki sklypo ribos, jei gaunamas kaimyninio sklypo raštiškas sutikimas.
Mažiausias leistinas atstumas tarp pastatų, kai nereikia kaimyno sutikimo - 6m, jei pastatų statinių atsparumo ugniai laipsnis I, jei atsparumo ugniai laipsnis II - atstumas 8metrai.
Galima mažinti atstumą, kai pastatai įtraukiami į vieną gaisrinį skyrių ir neviršija nustatyto gaisrinio skyriaus ploto.
Taigi, naujo statinio projektavimo metu jūs naujas statinys negali būti arčiau kaip 3metrai iki sklypo ribos, o jei tarp pastatų neišlaikomas minimalus atstumas pagal statinių atsparumo ugniai laipsnio reikalavimus, skaičiavimuose abu pastatai turi būti įtraukti į vieną gaisrinį skyrių (kai skaičiuos, greičiausiai neviršys leistino, mes ten laisvumas labai didelis). Tačiau turi būti gautas kaimyno sutikimas, kad pastatams neišlaikomas atsparumo ugniai laipsnio reikalavimai ir kad skaičiavimuose du pastatai skaičiuojami kaip vienas sudedant abiejų pastatų plotus.
Atstumas nuo statinio iki statinio turi būti išlaikytas pagal reglamentus minimaliai 6m, toliau reikia žiūrėti priešgaisrinius atstumus, kurie priklauso ir nuo esamo ir nuo projektuojamo savybių.
Užsiregistravę
3377 specializuotų įmonių
sa
0677***77
sa*******@***il.com
Gavau dovanų žemės sklypą Vilniaus mieste Kultūros paveldo vietovės apsaugos zonoje (Vilniaus senamiestis) su gyvenamuoju namu, kurio statybos metai 1940 m. Žemės sklypo dydis 366 kv. m, sklypas suformuotas 2017 m. Namas yra visiškai nusidėvėjęs, tačiau negaliu vykdyti rekonstrukcijos/kapitalinio remonto, kadangi sklypo dydis nesiekia minimalaus sklypo dydžio reikalavimų (400 m²). Sklypas ribojasi su privačia valda, valstybine žeme, kurioje stovi socialinis būstas ir keliu. Ar tokioje situacijoje galima rasti kažkokį sprendimą, kaip būtų galima atnaujinti namą?
bu
8699***01
bu*******@***il.com
Sveiki, ketinu pirkti sklypą, kurio paskirtis yra KITA, ar su jūsų pagalba galėčiau pasikeisti į komercinę? Sklype ketinu statyti sandėliavimo pastatus. Reikalingas būtų ir projektas su statybos leidimu.
bu
8699***01
bu*******@***il.com
Sveiki, ketinu pirkti sklypą, kurio paskirtis yra KITA, ar su jūsų pagalba galėčiau pasikeisti į komercinę? Sklype ketinu statyti sandėliavimo pastatus.
ir
0618***70
ir***********@***il.com
Jeigu kaimynas išvykęs į užsienį ir negali parvykti, būtinai reikia kaimyno parašo dėl namo statybos. Ar galimas nuotolinis būdas pvz. su seniūnu ir kaimynu? Ar yra kiti kokie variantai?
ge
8686***27
ge**********@***il.com
Vanduo į namą atvestas seniai. Keli bendrasavininkai įrengė vieną įvadą, vėliau buvo pastatyti atskiri skaitliukai, visi sutardami rūpinosi esamais įrenginiais ir atsiskaitydavo pagal asmeninius suvartojimus vienu abonentu. Šiuo metu esame du bendrasavininkai. Bendrasavininkė paveldėjo namo dalį, kuriame yra vandentiekio įvadas. Jos turto dalis yra 0.25 t.y. nesudaro nei trečiosios namo dalies. Kita dalis priklauso mums. Ji pastoviai negyvena. Sudaro kliūtis mums atsiskaityti už suvartotą vandenį. Turiu baimės, kad žiemos metu vandentiekio įvadas gali užšalti. Tada su mažamečiais vaikais liktume be vandens. Norime pasidaryti atskirą įvadą. Prisijungimo sąlygos su vandenimis suderintos, tačiau bendrasavininkė neduoda sutikimo mums įvesti atskirą įvadą, kad mes turėtume atskirą abonentą, ir galėtume be trukdžių atsiskaityti už suvartotą vandenį. Priežasties kodėl nesutinka - neįvardija. Kaip būtų galima išspręsti šią situaciją?
nt
8657***26
nt****@***il.com
Tarp mano ir kaimyno sklypo eina kelio servitutas 12metru plocio, mano 6m ir kaimyno 6m. Taciau kelia pastate 4m plocio ir jis randasi mano servituto puseje visas. Kaip turetu buti is tikruju, kas turi ieiti i mano 6m servituta?
tr
8663***01
tr*********@***il.com
Turiu 60a sklypa. Stovi tame sklype namas, bet nera visas namas legaliai iformintas. Zadu parduoti ta sklypa, tik kaip zeme be namo. Ar taip imanoma? Nes pati nama neverta renovuoti. Gal galite pasakyti kur galiu kreiptis?
vz
3706*****73
vz************@***il.com
Prašau paaiškinti, ar turiu teisę išpirkti prie mano žemės sklypo mieste, besiribojantį nesuformuotą sklypais valstybinės žemės plotą (3,5 aro), esantį tarp mano žemės sklypo dalies ribų ir vietinės reikšmės kelio. Savivaldybė aiškina, kad išperkamas plotas turi būti ,,uždaras".
ma
+3706*****99
ma***************@***il.com
Ar galima namų valdos sklypą rajone 30arų išnuomoti įmonei, kuri pasidarys aikštelę, kurioje vykdys transporto nuomos paslaugas? Ar būtina keisti paskirtį į komercines?
al
+3706*****08
al*********@***il.com
Namų valdos sklypas, ar reikia kokio leidimo ar projekto, garažo statybai iki 80m2?
namuinspektorius_300x300px.gif
wienerberger_300x300px.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 420771 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3377
Iš viso buvo užduota 178630 klausimų