Sodo namo rekonstrukcija iki 80kv.

Klausimas:
Sveiki, norėčiau pasikonsultuoti jeigu turiu 40kv. 2 aukštų sodo namą, kuriame jau yra kanalizacija, vandentiekis ir elektra. Planuose yra statyti 1 aukšto priestatą, kad bendras plotas būtų iki 80kv. Ir po to registruoti kaip gyvenamą namą. Kokių dokumentų tam reiktų? Ir kokia būtų apytikslė dokumentų kaina?
Komentarai:
Gyvenamam namui reikalingas projektas ir statybos leidimas. Pas mus tai kainuotų apie 9.500 EUR (prieš projektiniai dokumentai, žemės sklypo dokumentai, namo Projektiniai Pasiūlymai ir Statybos leidimas)
Dalius Viršilas, Statybos Teisė, Memelex Grupė
Jums reiktų rekonstravimo projekto iškart su paskirties keitimu. Kreipkitės padėsim.
Lauras Paulauskas, Architektas Lauras Paulauskas
Nuo 2024-11-01 sodo namai, kurių bendras vidaus plotas neviršija 50m², aukštis neviršija 5m, atstumas tarp laikančiųjų konstrukcijų neviršija 6m, priskiriami I grupės nesudėtingiems statiniams. Pagal nuo 2024-11-01 II grupės nesudėtingiesiems statiniams priskiriamų sodo namų nėra. Pagal Sodininkų bendrijų įstatymo 2 straipsnio 8. Sodo namas – nesudėtingas poilsiui skirtas statinys, esantis sodo sklype.
Taigi, norint rekonstruoti sodo namą, kurio bendras plotas po rekonstrukcijos viršys 50m², reikalinga keisti jo paskirtį į gyvenamąjį namą.
Norint atlikti pastato rekonstrukcija, kai jo paskirtis keičiama į gyvenamąją, reikalinga rengti projektą ir gauti statybos leidimą.
Kaina priklauso nuo sklypo situacijos - konsultuokitės su projektuotoju/architektu.
Užsiregistravę
3389 specializuotų įmonių
ru
+3706*****92
ru***************@***il.com
Sveiki, ar galima mažinant išorinę namo dalį (verandą per rekonstrukciją), prarandamus m2 panaudoti/pakeisti į platinimą vidinės namo dalies (nusileidimo vieta į rūsį)?
Ha
+3706*****98
Ha****@***il.com
Sveiki reikia rekonstrukcijos projekto iš pirties į gyvenamos paskirties 50m2
ru
+3706*****92
ru***************@***il.com
Sveiki, name, pastatyto 1909 m. (statybos pradžia ir pabaga) ir rekonstruoto 1977 m. (rekonstrukcijos pradžia ir pabaiga), kuriame pastato energinio naudingumo klasė F, randasi avarinio stovio namo veranda (neturinti laikančiųjų namo konstrukcijų). Jeigu užregistruosiu avarinę verandos būklę ir tuomet įforminsiu rekonstrukciją, kad ją nugriauti. Ar šis būdas palengvins dokumentų tvarkymą? Ir ar dėl tokios rekonstrukcijos reikės kelti energinio naudingumo klasę?
jo
0603***60
jo*****************@***il.com
Reikalingas seno namo rekonstrukcijos projektas, bei su juo susijusi konsultacija. Jeigu turite paslaugų paketus, tai kokia jų kaina? Ačiū. Lauksiu atsakymų.
v.
+3706*****39
v.******@***il.com
Jeigu vyksta kokia nors seno gyvenamojo namo rekonstrukcija B klasės, ar tai reiškia, kad turėsime po jos atitikti aukštesnei namo klasei? Ir kokie rekonstrukciniai veiksmai tai įtakoja? Pvz., jeigu panaikinsime verandą, arba pakeisime iš rąstinių sienų į mūrines, ar turėsime griauti pečių ir vesti naują šildymo sistemą?
v.
+3706*****39
v.******@***il.com
Sveiki, seno namo veranda, kurioje nėra laikančiųjų namo konstrukcijų, baigia sugriūti. Mes nenorime jos atstatyti. Panaikinti verandą reikia per rekonstrukcijos įforminimą? Ar jeigu verandą savaime sugrius, tai tokiu atveju irgi turi būti įforminimas per namo rekonstrukciją? Ir kuris įforminimo būdas yra paprastesnis?
v.
+3706*****39
v.******@***il.com
Sveiki, jeigu dvibutis gyvenamasis namas, kurio bendras plotas yra 150 m2, padalintas į du butus, kurių plotai yra 95m2 ir 55m2. Kaip tuomet klasifikuojamas pastatas? Ar priskiriama kategorija visam pastatui? Ar kiekvienam butui atskirai?
mi
0685***88
mi*********@***il.com
Sveiki. Domina rekonstrukcijos projektas. Senos statybos murinis namas.
v.
+3706*****39
v.******@***il.com
Vilniuje, senos statybos rąstinis gyvenamasis namas padalintas per pusę į du butus. Žemės sklypas per naudojimosi tvarką padalintas per tą pačią pusę. Kaip sužinoti ar mes esame namo bendrasavininkai ir kokiuose dokumentuose yra tai parašyta?
ru
+3706*****92
ru***************@***il.com
Vilniuje, senos statybos rąstinis namas padalintas į du butus. Butus skiria pertvara, kuri nėra konstrukcijas laikančioji namo siena. Taip pat ši pertvara yra riba tarp padalintų žemės sklypų per naudojimosi tvarką. Mūsų dalies buto NT objekto kadastrinių matavimų byloje esantis fiziškai ir dokumentiškai rūsys užeina 1m atstumu į kaimyno pusę. Šiame 1m atstume viršuje yra kaimyno kambarys. Kaimynai pagal dokumentus rūsio neturi ir fiziškai įėjimo taip pat. Ar gali kaimynai pretenduoti į šią rūsio dalį, nes pagal naudojimosi tvarką šis metras yra kaimynų teritorijoje? Namą taip padalino dėl to, nes dalino kambarius. Kokie reikalingi leidimai, norint sumažinti rūsio metmenis šitu 1m atstumu? Ir dar klausimas, ar galime padidinti aukštį, jeigu plane nurodytas (h=1,38) ir (h=1.72)? Ir ką reiškia šitie žymėjimai? Ir taip pat norime perdaryti įėjimą į rūsį, padidinus nusileidimo į rūsį matmenis, panaikinti pakeliamą dangtį ir padidinti laiptų skaičių iškasant didesnį plotą (dabar 1,38x1,23 įėjimas su pakeliamu dangčiu ir laiptais žemyn). Ar galime mes prarandant tą rūsio metrą po kaimyno kambariu, padidinti įėjimo/nusileidimo plotą? Ar reikalingas tam koks nors leidimas?
Rekonstrukcijos projektavimo paslaugos
Rekonstrukcijos projektavimo paslaugos
Architektas Lauras Paulauskas
668 atsiliepimai 86% rekomenduoja
1300 €/vnt.
namuinspektorius_300x300px.gif
wienerberger_300x300px.gif
Gaukite pasiūlymus
Iš viso buvo pateikta 423869 pasiūlymų
Peržiūrėti
Užduokite klausimus ekspertams
Registruotų ekspertų 3389
Iš viso buvo užduota 134074 klausimų
Gaukite pasiūlymus
iš 43 specializuotų įmonių