Gaukite pasiūlymus
iš 43 specializuotų įmonių Rekonstrukcijos projektai
Naujo namo statyba ar rekonstrukcija
Klausimas:
Turime sodybą Vilniaus raj., kur yra senas rąstinis namas, sienos supuvusios, stogas bėga. Namas nėra saugomoje teritorijoje. Kokia paprasčiausia ir pigiausia tvarka galėtume pastatyti naują namą? Ar geriau daryti rekonstrukciją ar naują statybą?
Komentarai:
Yra arba rekonstravimas, tai reiškia gabaritų keitimas arba nauja statyba, tai yra nuo nulio viskas naujai. Jūsų atveju oficialus terminas būtų rekonstravimas. O kadangi reikia leidimo, tai pilna procedūra leidimui gauti. Taupyti galit pačios statybos metu. Kreipkitės pagelbėsim parengti projektą, gauti leidimus.
Lauras Paulauskas, Architektas Lauras Paulauskas
Reiktų įvertinti ar verta rekonstruoti ar visgi griauti ir statyti naują? Vienu ar kitu atveju, reiktų parengti projektą ir gauti leidimą statybai. Jeigu namas bus iki 80m2, rengiamas supaprastintas statybos projektas. Mažesnė apimtis, pigesnis projektas ir greičiau gaunamas leidimas statybai. Jeigu namas didesnis nei 80 m2, rengiamas techninis darbo projektas ir gaunamas leidimas statybai. Projekto sudėtis didesnė (privaloma konstrukcijų ir kitos dalys). Suprantama projektavimas ilgesnis. Kokios dydžio bus jūsų namas? Kokioje vietovėje? ar teritorija nesaugoma? Nuo visų šių detalių priklauso projekto kaina ir laiko sąnaudos.
Lina P., Namų projektavimas
Geriau daryti rekonstrukciją, nes taikomi žemesni reikalavimai pastato apšiltinimui ir energinei klasei. Rekonstrukcijos atveju, namo energinė klasė turi būti ne žemesnė nei C arba B. Naujos statybos atveju, jei statybos leidimui prašymas bus pateiktas iki 2017-12-31, taikomi A energinės klasės reikalavimai, o nuo 2018-01-01 taikomi A+ klasės reikalavimai.
Kristina Rašimienė, K. Rašimienės individuali veikla / Subtili Architektūra
Kas liečia projektą, tai namo rekonstrukciją pigiau padaryti, bet pagal Jūsų aprašytus namo pažeidimus manau, kad reikia daryti normalią naujo namo statybą.