Kaip išspręsti gretimų sklypų aukščių skirtumus

Klausimas:
Statėme namą pirmiausi tarp kaimynų. Galutiniame rezultate gaunamės "duobėj" tarp dviejų kaimyninių namų: ir iš dešinės ir iš kairės kaimynai pasistatė savo namų cokolius aukščiau ir žada supilti gruntą virš mūsų lygio. Ar tai teisėta? Esant tokiai situacijai, abu kaimynai siūlo įrengti bordiūrus palei tvoros liniją, bet įdomu būtų žinoti - kas turės atlyginti dabar už darbus? Kaip išspręsti gretimų sklypų aukščių skirtumus?
Komentarai:
Atsakyti nėra taip paprasta, kadangi nežinoma, koks ten pas jus yra reljefas ir kodėl kaimynai pasikėlė ir jūs likote duobėje. Projektuojant pastatus yra svarbus geodezininko vaidmuo, kuris prieš nustatant statinio vietą sklype, projektuojant sklypo aukščius, atlieka sklypo topografinius matavimus. Dažna bėda tame, kad užsakovai nežino, nori kuo pigiau gauti topografinį planą, o geodezininkams nelabai įdomu, kam tas topografinis planas bus skirtas ir apmatuoja sklypą ir nei centimetro už sklypo ribos arba per mažai, reikia kas kartą priminti geodezininkams, kam reikalinga topo nuotrauka, kad reikia apimti kelią, už kelio esančio sklypo dalį bent 5m, gretimybių sklypus bent 5-7m, jei yra statinių gretimuose sklypuose, tuomet ir tų namų cokolinį aukštį pamatuoti... Kai šių duomenų projektuotojas topografiniame plane neranda, informuoja apie tai užsakovą, kuris turėtų mokėti iš naujo geodezininkams už praplėstą topografinį planą. 9 iš 10 to daryti nenori, nes taupo €. Taip ir gaunasi, kad projektuotojas nemato gretimybių aukščių, todėl negali tiksliai nustatyti, kuriame aukštyje reikia suprojektuoti pastatą.
Vėliau, statybos eigoje, statybos vadovas, geodezininkas ir užsakovas turėtų įvertinti projekte nustatytą pastato aukštį (nulinę altitudę) ir jei reikia, koreguoti ją statybos eigoje prieš įrengiant pamatus pagal tai, ką mato realybėje. Jūsų atveju, greičiausiai pasitaikė du iš dviejų kaimynų, kuriems nebuvo įdomūs jūsų interesai, todėl likote duobėje, tačiau ir jūsų kaltės yra, reikėjo ir jums įsikišti, kol dar ne per vėlu... žinoma, gali būti ir nesmagių akimirkų tokiu atveju, tačiau vieno kaltininko nėra, visi bendrai pasidalinate atsakomybę ir pasekmes. Ir spręsti tą problemą turėtumėt bendru sutarimu.
Užsiregistravę
3359 specializuotų įmonių
0618***70
ir***********@***il.com
Jeigu kaimynas išvykęs į užsienį ir negali parvykti, būtinai reikia kaimyno parašo dėl namo statybos. Ar galimas nuotolinis būdas pvz. su seniūnu ir kaimynu? Ar yra kiti kokie variantai?
8686***27
ge**********@***il.com
Vanduo į namą atvestas seniai. Keli bendrasavininkai įrengė vieną įvadą, vėliau buvo pastatyti atskiri skaitliukai, visi sutardami rūpinosi esamais įrenginiais ir atsiskaitydavo pagal asmeninius suvartojimus vienu abonentu. Šiuo metu esame du bendrasavininkai. Bendrasavininkė paveldėjo namo dalį, kuriame yra vandentiekio įvadas. Jos turto dalis yra 0.25 t.y. nesudaro nei trečiosios namo dalies. Kita dalis priklauso mums. Ji pastoviai negyvena. Sudaro kliūtis mums atsiskaityti už suvartotą vandenį. Turiu baimės, kad žiemos metu vandentiekio įvadas gali užšalti. Tada su mažamečiais vaikais liktume be vandens. Norime pasidaryti atskirą įvadą. Prisijungimo sąlygos su vandenimis suderintos, tačiau bendrasavininkė neduoda sutikimo mums įvesti atskirą įvadą, kad mes turėtume atskirą abonentą, ir galėtume be trukdžių atsiskaityti už suvartotą vandenį. Priežasties kodėl nesutinka - neįvardija. Kaip būtų galima išspręsti šią situaciją?
8657***26
nt****@***il.com
Tarp mano ir kaimyno sklypo eina kelio servitutas 12metru plocio, mano 6m ir kaimyno 6m. Taciau kelia pastate 4m plocio ir jis randasi mano servituto puseje visas. Kaip turetu buti is tikruju, kas turi ieiti i mano 6m servituta?
8663***01
tr*********@***il.com
Turiu 60a sklypa. Stovi tame sklype namas, bet nera visas namas legaliai iformintas. Zadu parduoti ta sklypa, tik kaip zeme be namo. Ar taip imanoma? Nes pati nama neverta renovuoti. Gal galite pasakyti kur galiu kreiptis?
3706*****73
vz************@***il.com
Prašau paaiškinti, ar turiu teisę išpirkti prie mano žemės sklypo mieste, besiribojantį nesuformuotą sklypais valstybinės žemės plotą (3,5 aro), esantį tarp mano žemės sklypo dalies ribų ir vietinės reikšmės kelio. Savivaldybė aiškina, kad išperkamas plotas turi būti ,,uždaras".
+3706*****99
ma***************@***il.com
Ar galima namų valdos sklypą rajone 30arų išnuomoti įmonei, kuri pasidarys aikštelę, kurioje vykdys transporto nuomos paslaugas? Ar būtina keisti paskirtį į komercines?
+3706*****08
al*********@***il.com
Namų valdos sklypas, ar reikia kokio leidimo ar projekto, garažo statybai iki 80m2?
8612 ***70
au*****@***il.com
Koks maksimalus atstumas nuo kaimyno kamino iki mano namo turi būti? Negaliu būti balkone nuo ateinančių dūmų smarvės. Kaminas per 7-8m nuo mano nosies. Gyvenu senamiesčio zonoj.
0690***48
ev*******@***il.com
Norėjau sužinoti ar kiti asmenys gali įvažiuoti į mano kiemo valdas ir apsisukinėti mano įvažiavime su mašina? Kol kas nėra nei tvoros, nei vartų. Ar galima kažką padaryti dėl tokio savivaliavimo?
ra******@****ex.com
Kaime turim sodybą. Pats namas yra padalintas 2 savininkams. Pamatas, stogas bendras. Žemė po namu pagal planus mūsų. Kiti savininkai. Motina 85 (jos vardu nuosavybė) ir sūnus 60m. Gyvena mieste. Sklypo, namo nesitvarko. Prašom, kad mums parduotų savo namo dalį, bet atsisako. Senutė nieko nedarys ir nepasirašinės, sūnus iš vis atsisako ateity paveldėt. Paveldės greičiausiai senutės brolis ar jo vaikai. Skųsti už nesitvarkymą mes nenorim, kad nesikauptų baudos, kurias turės padengti paveldėjęs asmuo. Senutė vis vien nemokės. Ką šiuo atveju mes galim padaryti, kad griūvanti apleista jų namo dalis nepridarytų mums problemų? Mes perimtumėm nupirktumėm jų dalį, bet atsakymas sūnaus vienas - mama nieko nedarys… Ar galėtų kas nors patarti, kaip išspręsti bendrasavininkų neveiksnumą?
namuinspektorius_300x300px.gif
wienerberger_300x300px.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 417753 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3359
Iš viso buvo užduota 177036 klausimų